Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 3:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Съб Ное 12, 2011 10:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Какво се случва тази година с лицензите ПараПро и годишните марки за тях? Има ли смисъл от тях ако не ходя по състезания? Какъв лиценз ми трябва за да мога без проблеми да летя в Гърция, Турция, Австрия, Фрация, БЪЛГАРИЯ....... и т.н. ? Има ли нужда от създаване на федерация занимаваща се само с парапланеризъм и обединяваща само клубове по парапланеризъм ( може и две федарации, три и т.н. ) ? Ако ПараПро лицензът не ми върши работа към кого да се обърна да ми върне парите за марката, че годината мина и смисъл от нея вече няма?

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -2 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Пон Ное 14, 2011 10:44 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Щом нашите лицензи са признати навсякъде където отидат пилотите да се състезават, значи важат в цял свят. Остава само да се лети където ти е кеф.
Имам приятел полицай, който има книжка, но никога не е карал лека кола освен 1-2 пъти моята и една Симсонка няколко години по Татово време, но винаги ходи да си подновява книжката когато и дойде времето.
И моята стара кола вече не ми върши работа и аз също смятам да я върна на немците и да си взема парите.
В Австрия и Германия има голяма вероятност да те помолят учтиво да си прибереш крилото, ако нямаш лиценз, че си обучен за летене с съответния летателен апарат. В Белгия и Холандия май е същото. За Италия само може да си платиш, за това, че излиташ от старта на клуба който го стопанисва. За Франция и Швейцария не знам как стоят работите. В Испания е като при нас, само повече усмивки. В Русия ще те питат още ли ще се бавиш, че чакат и други за лебедката.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Пон Ное 14, 2011 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Чудесно! Явно ПараПро лицензът ми би ми свършил някаква работа и има смисъл от него. Когато си си купил кола си дал пари и си получил кола. Какво би направил ако си дал пари и не получиш кола? В началото на годината съм дал пари за марка която все още не съм получил а годината свършва. При положение, че до края на годината не получа марка бих искал да си взема платената сума обратно и да я внеса в клубната ни каса. Предпочитам тези 20лв да бъдат похарчени за нещо по-смислено. Ако получа марка за тази година-чудесно. Ако не, бих искал да знам как да си върна 20-те лева след като така или иначе не съм получил нищо срещу тях?

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Пон Ное 14, 2011 10:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Ако си забравил лиценза на състезание, просто си казваш номера на състезателния лиценз и името, и хората проверяват дали имаш. После всичко е наред.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2011 4:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Това е полезна информация но не виждам каква връзка има с въпроса ми. Аз мога ли да проверя дали имам валиден лиценз за тази година за да не се окаже, че съм изписал една камара глупости? Ще съм благодарен ако някои знае да сподели как става проверката. Ако има хора с проблем подобен на моя нека да кажат и да се опитаме да го решим заедно.

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2011 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Доколкото знам, трябва да се поровиш във сайта на FAI. ТАм трябва да ги има всички издадени лицензи за всичко което лети от леката авиация. Аз не съм се ровил, но знам че там проверяват, ако не си го носиш.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2011 10:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 11:44 am
Мнения: 60
Местоположение: Русе
Име: Бирсел
а защо не се каже какво конкретно трябва да се случи,за да получим тези марки, а моя лицензи дори липсва от цялата работа. аз ще допълня, че също като Страхил чакам цяла година за същото. То само Юрий от Русе получи марка или хората,които ходиха да се състезават в Шумен! Няколко пъти питах Доктора за това и така не получих конкретен отговор!

_________________
e-mail: montoy_77@yahoo.co.uk
telephone: 0888 59 16 12


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 4:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Приятели , за съжаление нищо не зависи от клуба, в който членувате. Издаването на лицензи се прави от ръководството на БНАК и изцяло от там зависи колко ще се бавят документите. Щом се чака по 1 година за издаване на лиценз просто сами си направете извода колко " добре " и " качествено " работи ръководството в момента.
Също така предполагам следите какво се случва с евентуалната организация на Световното, което е още едно доказателство за "отличната " работа на настоящото управление в БНАК.

Така че... .....

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 9:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
За мен тази абривиатура не значи нищо. Явно е, че тази година има хора с редовно издадени марки, както и хора на които е било отказано издаването на марка или лиценз. За подобно разделение трябва да е взето решение от някого. Силно се надявам да не е било самосиндикално. Нека този(или тези) взел подобно решение даде някаква разумна обосновка за действията си. Не е лошо да разберем къде точно е проблема и да го решим.

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Съб Ное 19, 2011 10:36 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Ти на кой клуб си член.
1.В клуба трябва да имате секретар който е връзката с БНАК. Към клуба си се обърни и към този на който си дал парите. Аз съм изкарал повече от 50 лиценза и всичко с БНАК е наред.
2.Световно ще има, добро и се работи по този въпрос. Тук във форума само клюкарствате.
3.Най- добре свършете нещо полезно.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Съб Ное 19, 2011 5:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Shumen-XC. Не ми казваи, че лицензи и марки не се издават само за нашия клуб. Някои си играе на директор ли?

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Съб Ное 19, 2011 5:45 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Издават се за всички. Има определен ред, който се спазва. Ти натискай клуба, те по нагоре.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 8:41 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Румбураче - това което го казваш ама съвсем не е така. Че има предпочитания към определени клубове от страна на ръководството на БАНК това е ясно за всички. Лошото е че не трябва да е така. За съжаление личното отношение и предпочитания на отделни личности в БНАК вземат връх и сила, което не е нито професионално, нито правилно.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 10:11 am 
Offline

Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 9:05 am
Мнения: 39
Може и прав да си. Новия председател не го познавам. Ники Калчев беше ОК. Но не може да откаже лиценз, ако всичко е наред. Ако звъннете няколко телефона, ще разберете кой е виновен. Тогаз го напишете ако искате. Като имаш лиценз той е валиден с марка за годината. Плащаш марката и готово. Въпроса е да не платиш на някой измамник. Затова внимавайте .
Айде стига толкоз по тази тема.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Лицензи, марки и др.
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 11:50 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Издаването на лицензи вече се прави от съответните комисии. За парапланеризма има 3 комисии:
Техническа;
Спортна Кроскънтри;
Спортна Целно Кацане;

Техническата комисия се занимава с уреждането на всички въпроси около лицензирането включително:
издаване/подновяване на лицензи;
определяне на вида на новите лицензи;
организиране на изпити за лицензи ПараПро;
организиране и наблюдение на изпити за инструктори и тандемни пилоти;
отнемане на лицензи;
водене на отчетност (база данни) за дейността си;

В момента членове на Техническата Комисия са:
Ирина Иванова (председател)
Орлин Димов
Венелин Стайков
Христо Сливков
Валери Цветанов

Както знаете, Ирина Иванова от Август месец официално е и председател на УС на БНАК - струпват и се задълженията на две длъжности, което може би е много (като се има предвид че тази работа е доброволна и без възнаграждение)... Може би е добре да се помисли за избиране на нови членове на Комисията или поне за избиране на нов председател...

За да вървят по-гладко нещата с лицензите има решения на самата Техническа Комисия от 29-и Март 2011 (протокола е в секцията Документи на paragliding.bg), но някои от тези решения още не са започнали да се изпълняват... Идеята е да имаме пластмасови карти (подобни на шофьорските книжки) с нанесени на тях данните на пилота и рейтингите които той има. Тези карти ще се сменят само когато се налага - тоест при промяна на рейтингите, а за валидността на лицензите ще се проверява на уеб-сайта, който винаги ще е актуален и информацията на него ще е меродавна.

Изобщо не допускам да има различно отношение към различните клубове! Възможно е да е имало забавяния при издаване на лицензи защто цялата нова организация на работата не се е ошлайфала още... Още не са утвърдени начините на комуникация и процедурите по лицензирането. Всичко това вече имаме стимул много бързо да го вкараме в ред заради новия закон за ГВ - текстовете които ни касаят в него влизат в сила от Август 2012-та. Ако искаме ние да сме организацията която да контролира парапланеризма - до тогава трябва да сме си направили и задействали някаква система за качество!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов