Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 10:01 am 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 31, 2012 3:30 pm
Мнения: 2
Име: АНОНИМЕН
ИМАМЕ НОВИНА!

"Бившите" от У С на БНАК - "пооблажени" Ирина и Даниел
са организирали вчера в офиса на летящия адвокат Сяров тайна сбирка на "свои" клубове, даже и делтапланеристи са привикали.
Събират маса - да "учредят" нов БНАК. На квадрат.
Явно са съзряли друго финансиране - и трябва да са първи и в този Управителен Съвет.
Заклели са присъстващите за пълно мълчание пред медиите и конкурентните клубове за целта и програмата но новата "асоциация" и се опитали да обгърнат с тайна цялото събитие.

ЧЕСТИТО :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -11 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 10:55 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Доколкото на мен ми е известно - целта е да се създаде Асоциация по парапланеризъм, в която да участват всички регистрирани клубове по пара в България. ( Защо повчето от клубовете обаче не са получили покана за присъствие при обсъждане създаването на тази Асоциацията не е ясно и е много подозрително).

Задачата на новосъздадената Асоциация ще бъде издаването на НАЦИОНАЛНИ ЛИЦЕНЗИ, който да са задължителни за всички летящи
( един вид шофьорски книжки за пара ). За да стане това обаче тази Асоциация трябва да бъде делегирана с издаването на тези лицензи от ГВА, тоест трябва да се изготвят определени процедури, които да бъдат одобрени от ГВА, за да може да делегира подобни права на Асоциацията. Предполагам че тези процедури ще бъдат направени и ГВА ще делегира права на Асоциацията, тъй като на хората от ГВА ами никак не им се занимава с парапланеристи и по принцип с ултралеката авиация и предпочитат да делегират права на други, които да носят съответната отговорност.

Така че това ще бъде поредното " цоцане " от парапланерситите - национален лиценз ще трябва да има всеки летящ независимо дали членува в даден клуб или е свободно летящ. ( цената за национален лиценз ще бъде около 20 - 30 лв )

БАНК ще продължи да издава ФАИ лицензите, които са необходими за участия в състезания. Те ще са отделни от националните лицензи и пилотите ще трябва да си ги извадят ако искат да участват по състезания било по целно кацане било по крос кънтри.

Какво стана с членския внос на БАНК към ФАИ - дали е вече платен или тепърва ще се събират пари за него ??

Това е информацията , която аз имам - ако има и други летящи , които да споделят каквото знаят ще се радвам.

Най добре ще е разбира се Ирина или Даниел да дадат конкретна и точна информация, нали трябва да има прозрачност .........

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 11:22 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
На писаниците на анонимници не струва да се обръща внимание, камо ли пък да се коментират и обсъждат!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -3 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 3:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Хех... Ники ако това е вярно, излиза че пак ще се правят някви действия намаляващи свободата с цел някои хора да се облажат така ли се получава...
Ясно ли е ако това е вярно как точно ще се опитат да го представят пред "света" това с лицензите
"С Цел по добра безопасност" или някаква друга благородна кауза?

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 3:48 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Гледам правораздаващите във форума продължават да толерират анонимниците.

Ето ви и в този пост още един пример защо това е вредно за форумното пространство. Тук някой анонимник дава важна и натоварена с доста емоционален зариад информация касаеща организацията на парапланеризма в БГ, но как да знаем ние четящите кой е той, съответно какви са подбудите му, и т.н.?

В изкуството на реториката Аристотел нарича самоличността/характера на оратора "етос" - един от трите фундаментални аспекта на всяко говорене. Другите два аспекта са: "логос" - рационалността на аргумента; и "патос" - емоциите които ораторът надига у публиката.

Според Аристотел, ораторът/говорещият трябва да установи етоса си още в началото на аргумента си. Според моя добър приятел Ники Йотов и отбора му от модератори обаче - не. Жалко. Без установена самоличност на говорещите, без установен техен етос, качеството на произтичащите диалог и аргументации не е особено високо..


Последна промяна Ясен Савов на Нед Мар 18, 2012 3:57 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 3:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Ясене не знам кой какво е толерирал, аз само като видях че е новорегистриран с 1 мнение и анонимен изобщо прескочих поста му и не съм го и чел... няма и смисъл.
Мен ми стана интересен поста на Petrarca, който далеч не е анонимен.

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 5:07 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
@ KLEZ

Аз също нямам информация " от извора " за съжаление. Не съм разговарял нито с Ирина нито с Даниел за Асоциацията.

Не познавам кой е анонимния потребител Vulgaria, но знам за организираната среща вчера и в общи линии какво се е дискутирало.

Не бих казал че издаването на национални лицензи е нещо лошо - според мен трябва да го има - така е навсякъде по света.
Имаше преди време дискусия за това колко сме активно летящите в България - според мен не повече от 400 души пряко сили.
Ако всички си изкараме национални лицензи х 30 лв - това ще са максимум 12 000 лв - вярно не малка сума, но разделена между клубовете не бих казал че е съществена. Именно затова не знам доколко ще се " облагодетелстват " съответните клубове членуващи в Асоциацията. Освен това клубовете, който ще членуват в Асоциацията ще трябва да отговарят и покриват определени изисквания.

Понастоящем всички клубове членуват в БАНК и плащат годишна такса от 250 лв. Събраната сума от всички клубове се използва за плащането на таксата към ФАИи разни други разходи. ( Отчитането на разходите никога не е било ясно и прозрачно, но това е дискутирано много пъти и не мисля че мястото му е в тази тема )

Дали ще трябва да се плаща такса от клуба за да членува в тази нова Асоциация ?
Колко ще е тази такса и за какво ще се използва ?
Има ли смисъл клубовете да членуват в 2 управленски форми - БАНК и Асоциация по парапланеризъм?
Има още много въпросителни, които ми идват наум , но не искам да пиша в момента защото наистина информацията, която имам е оттук - оттам и не искам да говоря неща, с който не съм пряко запознат.

В крайна сметка всичко отново се свежда до събирането на едни пари от всички нас ( не че ме бъркат 30 - 50 лв за лицензи, национални и ФАИ слава богу не съм опрял до тях ).
Не ми допада факта, че нещата се правят тихомълком, зад гърба на повечето от нас парапланерситите, които рано или късно ще бъдат засегнати от правилата, които се приемат в момента.

Надявам се инициаторите на тези нововъведения да дадат конкретна информация за това, което са намислили.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 5:37 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Мда не е въпроса до 30те лв... въпроса е че се отнема от свободата...
Какво ще рече това че всички трябва да имат лицензи
че ще ходи полиция по стартовете и ще проверяват и ако извадя крило а нямам лиценз ще ми пишат акт ли?
Точно вчера имах разговор с един приятел който не е българин, но всяка година идва да лети тук та му се чудех защо лети в българия а не някъде другаде... и почна да ми обяснява къде какви документи лицензи и глупости му трябвали да лети... а тук просто разпъва крилото и си излита :)
Не съм много наясно кое къде как точно е просто предавам какво той ми обясняваше

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 12:27 am 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 31, 2012 3:30 pm
Мнения: 2
Име: АНОНИМЕН
"Анонимен" но информиран.
Половината клубове сме "сол-ташак" на Ирина и на ФАИ "екскурзианта" Даниел, и по стар комсомолски навик си гласуваме като ни "привикат".
Другата половина "не са информирани" и се стряскат като трябва да плащат за лицензи и за такса в БНАК.

А БНАК няма - У С си е подал оставката и Ирина "усвоява".
Хайде да направим една анкета - да дадем ли БНАК на прокурора за финансови злоупотреби.
Защо не е платена годишната такса към ФАИ?

И Бенгела да си посипе главата с пепел.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -4 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 7:26 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
ако стесним кръга на обичайните заподозрени, става ясно кой стои зад този анонимен потребител. Модератора дреме ли?

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 7:54 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
До колкото знам в събота е учредена асоциация по пара и делта планеризъм, чиято цел е по-голяма независимост, а не по-голямо "облажване".
Досега парапланеризма се управлява от УС на БНАК (в който не всички са парапланеристи), както от спортната и техническите комисии.
Идеята е тази асоциация да бъде юридическото лице на парапланеризма: издаване на национални и спортни лицензи, получаване на финанси от министерството на спорта и ткн.
Нещо повече - носене на юридическа отговорност - напр. ако загине ученик или пасажер, тогава освен инструктора и тандемния пилот, отговорност ще носят тези които създават начините за тяхната подготовка и критериите за тяхното ниво. Иначе според сегашното положение е трудно да търсиш отговорност от комисия по даден спорт в БНАК или от някой от УС който не разбира от този спорт, но е трябвало да гласува нещо свързано с него.

Според Даниел ключовите моменти за жизнеността на асоциацията са признаването и от министерството на спорта и от ФАИ. Ако това не стане, то ще продължим да се вихрим в БНАК.
....
не знам защо се правят интриги от създаването на асоциацията, защото за учредяването на юридическото лице са нужни 3-4 клуба, а не общонародно събиране на всички парапланеристи (да не говорим и че съботата все пак бе добра за летене)

Също така поправките в новия закон за въздухоплаването, ясно позволяват всеки да стане лицензираща/сертифицираща организация, независимо дали е БНАК, Скайномад ООД, Икар ЕТ и ткн.

Клатенето на лодката от страна на анонимни потребители е израз на основателния им страх, че може да не бъдат приети за членове в бъдещата асоциация, докато е изключването им от БНАК е по-трудно заради раздвоенията и интригите които сеят. В това отношение форума има преимущество заради възможността за тоталитарната сеч за рязане на демократични възли.

........................
Не знам защо модераторите не трият мненията на анонимници, а дори напротив участват в дискусията им, след като сме решили те да бъдат ограничавани:
viewtopic.php?f=10&t=5682
В случая те оптравят обвинения към съществуващи неанонимни потребители на форума с цел евтино интриганство.

Също така модераторите трябва бъдат по-бдителни при регистрирането на нови потребители. Някои от тях са като главите на ламята - отрежеш една и веднага израстат още 10.





..........

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 8:48 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Аз, лично не намирам нищо нередно в това да имаме отделна федерация. Всички спортове си имат такава, сега да не ги изброявам. Не намирам за нормално парашутисти, авио-моделисти и т.н. да решават проблемите на парапланеристи и делтапланеристи, както и обратното! Освен това е крайно време да се назначат хора на заплата, за да си вършат работата както трябва.
Според мен, когато човек не е напълно отдаден на това, което прави няма как да се постигнат добри резултати и винаги ще има неуредици. Поне председателя и един секретар трябва да са постоянно ангажирани с работата във федерацията или БНАК.

Тези спекулации за това как някой ще забогатее от годишна такса за лиценз 20 лв. са меко казано смешни. В България има няма 500 пилота по 20 лв. са 10000 лв годишно, това е са по 830 лева на месец.

Не знам как стоят нещата със ФАЙ, мисля че само едно юредическо лице от всчка държава има право да членува там.
Ако е така, каое ще е то БНАК или Федерацията по пара и делтапланеризън?

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 4:08 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Скъпи Йотов, скъпи модератори, докога ще ни карате да търпим анонимните клонинги на този клиничен хейтероинтригант? Хората работят, той ака, нарочно и насила се пъне и надува червени бузи. Ама защо да му го миришем нааканото, като цигарен дим който не излиза от дрехите и косата ти понякога и след като си изключил компютъра?

Хайде извадете спрея, моля ви; ароматизирайте лекичко така, че откакто се реактивира тоя клонингиран субект под различните си псевдоними преди няколко месеца гледам доста зле влияе на форумната атмосфера; отблъскващо даже.

Хейтърът хейтва, работещите работят, светът си се върти, и продължава да е хубав, ей така на въпреки :wink:

Поздрави от Непал на всички позитивно настроени летящи пичове. Много сме, силни сме.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 9:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Относно федерацията - всъщност време беше - стига бе хора в министерството на спорта са признали федерация по петанака... по петанка!!!! Някой има ли представа колко изпълнена с екшън е една игра на петанка ( за тези които не знаят какво е петанка - гугъл), както и да е, да ме прощават всички петанкисти, но мисля че беше крайно време и ние да се опитаме да си намерим признанието чрез федерация!

За всички които викат за модератора - хора само 2-ма сме глобални модератои и двамата бяхме през уикенда на Сопот и летяхме! За благотворителна работа претенции не разглеждаме! Ако всички летяха когато ставаше, нямаше да се налага да модерираме! Всички анонимни потребители всяващи смут са деактивирани. Разгледайте обновените правила на форума малко по-късно!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов БНАК
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 10:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Поздрави и на теб Ясо.

Няма лошо. Тази идея се дискутира от известно време в различни групички, неформално. Разликата между такова "социално бълбукане" и създаването на асоциация (или федерация) е в ясните цели и лидери. Ако ги няма едните недоволни/облажени/анонимни се заменят с други и така до следващия цикъл... светът си се върти и продължава да е хубав, ей така на въпреки ;)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов