Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 7:40 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Чет Окт 27, 2011 8:46 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Състезанието ще пролетта. Ще прилича на RED BUL-X-ALPS. Състезателите ще тръгнат от Варна-моя роден град и ще финишират на Сопот-моя любим град.
Придвижването ще става с парапланер, крака и колело. Всеки състезател ще има помощник, който ще пренася багажа.
Shambhala - G - Bolkan ми харесва за име, но ако някой измисли по добро.... Така,че чакам предложения.
Приемам също всякакви съвети. Желая заедно да развием идеята и да направим нещо добро. Така докато се забавляваме много хора по света ще разберат повече за България, Годзила и Шамбала.
Ники, ако имаш време и желание ще се радвам да го направим заедно.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Чет Окт 27, 2011 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
такова състезание ще приключи много бързо и без никаква интрига - средната скорост на съвременните колоездачи е около 40 км/ч, следователно 350 км / 40 км/ч = 8:45 ч и състезанието ще е приключило с победител най-добрия колоездач!

парапланеризъм изобщо няма да има в играта


Последна промяна DVD на Чет Окт 27, 2011 2:32 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Чет Окт 27, 2011 11:46 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Ами нека в регламента да влезе опцията, че с велосипед не трябва да се взема повече от 33% от OLC разстоянието. Иначе следва наказание с време примерно. Така няма да се хитрува, а може да се даде и твърда дистанция с велосипед около 80-90 километра максимум. Ако старта е във Варна, всеки ще гледа да се добере поне до Невша, ама ще му трябва велосипед и ето ти пъвите натрупани велокилометри. Регламента може да се натъкми по много начини. Той ще е еднакъв за всички.Така няма да е само велорали.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Чет Окт 27, 2011 1:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Година преди първото X-Alps, с Йоханес се опитахме да организираме състезание с летене и бивакуване по протежението на Стара Планина - Trans Balkan
За съжаление още на първия полет от Ком, ни спря насрещен вятър и останахме само с идеята и няколко хубави снимки.
За следващата година през юли си мисля да организираме състезание с летене и бивакуване, което да се изпълни в най-удобната част на Стара Планина между Ком и Сливен. Най-интересен ми се струва варианта да се почне и свърши в Сопот и да се направят контролните точки Сливен и Ком в ред според предпочитанията на състезателя. Така, хем ще има сравнителна метео независимост, хем ще има прогностична интрига.
Преди седмица Иво (Румбурак) ми сподели идеята си и наистина би било добре да организираме нещо задружно.
За съжаление (ще кажете по балкански), поради предубеждения от миналото, аз съм скептичен спрямо удачността от съвместна работа с Иво (моите уважения към него).
Ето защо може да организираме две състезания или пък да ги организираме в последователни години за да не си пречат. А може и просто да продължа да си летя и бивакувам по билото за кеф :)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Пет Окт 28, 2011 9:11 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Благодаря и на тримата, за коментарите. Това е добро начало. Сега ще направя още малко разяснения.

Основната идея е да направим нов продукт и да постигнем няколко цели.

1. Искам да благодаря на Жоро Годзилата и Хаваж Митюнин за огромния им принус в развитието на парапланеризма. Затва е Варна -Сопот. Това е символично. Може да е например: Варна-Ерден-Сопот, ако например искаме да е няколкодневно. Или пък Варна-Ерден-София-Сопот. Варианти много. (За малко да забравя да благодаря на Ангел и Ани за хубавата сбруя която ми ушиха- много ми е удобна, скоро няма да я сменям и е .....жълта)

2. Има много начини за придвижване. Идеята е:
- а. да не се използуват двигатели
- б. да се види с кое от трите (парапланер, крака и колело) е най-бързо. Даниеле, знам че колелото е доста добро, но там се използува енергията на човек, която бързо свършва, така че при дълъг преход ще се наложи почивки за възстановяване. Аз например ще почивам летейки.
- в. да се оцени способността на учсниците за анализ и комбинативност
- да се направи филм в който хората да видят и разберат повече за нашия прекрасен спорт, за милата ни родина и хубавите хора живеещи в нея.
- да се забавляваме
- и може би най-важното: да развиваме своя дух и тяло, работа в екип и приятелство.

3.Най-лесно ми е когато работя сам.Българите трудно работят в колектив.Ще е трудно, но това ще ни сплоти накрая (това за тебе НИКИ. Помниш ли 2000 г. когато си летяхме цяло лято на Сопот, състезанието в Лесце-Блед Словения, лятото на Албена 2003) Така,че който иска може да помага. За мен е важно единствено помощта да е от сърце. Човек не избира две неща: Родителите си и кога да иде в рая. Всичко останало ние решаваме - да правим, да не правим, как да го правим, с кого.

4.Единствения способ да изясниш какво ще стане с твоята идея -това е да я осъществиш на практика.


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2011 9:31 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Еднодневно състезание.. Ако ще гледаме от X-Alps да го направим както трябва. Велосипеди, wtf? Там 2 седмици пеша бутаха, ние велосипеди, като по-големи мързели...
Да, малка ни е държавата, но това не пречи да разширим обиколката, а не само там, дето има спонсори, следователно най-голям шанс да дадат пари...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2011 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Ивайло, как разбра, че състезанието ще е еднодневно.
И не пиши дайте да го направим, а дай идея някаква. Нали затова го обсъждам във форума. Иначе щях да публикувам правилник и край. А той сега се разработва с помощта на всеки който желае.
Нека който има предложения ясно да ги формулира.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2011 10:00 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Още нещо да е ясно. Наградния фонд ще е голям, така че не парите са водещи в това начинание. Лично за мен е важно следното:
Сериозни обмислени идеи за да стигнем до нещо наистина добро. Предварително ви Благодаря.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2011 10:19 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Относно това как съм решил, че ще е 1 ден - виж мнението на DVD. Последния евентуално ако е с моето телосложение може да го направи и за 3 дни :)

Ами обиколка на България един вид, съответно през места за летене... По дължината на Стара планина, Рила, Пирин, Родопи.. Но идея си нямам къде има подходящи стартове, за това не мога да изляза с конкретно предложение.
Харесват ми подобни иновации и съм с 2 ръце за, съответно ще се опитам да помогна всячески, но трябва да е интересно и по-важното - да е предизвикателство, на което не би се наел всеки новоизлюпен парапланерист, като мен... Ако е за масовката - да, ама смятай колко инцидента ще има от спортна злоба...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2011 10:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Маршрута е Варна - вр.Ком - Петрич - Добростан - Сопот :wink:

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2011 11:26 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Ivailo. Vijdam zasega samo ti priema6 ideiata seriozno.
Poiasnawam pak.
Vazmojno e da ima etapi. Towa kolko zavisi ot biudjeta.
Primeren etap: Sopot- Sofia: Start: 11 h.
Pilota izlita ot Sopot, leti primerno 60 km - tova e niakade do zlatitsa i ot tam s velosiped do Sf. Zasi4a mu se vreme. Pilota s nai dobro vreme e etepen pobeditel. Drugite sa zakasneli .
Na drugiia etap pak ima vremena. Te se sabirat. Taka moje6 da dogoni6, ili da izostane6.
Mislia da ima 1, 3 ili 5 etapa. Ako e edin to 6te e dalgi4ak. Ako sa 5 6te sa po kratki, no togava organizatsiiata e slojna.
6te sazdam rabotna grupa koiato da podgotvi vsi4ko. Koito iska da se vkliu4i neka zaiavi. Bengila pravi dobri sastezania za6oto tsialata ava sport mu pomaga. Nie sa6to pravim dobri sastezania. No ve4e poostariahme. Hubavo 6te e da se vkliu4at mladi hora sas sveji idei i bodar duh, a nie veteranite da im davame madri saveti.
I nakraia pak 6te se povtoria. 6te napravim dobro sastezanie. Kolko dobro-ot na zavisi.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 8:01 am
Мнения: 63
от една година летя, до сега не съм видял парапланерист, който да не го мързи да ходи, ако треа ще смачка половината планина с джипката ама нема да походи 30мин.... :arrow:


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Значи нямаш интерес към събитието. Да си жив и здрав.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 8:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 8:01 am
Мнения: 63
rumburak 71 написа:
Значи нямаш интерес към събитието. Да си жив и здрав.

имам интерес ама ако треа да се качат 1000м денивелация - пеша :) колко навити ще има :mrgreen:


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: RET ще прави състезание Варна-Сопот.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 8:41 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Който не може да лети сигурно може нещо друго. Ако излетиш и кацнеш на финала няма да се наложи да ходиш или да вървиш пеш. Даже специално за теб ще взема скатавачка. А за Църо ако дойде съм предвидил готвачка. За Гошко и Валери ще има масажи.
Така всички ще са доволни.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов