Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 4:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 6:43 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Тихомир написа:
да и заплатите на хората са хем в евро хем 10кратни

Прав си Тихомир, но цените на екипировката са същите като тези във въпросните държави!
Освен това пропускаш нещо много важно а то е ОТГОВОРНОСТТА която поема пилота, да носиш отговорност за здравето и живота на друг човек е голям товар и това нещо си има цена!
Колкото и да ни се иска да правим разни щуротии безплатно все някой трябва да плати обяда.
Лично аз направих доста "безплатни" полети с цел популяризиране на спорта и привличане на нови ентусиасти, обаче ресурса на крилото се хаби а приход в касата няма!
Не съм се отказал от идеята, но трябва да ти кажа, че има два вида хора, едни които заслужават да летят безплатно и други който с кеф да им вземеш парите.
Първите са тези, който имат искра в очите а нямат възможност да си платят, никога не бих взел пари от такъв човек защото и аз съм бил в същото положение.
Вторите са хора с финансови възможности и чуждестранни туристи за които не е проблем да отделят въпросната сума, дори те самите държат да си заплатят за невероятните мигове, които са прекарали в небето.
Така че, не бързай да съдиш другите без да си бил в тяхното положение!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 7:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
А всъщност Йотов е пуснал просто промоция 2 месеца, не повече. Добра идея да се върти оборота, според мен (нормална периодична маркетингова техника в един бизнес продаващ каквото и да било), особено пролетта преди най-активния сезон.

И Йотов всъщност пак излиза в пъти повече пич от хейтърите, тва е ясно, хехе 8)

Айде поздрав от Непал; хубава пролет на всички позитивни летящи хора. Да ни е сладко възраждането на природата и условията.


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 8:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
някой колеги ще кажат, че с подобни промоции сриваме пазара на тандемни полети, но за разлика от други колеги които са целогодишно в промоция, ние правим това само да си помогнем за началото на сезона и също така да промотираме слабо търсената ни услуга "акро полет".
...
а на тези които завиждат им пожелавам много работа, за да разберат цената на подобен "успех"

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 10:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
За Тихомир - пич, ти парапланер може би си виждал на картинка, но да ти кажа и нещо друго - със самолетчето може да отвъртиш 10 полетчета по 30 минути на ден, докато с парапланер най-издържливите правят по 5-6 полета на ден. За натоварването няма да говорим, както и за това, че със самолетчето пътника си се вози, а при парапланера участва в излитането. В крайна сметка, щом е теолкова далавера, купи си парапланер и отиди да возиш тандеми, тарикат? В последните години броя на пилоти на тандем скочи до немай-къде, а цените все още се крепят въпреки конкуренцията. Това да ти говори нещо? Има едно нещо, което се нарича пазар. Той определя цените, капиши?

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 10:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
всеки сам си решава на каква цена лети и рискува кокалите си - за някой и 20 лева са ок, за други и 120 са малко

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 10:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
единственият проблем е, че грабо.бг са измамници, които излъгаха едни хора с евтини почивки на Малдивите преди няма и година. Явно още има шарани за стригане. Собственика им е един измамник (Сребрин Ватралов) който имаше наглостта да ми обяснява, как МР№-ките от един негов сайт били напълно легални, защото той всъщност рекламирал музиката на тях :) това беше, когато беше музикален "продуцер" :D и тези сайтове за групово пазаруване са доста измамен бизнес модел - стават за промоции на чорапи, ама за полети с тандем??? процента им е около 40-60%, което от 70 лева (намалените от 140) са нещо от типа на 40-30. Това е.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 10:09 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 8:18 am
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Име: Радослав Савов
DVD написа:
исках само да те накарам да помислиш върху това което казваш...

цената на един тандем е 2000 евро, цената на подвесната система и запасния парашут е около 1200 евро и тези неща нямат много дълъг живот... крилото е около 300 часа, а останалото около 600; освен това има транспорт, цена на труда на пилота, организационни разходи (уеб-сайт, реклама, телефони и т.н.) и накрая има и застраховки за пасажерското място и за самия пилот

ако не те мързи - направи изчисление за себе си колко излизат като минимум разходите по организирането на един тандемен полет


Даниеле, кажи ми кой си сменя тандема на 300 часа и сбруята и запасния на 600!
С кеф ще му дам 70 лв!

_________________
Седењето го зголемува задникот
------------------------------
Радослав Савов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 10:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
http://iztok-zapad.eu/uploads/materials ... iritie.pdf


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 11:59 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
zgaddo написа:
Даниеле, кажи ми кой си сменя тандема на 300 часа и сбруята и запасния на 600!
С кеф ще му дам 70 лв!


При нас крилата се бракуват когато порьозитета падне под 90 - 120 секунди. Мога да ти го гарантирам защото аз съм този който маха вървите и/или реже. Ако не вярваш мога да ти дам доста големи и маркови завеси :).

Часовете на едно крило са доста относително нещо, виждал съм крила на по 100 часа който са за изхвърляне и крила на по 400 които могат да изкарат още 200 (говорим за един и същ материал). Това е и причината в клуба да използваме порьозиметъра честичко.

Мога да дам за пример колеги които си бракуват крилата когато порьозиета е станал 0, но няма :).

Акрото скапва крилата почти двойно по-бързо освен ако не се прави симетрично (което е рядкост). Скапването идва не от остаряване на материята, а от разтягане на нишките. Това е и причината някой акро крила да изглеждат като нови и да летят като на по 600 часа. Всъщност подготвям статия за порьозитета и стареенето на плата, но ще почакате малко :)

Цялата тема изобщо е малко безмислена - подобни промоции вървят по подобни сайтове от няколко години -това не е явление свързано с кризата, просто явно някой хора сега го откриват! А на който не му харесва тандемен акро полет за 70 лева - да си го купи за 140 :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Не бях виждал по тези сайтове до сега цена под 100 лева. Просто тази много ме изненада. Направо е шуменска. Това значи, че тук трябва да возим на 30-35 лева.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 10:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Сайтове за групово пазаруване изискват оферти с минимум 50% отстъпка. Ако не си виждал цена под 100, то значи някой прави регулярно тандеми поне за 200 лева.
Тогава наистина приемам критики че прецакваме пазара. Щото и ние бихме желале да возим за по 200 лева. Така де - да се почувстваме европейци.
..........
Досега знаех че в Шумен возят за 30-40 лева. Явно цената се удвоила.

Благодаря за информацията.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 10:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Не се обиждай, тук се вози на цена от 60 до 80 лв без да се правят каквито и да са фигури от акрото. Просто ме озадачи драстичното сваляне. Знаех, че в Сопот цената е около 100 лв. за 15-20 минути без акро. Затова се изненадах. Ако в офертата не пишеше за фигури нямаше да се изненадам защото е нормално за сезона цената да е по-ниска от лятната. Не знам колко ще иска да взема фирмата, която ми прави рекламата в сайта.
Относно думите на Тихомир, и аз искам да ползвам тандема си колкото години се ползва един самолет, той при правилна поддръжка може да лети над 20 години, ако не се лъжа. Де да беше и тука така. Щях да се пенсионирам с моя тандем, че можеше и на децата да го дам да си летят с него през 2025 година. А и има един лаф дето явно не го знаеш Тишо: "Кефа цена няма". Имам един приятел на когото кефа е когато се прибере след работа да гледа мачове и да пие по 2 литра бира на мач. При цена от 2,50 лв. за бутилка ето ти цена на кефа от 75 лв. на месец и то ако гледа по един мач на ден.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 8:54 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
пичове, сравнявате ябълки и круши - различни неща. Полет на Шумен е с денивелация 200 метра от старта до кацалката (поправете ме ако бъркам) полет на Сопот или Витоша е денивелация над 800 метра. Дори само качването излиза по-скъпо, да не говорим за повечето време за затваряне на цикъла полет-качване-полет. Неслучайно в Шамони и другаде (в САЩ например) се казва от каква височина се лети, колко време и така клиента знае къде отива и каква е услугата. Така и акро-полет е нещо различно от XC с тандем, както и "панорамен" полет. Всеки сам решава за себе си каква цена е справедлива. Тя трябва да отговаря и на пазара. В Банско пазара поема и цени от 90-100 евро, но там и конкуренция няма (заради мафията Юлен, които де факто прибират част от тези пари авансово), а и туристунгелите са добър поток. Подобно е и на морето, само че и там рекета е налице.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Криза
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2012 10:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Има дни в Шумен, когато трябва да приложиш всички хватки за сваляне на височина за да се докопаш до кацалката поне на 30-тата минута, въпреки малката денивелация. Но има и дни когато на 3-тата минута си долу без сривове и спирали.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов