Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 7:16 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2012 2:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 1:45 pm
Мнения: 45
Местоположение: Drama GREECE
Име: Dimitris Iordanidis
Chovek koito nikude ne clenuva moze da si leti kudeto si iska i kakto si iska ne moze da mu se zabrani leteneto. No ako iska da otide da si leti v njakoia durzava kudeto tova e regulirano ne moze

Paraplanerizama kato dejnost i sport e priznato ot durzavata i poneze e svurzano s letene pravilata zatova se diktuvat ot nacionalnia aeroklub i suotvetnite komisii kum nacionalnia aeroclub. Tezi pravila njamat silata na zakon (zatova nikoi ne moze da spre njakoi da leti) no sa normativni dokumenti. Ako izdunkite ot nasha strana stanat mnogo (letene blizo ili nad letishta primerno) nishto chudno da stane i zakon


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2012 6:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
За FAI лиценза, който е необходим за летене по състезания е ясно кой ги издава, каква е процедура по получаване и.т.н.

За свидетелствата за правоспособност - не виждам защо да не могат да се издават от клуба, в който членува пилота. Там всички знаят нивото на пилота, неговите умения и способности. Освен това клубовете са членове в БАНК и могат да поемат тази отговорност.
Най- логично и лесно съответно е да се направи приравняване на ПАРАПРО нивото с еквивалентно такова в свидетелствата за правоспособност ( така както са направили гърците и го е описал Мицо ). За пилот, който няма FAI лиценз, но иска да има свидетелсво за правоспособност се издава такова с най-ниско ниво - както е Пара Про 1/2.
Не е необходимо това свидетелство да се заплаща - то се издава еднократно или може да има дълъг срок на действие - 10 години например.
Следва само да се приеме някаква форма на това свидетелство - как ще изглежда, да се оформи съдържанието и това е.

Има много пилоти , които летят, но не се състезават и нямат издадени лицензи. Това разбира се не означава, че те не могат да летят добре. Редно е да имат документ, в който да е конкретизирано тяхното ниво, в случай че искат да летят в чужбина по стартове където са необходими подобни документи.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Чет Фев 09, 2012 12:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Таксата за тази година към БНАК предстои да бъде внесена. Осведомен съм вече, че миналата година клубът ни(Shumen-XC) е внесъл необходимата такса по сметката на БНАК. Съответно миналата година има неиздадени марки на членове въпреки заплатената такса към БНАК. Даниел каза "...По отношение на тези лицензи нищо не се е променило и няма изгледи скоро да се промени (просто защото няма нужда). БНАК продължава да издава/подновява лицензи на изрядните си клубове...." Е, тази година ще се продължи ли в същия дух като миналата? На част от членовете лицензите бяха подновени, на друга част не. За това разделение трябва някои да е взел решение. Можеш ли да кажеш кой е взел подобно решение за разделение на имащи и нямащи право на подновяване на лиценз, и на какво основание? Ако не можеш да дадеш отговор имаш ли идея към кого трябва да се отнесе официално въпросът за създадената ситуация? Към ГВА, към FAI ...... Не успявам никъде да открия място на което да проверя моят лиценз въобще регистриран ли е във FAI, за да не се окаже, че като Беньо имам "валиден" лиценз който не съществува във FAI. Има много въпроси който ме карат да си мисля, че БНАК е неработеща структура. Ако подобна организация не може да помогне с нещо по-добре да я няма за да не пречи.

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Чет Фев 09, 2012 1:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Техническата Комисия се занимава с работата по лицензите. Защо има недадени лицензи през миналата година - ще проверя и ще ти отговоря... За тази година е направена необходимата организация за да вървят гладко и бързо нещата.

Предполагам, че гледате дали някой има валиден лиценз във FAI според резултатите във WRPS. Там данните се подават от организаторите на състезанията. Случва се за някой състезател да се отбележи че няма лиценз... понеже тази информация не излиза по класиранията, които се печата по време на състезанието, то тези пропуски се забелязват чак когато някой си провери резултатите във WRPS. На мен ми се е случвало подобно нещо - беше достатъчно да пратя мейл на CIVL координатора със сканирания си лиценз и той веднага коригира резултатите. Ако случая е такъв и Беньо има картонче с марка за съответната година - нека да прати един мейл със сканирано картонче и с името на състезанието в което не му е отчетен резултата!

Даниел


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Сря Фев 15, 2012 10:56 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Понеже миналата и по-миналата година имаше доста чакащи или неполучили никога Лицензи, как очакваме сега че хората ще се втурнат да внасят пари за нови Лицензи. Нещо не е работило както трябва, хората са се опарили и какво ще се получи, ами най-вероятно няма да имаме вяра вече и да чакаме. Еденици които се състезаваме ще си платят, а другите...кой го е грижа.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -2 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 5:45 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
"Техническата Комисия се занимава с работата по лицензите. Защо има недадени лицензи през миналата година - ще проверя и ще ти отговоря... За тази година е направена необходимата организация за да вървят гладко и бързо нещата."

Има ли резултат от проверката?

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 9:05 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
И аз си платих общо 90 лв за лиценз ParaPro 3 декември и още нищо не се е случило.

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 8:41 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Владо Доктора написа:
И аз си платих общо 90 лв за лиценз ParaPro 3 декември и още нищо не се е случило.


Владо преди седмица си се разбрал с Дани, че лиценза ти е готов и ще си го вземеш като идваш към Сопот.

Новия лиценз струва 50 лева, а останалите 40 лева са еднократна клубна членска такса.
Следващите години ще плащаш по 20 лева за марка.

Поздрави на Гермаания!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Да ме извинява Ники, критиката беше към БНАК, не към Skynomad. Знам, че вие сте си свършили работата. Дани ми каза миналата седмица, че лиценза не е още готов. Понеже скоро ще идвам към Сопот, не исках да ви занимавам да ми го пращате сега по пощата.
Иначе не разбирам много добре с какво точно се занимава тая комисия. Други хора също са чакали с месеци за техните лицензи.
Надявам се не взимат заплати от нашите данъци!

Поздрави от Германия за България!

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 11:58 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
STRAHIL написа:
"Техническата Комисия се занимава с работата по лицензите. Защо има недадени лицензи през миналата година - ще проверя и ще ти отговоря... За тази година е направена необходимата организация за да вървят гладко и бързо нещата."

Има ли резултат от проверката?


Да, информацията която имам от Доктора за твоя лиценз е, че се е получило някакво неразбирателство между него и Техническата Комисия и за това не е издаден. Предполагам, че тази година той ще направи всичко необходимо без да трябва отново да плащаш... Ако има подобни случаи се обръщайте първо към представляващите на клубовете и те ще се обръщат към Техническата Комисия. Ако от това няма резултат в разумни срокове - тогава вече се обръщайте към БНАК директно.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 4:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Тъй като не става дума за частен случаи предполагам, че с останалите ще се процедира по същия начин. Въпреки че се съмнявам Доктора да има някаква вина за създалото се "неразбирателство" мисля да преустановя със задаването на въпроси за да не се окаже, че е виновен и за неща за които, и идея си няма :lol: . С лиценз или без желая на всички успешен сезон.

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов