Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 26, 2024 9:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Къде да бъде парапланериската телефонна група
Глобул 57%  57%  [ 34 ]
ВиваТел 15%  15%  [ 9 ]
където и да е, но да остане цяла 15%  15%  [ 9 ]
все ми е тая 13%  13%  [ 8 ]
Общо гласове : 60
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 2:04 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 19, 2011 3:03 am
Мнения: 33
Голям плюс за Виваком е ,че имат щедро включени безплатни минути към стационарен телефон,освен към мобилен на Виваком.(Зависи от плана все пак)

_________________
Кирил


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 4:16 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Това за парапланеристи едва ли може да се нарече "голям плюс"... :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 4:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 6:26 pm
Мнения: 35
Име: Димитър Йотов
Основно правило е работещи неща не се пипат. А и в офертата не виждам достатъчно безплатни минути в групата, както в Глобулската, така че гласът ми е ясен.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Е накъде повече
Код:
Безплатни и неограничени разговори в корпоративната група.

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 5:05 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Доволен съм от сегашните планове и условия в Глобул, от познати корпоративни клиенти преминали към Виваком добри неща не съм чул.
Мтел въобще не виждам смисъл да се коментират.
Накратко - подкрепям идеята да не се разцепва групата. Жалко ще е да се случи...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
klez написа:
как мога да се сдобия с една такава карта викате ? на виваком :D Това Ултима 150 със 100те безплатни минути към всички оператори + международна зона 1 за 5.35лв на месец... с удоволствие бих си взел един такъв телефон


До колкото разбирам има 50% отстъпка от месечната такса, която не е "наложена" в таблицата и значи таксата за Ultima 150 става 5.35 / 2 = 2.68 лв.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
Хора, осъзнайте се - цените на Виваком са в пъти по-ниски! Не сме абонирани за Глобул доживот. Като има по-добри условия да се минава на друг оператор. В крайна сметка и това не е завинаги - като изтече новия договор с Виваком пак ще се преразгледат офертите.

Моето лично мнение за услугите на Глобул е, че нямат обхват вкъщи и мобилният им интернет прекъсва (нарочно?) като започне да се тегли нещо по-голямо. Всеки, който е говорил с мен докато съм вкъщи знае, че на практика разговорът е невъзможен и често се налага да звъня от Мтелския телефон на някой парапланерист, въпреки, че имам групов за тази цел! Аз живея на 500 метра от южната дъга на околовръстното шосе в София и имам пряка видимост към 90% от града.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 6:17 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Като стана въпрос за покритие, това е доста важен фактор при парапланеристите да имаме максимално добро покритие :!:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
vasildimov написа:
До колкото разбирам има 50% отстъпка от месечната такса, която не е "наложена" в таблицата и значи таксата за Ultima 150 става 5.35 / 2 = 2.68 лв.


Колега, цените са със наложената 50% отстъпка... ама не само
щото на сайта на виваком същият план примерно който тук е на 5.35, там е на около 11лв (двойно) обаче не е със 100 минути към всички оператори а с 50...
за да получиш 100 минути към всички трябва да дадеш 22.90лв което си е повече от 4 пъти нагоре...
така че, около 50% са отстъпките но реално май са доста повече.

А аз се зачудих понеже ми трябват безплатни минути към 1група международни, а това за 5лв 100 минути..... е някаква нереална цена, и с удоволствие бих взел още един телефон и да му плащам по 5.35лв (без ДДС) и да си имам 100 минути пък дори и да не ги уползотворя.

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 6:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 6:26 pm
Мнения: 35
Име: Димитър Йотов
Фирмата към която работя използва мобилен интернет от Виваком уж с гарантирани скорости за да може да се ползва нет-а и на места,където има струпване на много хора,но скоростите са по-скоро пожелателни.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2012 7:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
тези, които искат да си останат на Глобул, да го кажат на "груповите" си началници (тези на които дават пари) и после ми се обадете на петарг @ гмаил . ком - да си сформираме алтернативен синод. Не гледайте на разцепването като нещо лошо - увеличава се броя на зарибените летатели, всеки води жени, деца, вуйни, баби и т.н. роднини и приятели, групите набъбват като кумулунимбус. Вместо да местим ЦБ-то насам натам, можем да направим два-три кумулуса. БФС (футболния съюз) имат също група към Мтел, дори с още по-добри условия - трябва да питам Боби данъчния за подробности, но и там плащат смешни суми. Така че може да има три синода и религии - мобилтелска (ортодокси), глобули (католици), вивателци (протестанти) - доколкото религия за всички е летенето, дребни детайли като 5 стотинки в минута са дреболия - а и нали офертите дават 1000 и повече минути към други оператори? няма драма. А има и отлични евтини телефони с по две сим-карти. Това е от мен, дано да съм полезен.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2012 8:56 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Точно. Че ще има разцепване на групата това е ясно. Пък който иска да чака 4-ти и 5-ти оператор за още по-евтино....

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2012 10:48 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
За сега според гласуването 54% са за оставане в Глобул. Ако има и няколко групи в Глобул няма да е лошо и те да се обединят. Не съм песимист и се надявам да се случи.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2012 5:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 6:26 pm
Мнения: 35
Име: Димитър Йотов
Никой не пише нищо за плащане на сметките ,а смятам че трябва.Сега в Мишовата група всеки номер е с отделна сметка а другите от Пасторската група ,трябва да дават парите за сметките на ръка или той ги плаща и после си ги взема от останалите,което е неудобно за плащане. Може би при преди преподписването трябва да се провери дали е възможно да се раздробят сметките за по-голямо удобство.Втори въпрос е да се проучат неактивно ползващите номер от групата дали ще плащат и за в бъдеще редовно сметките си ,защото през месец два има смс и платете следва спиране и винаги собствениците на фирмите плащат за някой пък било и само таксите,за което трябва да сме благодарни на тези хора. Благодаря Мишо Пасторе и др. Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парапланериската телефонна група
МнениеПубликувано на: Съб Мар 10, 2012 11:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
Който не се учи от историята, е обречен да я повтори. Преди, за да могат някои да спестят някое левче, се разби честотния диапазон на станциите ползвани от парапланеристи. В резултат, сега повечето летящи плащаме повече за двубандови. Сега, пак за да могат някои да спестят някоя жълта стотинка, групата ще се разбие, и като резултат всички ще плащаме повече.

А и според мен групата се обезмисля вече. В крайна сметка, всички оператори предлагат практически неограничени минути в мрежата си. Тези акробатики да си в нечия група по-скоро са само в тежест, особенно на този който води счетоводството.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов