Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 2:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 9:09 pm
Мнения: 198
Местоположение: Холандия
rumburak 71 написа:
Състезанието ще пролетта. Ще прилича на RED BUL-X-ALPS. Състезателите ще тръгнат от Варна-моя роден град и ще финишират на Сопот-моя любим град.
Придвижването ще става с парапланер, крака и колело. Всеки състезател ще има помощник, който ще пренася багажа.
Shambhala - G - Bolkan ми харесва за име, но ако някой измисли по добро.... Така,че чакам предложения.
Приемам също всякакви съвети. Желая заедно да развием идеята и да направим нещо добро. Така докато се забавляваме много хора по света ще разберат повече за България, Годзила и Шамбала.
Ники, ако имаш време и желание ще се радвам да го направим заедно.


Аз мисля че за да е печеливша (не в пари) идеята ти, трябва да е оригинална за да привлече и чужденци. Та затова помисли за един зимен триатлон примерно: летене на Сопот (или друго място) за време във въздуха в комбинация с доцелно кацане, ски (слалом или ски-рали) на Пампорово и геокешинг или ориентиране може в комбинация с малко крос (не повече от 10 км) като за мързеливи парапланеристи.
Такъв триатлон не съм чувал да правят, май имаше идеи в Швейцария, и мисля че идеята за X-Alps тръгна и се разви оттам.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 10:14 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 8:12 pm
Мнения: 31
Местоположение: Sofia
Аз може би не трябва да се меся, защото съм много пресен, но на мен ми идва следната идея: Състезанието е отборно, като всеки отбор се състои от 2ма - един който е на колело и един който лети. И двамата са пилоти. Прапланеристът излита от точка А от където тръгва и човекът на колело. Те са в постоянна радио връзка. Избира се трасе което да позволява на двамата участници да не се отделят много един от друг. В един хубав момент решават да се сменят, летящият каца отпочинал, а въртялия нуждаещ се от почивка, литва. Така двамата се сменят прогресирайки към целта - В. По този начин всеки отбор ще трябва да фокусира знанието и уменията си в перфектен план, който се гради на география, метеорология, себепреценка и отборна игра. Цел, отборът да стигне до точка В в пълен състав, най-бързо. Ако по някакви обстоятелства само един е стигнал до целта времето се умножава по две.

_________________
PUGSSLEY


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2011 9:07 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Благодаря за последните две мнения. Това са първите конструктивни идеи. Ще мислим върху тях. Преди 25 години имаше ПАРА-СКИ на Боровец. Имам видео. Готино състезание.
Ще има и отбори-по правилник клуба в който членуваш ти е отбора. Така че внимателно си подбирайте клубовете.
Чакам още сериозни предложения.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2011 12:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Не вярвам да е проблем това, че ще се върви или че ще се кара колело. Все пак състезанието е за спортисти - от тях се очаква да правят таква неща. Може да се направи по модел на някои телевизионни предавания, които сме гледали по телевизията цък.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2011 12:47 pm 
Online

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Иво, като обмисляш организирането на такова (свободно) състезание трябва да си наясно с няколко МНОГО ОСНОВНИ неща:

1. участници - кой би участвал? защо? какъв му е стимула да се мъчи? какво може да спечели? какво дава и какво получава?

2. финансиране - такаса участие? спонсори? разходи? награден фонд?

3. провеждане - как ще се контролират състезателите? как ще се откриват опити за измама? кои ще са хората вършещи реалната работа по провеждането? какво ще получат в замяна?

като са ясни всички тези основни въпроси (поне принципно) тогава се започва с изясняването на хилядите второстепенни въпросчета на които трябва да се намери разрешение за да стане нещо свястно...

правенето на състезание отстрани изглежда много лесно и евтино, но когато ти го правиш - виждаш че нито е лесно нито е евтино!

до момента знам само за два случая в България състезание да е излязло на + от всички проведени до сега! останалите са на загуба която се е покривала от ентусиасти! разбира се, говоря за състезанията организирани чрез БНАК - за чуждите федерации които си правят състезанията на Сопот нямам информация.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2011 11:38 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Даниеле. На теб ще отговарям персонално защото си шеф на най-големия и най-добър клуб в БГ.
1. Участници-това е въпрос личен. Който иска да идва. Помниш ли 2003 г. Първи шампионат на Русия в БГ. Тогава бях в чужбина, Хаваж ми се обади и каза: Иво ще правя състезание на Сопот март. Ще помагаш ли. Да отворих. Той плати автобуса до БГ, аз дадох камион бира и всички бяха доволни. Така се почна.
Има много начини да предизвикаме участници. Това е лесен въпрос.
2. Финансиране. Пак ще говоря за миналото.
Преди петнайсетина години Чичо ми Кр. Илиев бе шеф на БФВС ( Българска федерация по въздушни спортове) сегашен БНАК. Три години плаща такста към ФАИ по около 7000 швейцарски франка. На четвъртата каза: половината от мен, половината съберете клубовете. Те нищо не събраха. И така не я платихме. Изключиха ни от ФАИ. Хубаво ,че дойде Ники Калчев лека му пръст и оправи нещата. Лошото е че чичо ми вече не лети, купи си волейболен отбор и там дава около 250 000 евро на година.
Така че не мисли за финансирането. Това е лесен въпрос.
3. Провеждане. Туй е най-лесното и приятно нещо което ще стане. Работата е в подготовката.

Така че: Давай да работим. Да подготвим нещата.
Да е ясно кой работи ще създадем работна група. Който желае ще го вземем.
На 01.12. 2001 Ще обявим работната група за протокола. Ротор да пратят поне двама.
От скайномад да не идват. Ники отказа, а щом водача не ще, (трябва да слушате)
Счупения също да не се намесва - дължи ми пари. С лъжци и крадци не работя.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Чет Ное 03, 2011 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 11:38 am
Мнения: 38
Местоположение: Asenovgrad
Име: Гергана Толева
Може да е за отбори (на щафетен принцип) и за соло-състезатели, като 24-часов маратон. Целта е да бъде минато цялото разстояние за най-малко време, но да се участва и по трите начина задължително(с минимуми като км. в отделните категории).
Соло-състезателите си правят сметка от къде да летят, коя част да минат с колело и коя пеш, а щафетите (от 3-ма човека - пилот, велосипедист и пешеходец) могат да си направят тактика, кой в коя част ще участва, дали ще се спи през нощта, да се избере трасе през което да минат, как ще разпределят трасето и тн.
Всеки отбор или соло-състезател да е само с един GPS, който за отборите се предава на точката на смяна на състезателя. Задължително наземен екип от поне един човек, който особено за през нощта да докладва за местоположението при нужда.
Понеже е по-трудно за соло-състезателите, може наградите да са мааалко по-големи от на щафетите.

Това е от мен. Дано да помогне.

_________________
Гергана Толева


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Чет Ное 03, 2011 4:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 8:12 pm
Мнения: 31
Местоположение: Sofia
сам човек по никакъв начин няма да може да свърши същата работа като 2ма или 3ма, те ще се сменят а той ще трябва да мине цялото трасе сам - съответно да почива. трябва тогава да е с различни категории състезанието. соло и щафетни които се разделят на 2, на 2ки и тройки. това обаче ще много голяма хапка за организаторите и въобще всичко.

_________________
PUGSSLEY


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 9:55 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Днес съм на Сопот. Приемам предложения ако съм на земята.
Как ще ме познаете: Млад, скромен, красив, мълчалив, ще правя лупинг с жълт тандем.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 08, 2011 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Само Жоро Топузов се отнесе сериозно към начинанието. Обсъдихме нещата в Родеото. Имаше и други, но те повече слушаха. Жоро е много умен. Затова:
Приемам г-н Топузов в организационния комитет.
Следващо събрание събота на същото място. В Пловдив уикенда ще правим скокове от балона на АДРЕНАЛИН.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 23, 2011 7:27 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:45 pm
Мнения: 47
Хубава идея.
Ако търсим популярност - може да се направи и в различни дисциплини. Познавам и колоездачи и бегачи които бяха заинтересовани от идеята и съм сигурен че и на други ще им допадне.
Лично за себе си аз предпочитам - ходене и летене, а и ако има такова разделение интереса може да стане по голям.
Така че моето предложение е дисциплина 1 - летене и ходене/ 2 - колоездене /3 - тичане.
Може да е на принципа на Рали даКар където има отбори с участници в 3те класа.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 8:50 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Виждам никой няма да ми помогне.
Това и очаквах. Сам ще трябва да се справя.
Благодаря на тез, които писаха по нещичко.

АЙДЕ


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов