Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 7:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Тайван
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2012 9:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Здравейте всички,

Днес беше втория ден от Пленарната Среща. През тези два дни имаше множество срещи на работни групи за дискутиране на предложенията и важните въпроси които са на денвен ред. На тези заседания на работните групи се сглобяват и оформят окончателните предложения към делегатите за гласуване. Това което се решава на тях не е сигурно че ще бъде прието в крайна сметка – то е само предложение или препоръка от работната група. Делегатите ще решат кое да се приеме и кое не утре и вдругиден.

Най-важното което се реши до момента е:
1. Състезанията от 1-ва категория остават само със серийни крила през 2012-та и най-вероятно и през 2013-та.
2. Веднага се започва работа по така наречения „Competition Class” – предполага се че документа който ще формулира сертифицирането на крилата за да влязат във въпросния клас ще е готов до края на лятото и ще бъде приет на следващата Пленарна Среща.
3. Решението какви крила да се допускат в състезания от 2-ра категория остава в Националните Аероклубове. (както си беше и преди)
4. Критериите за състезания от 1-ва категория се вдигат драстично – 24 месеца преди състезанието пилота трябва да им WPRS ранкинг 400+ или да има резултат от състезание 45+ WPRS точки.
5. Всички идеи за множество класове, различни състезания за тях и т.н. засега се пращат в 9-та глуха (тоест възлагат се на работна група да проучи възможностите, последствията и да даде конкретни предложения)
6. Идеята ни за дискардите беше отхвърлена.
7. Категорично бяха отхвърлени Словенските предложения за допускане само на сертифицирани по EN крила, сбруи и каски в състезания от 2-ра категория.

Това е засега – ще ви държа в течение...
Даниел


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -2 
 
 Заглавие: Re: Тайван
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Днес беше втория ден от гласуванията. Всичко което Ви написах по-горе се потвърди и вече е действащо правило. Подробностите са много - ще напиша детайлно описание на всичко, което променихме на тази пленарна среща в следващите дни (като се върна в България)... Най-важното което се случи днес е избора на членовете на новото бюро - новия президент е Аугуст Гумундсон, а членовете на бюрото са Кристъфър Бърнс, Игор Ержен, Горан Димисковски и Стефан Малбос. Новия секретар е Джейми Шелдън, а новия касиер е Хамиш Баркър. Значението на избора на тези хора е наистина голямо - всички имат директна връзка с пилотите и състезанията разбира се и абсолютно всички делегати бяха оптимистично настроени за бъдещата работа! Прецедента тук е съгласието на Горан да се кандидатира за член на бюрото и избора му - този факт показва че PWCA и FAI действително имат желание да си помагат и да работят заедно за единно бъдеще на спорта. С две думи - започват промени...


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Тайван
МнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2012 8:03 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
На сайта на FAI е публикувана новината за срещата на CIVL - http://www.fai.org/civl-news/35649-new-faces-in-civl

Ето и хората които ще работят в Бюрото през следващата година: от ляво на дясно са Игор, Калво, Аугуст, Джейми, Стефан, Горан и Хамиш
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: Тайван
МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Днес се проведе срещата на Спортната Комисия искана от Даниел, като предварително знаех че ще иска да се подпишат Протоколи със стара дата, за да не връща парите за пътуването си до Тайван, което УС вече гласува че трябва да се направи от Даниел и по 100 лв. от всеки член на УС, за да му е Обеца на Ухото да не гласуват прибързано под натиск и без да са проучили цялата ситуация по решението на Спортната Комисия. На срещата за първи път присъствахме в пълен състав, като Ставек за първи път се появи, до сега участваше по Скайп или мейл само. Срещата започна със Спортни въпроси, за които с удоволствие работехме-как да има трансфер на спортен опит към по-новите пилоти които идват (а те почти не идват заради липсата на такъв трансфер) чрез дискусии или лекции от най-добрите български пилоти или чрез привличане на по-голям брой участници на българските състезания. После преминахме към въпроса да бъде ли ПреСветовното към Лигата или не, се получи разномнение, но поради неяснотата и некатегоричността на позицията на ФАИ се реши че не е добре да го включваме, тъй като CIVL препоръчва все пак всички планери да са същите или почти същите (нещо такова спомена Даниел, но сега вече не ми се рови какво каза, заради главното неразбирателство накрая) и затова ПреСветовното трябва да е по същите правила както и Световното. Криво ляво къде работехме, къде спорехме, имаше балансирани гласове между нас като Орлин и Гошко, както и спорещи като мене и Даниел. Преди срещата Гошко беше твърдо заявил че няма да подкрепи Даниел ако той предложи Прегласуване със стара/нова дата на нещата които никога не сме гласували на 18.01.2012 за това дали да има Делегат на Пленарната среща, кой да е той и че сме казали твърдо не за финансирането му от БНАК. Когато дойде ред на тази Тема, се получи така че увереността на хората се изгуби, и те решиха да подкрепят манипулацията на Даниел (той твърдеше че сме били гласували на 18.01, което изобщо не е вярно според мейловете ни, а мнението, че не трябва БНАК да финансира това събитие изобщо беше пренебрегнато). Като се стигна до гласуването аз ги попитах знаят ли, че това което правим е незаконно и няма как да се подпише протокол със стара дата, те казаха, че можело и започнаха да подписват. Аз заявих че няма да участвам в това и се отказах. Просто бях изумен до къде може да стигне разцеплението в БНАК, както и резките смени на мненията на членовете на Комисията. Да и като връх на дейността на тази Комисия решихме да предложим на УС да насрочи нова дата за събирането на заинтересованите Клубове (по 1 член от Клуб) да гласуват за нова Спортна Комисия. Заявих че ако до Общото събрание Даниел и Ирина все още управляват БНАК аз ще бъда принуден да напусна Организационниа Комитет на Световяното и ПреСветовното първенство, като членовете на Комисията ме убедиха при такъв случай да направя списък на свършената работа и очаквано заплащане за това. Просто не ми се хабят нерви да работя с тези хора, а и после да им нося отговорността. Естественно че и Спонсорите които съм намерил не бих искал да доведа, защото после те ще ми търсят сметка защо се е получило такова състезание в резултат на работата им!

По принцип не искам да се отказвам от организацията, но при положение че ще трябва да нося отговорността за дейността на самоволните решения на Даниел и Ирина, несъгласувани с никого, просто съм уверен. както се вижда от примерите до сега какво ще се получава. Ирина е започнала да назначава длъжности вече фигуриращи в Кандидатурата, като Координатор по транспорта на други хора, който вече са били предложени преди и винаги са вършили перфектна работа на Сопот-това е Иван пилота. Защо Иван трянва да се сменя само Ирина си знае. Подписали са ПроектоДоговор без да го покажат предварително и очакват че аз ще се съглася да работя по такъв Договор. Не са дали за обсъждане новата редактирана Кандидатура на Даниел на никой от Спортната Комисия (освен самия Даниел), не съм чувал и за такова обсъждане от УС и очакват, че аз ще рабоотя по такава Кандидатура. Колкото и да си задавам въпроса струва ли си-отговора е "НЕ".


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -14 
 
 Заглавие: Re: Тайван
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 2:15 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Управителния съвет на БНАК е отказал на Даниел да не връща парите, въпреки манипулациите му и незаконните му действия в Спортната Комисия. Колкото и минуси да получавам пак се оказвам прав. Странно. Значи има доста любители на незаконни действия и манипулации тука. Ще публикувам скоро и мейловете на Спортна Комисия, за да се уверите, че има начална форма на дискусия, при която името на Гошко се среща 2 пъти повече от това на Даниел или моето, но това не му попречва да се самоизбере (Даниел) за Делегат за Тайван. А гласуване в мейловете изобщо няма, с което да избираме кой изобщо ще е делегата. А отделно е и мнението на 3-ма от 5 човека пари да не се взимат от бюджета на БНАК за такова пътуване, където на всичко отгоре Даниел беше предупреден, че най-вероятно няма да има успех-българските предложения бяха отхвърлени. 2500 лева бяха похарчени заради ината и амбициите на Делегата. На всичко отгоре резервацията за билета е направена преди всякаква дискусия или "гласуване" на неговото име, т.е. той си е бил убеден предварително че той ще си пътува на всяка цена. Знам само, че Ирина е заявила пред Гошко, че тя ще направи всичко възможно Даниел да отиде там и го стори с притеснителния си мейл до всички членове на УС да гласуват за парите за делегата (дали да се отпуснат от БНАК) и който не го направи до няколко часа, гласа му ще се счита за "ДА". Манипулация, поне според мене. А е и притеснително колко Обществените интереси вече защитава БНАК.

Даниел въпреки всичко е убеден (заявил го е на УС или Гошко), че всичко което е свършил е правилно и честно, и не е сгрешил никъде...


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -9 
 
 Заглавие: Re: Тайван
МнениеПубликувано на: Нед Май 06, 2012 5:28 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
hiahahhahahahahhaihahiahihiahi abe Supeniqk Daniel e kradnal parata a ne ti i sa ti gadno hiahihiih ne e istina

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов