Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 2:20 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Драгоман залесяване
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Здравейте, мили доброволци,

Радвам се да ви пиша отново, както бях обещала, с новини за предстоящата акция за почвоподготовка край Драгоманското блато, която ще правим във връзка с кампанията на "Нивея" за залесяване. Както ви споменах в предишния си мейл, за да можем да засадим желъдите от космат дъб (погрешно ви бях написала летен дъб преди), първо трябва да ги съберем (което ще правим тази събота) и после да подготвим мястото за засаждане.
Акцията за почвоподоготовка ще се състои на 29 октомври 2011 г. (събота) край Драгоманското блато и планината Чепън, с помощта на колегите от СДП "Балкани". Много от вас вече са участвали в акции за залесяване край блатото и знаят, че то е едно интересно и хубаво място за разходка, недалеч от София. Било е пресушено миналия век, с цел земята да се използва за земеделски цели, но начинанието се оказало не особено успешно и в началото на 90-те години проектът е прекратен. От тогава блатото се възстановява постепенно и животът в него се завръща, благодарение до голяма степен и на усилията на СДП "Балкани". В момента Драгоманското блато е най-голямата и най-важната за птиците влажна зона в района на София. За завръщането на живота в тази така важна природна територия, важно е да се възстанови и естествената растителност в нея. За тази цел правим и залесяването с типичния за този район космат дъб.
Който иска да участва на 29-ти, нека ми пише, моля. После ще пиша с подробности само до хората, които са се заявили. Отново са осигурени транспорт, храни и напитки.
Поздрави и хубава вечер!

Александра Георгиева
 
Фондация „ЕкоОбщност”
Ул. „Феликс Каниц” 13, София
Тел./факс: 951 54 79
Мобилен: 0 898 644 989
e-mail: alexandrageorgieva@bepf-bg.org
www.bepf-bg.org


Как ви се струва идеята ?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Драгоман залесяване
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 12:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 5:36 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Име: Любен Любенов
Всичко хубаво, НО това с "най-важна влажна зона за птиците" много ме притеснява.
Чудя се дали няма да ни резнат крилцата, щото видш ли причим на птиците ...
Както стана на Мадара и на други места.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Драгоман залесяване
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 2:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
не мисля че терен от тип "блато" представлява интерес от летателна гледна точка :) :wink:

а иначе блатото е хубаво да се възстанови защото колкото повече живот има - толкова повече грабливи и насекомоядни птици ще има - толкова по-добре за летящите на термика :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Драгоман залесяване
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2011 8:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 5:36 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Име: Любен Любенов
DVD написа:
не мисля че терен от тип "блато" представлява интерес от летателна гледна точка :) :wink:

а иначе блатото е хубаво да се възстанови защото колкото повече живот има - толкова повече грабливи и насекомоядни птици ще има - толкова по-добре за летящите на термика :)


Блатото да, но то се намира пред Чепън планина, от която се лети. И като знам уредбата в скапаната ни държава като нищо могат да забранят, защото ще пречим на някой пернат дивеч.
А господа политиците ще ходят да си стрелят по тях - това май не пречи ;)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Драгоман залесяване
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2011 5:54 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 4:21 pm
Мнения: 34
Май пак ще имаме проблеми,точно под Чепана има изоставена писта използвана някога от ССА и ние мислихме да я използваме за резервна полоса към летателна площадка Сливница. Имам питане към защитниците на птиците ще пречиме ли на фауната и флората ако отвреме на време кацане там с моторни делтапланери и малки самолетчета.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов