Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 03, 2012 6:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/09/ ... remontira/

Как мислите, че ще се отрази това на летенето в тази зона? Преди десетина дена като бяха високите бази по Витоша (3000+) кацнах съвсем наблизо в с. Извор а после като гледах траковете в Леонардо поне трима човека бяха прелетели над този район.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 04, 2012 10:49 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
Изглежда много зле: http://goo.gl/maps/cxW9T, дано да не проработи това летище.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 04, 2012 1:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Защо да изглежда зле :)
Това летище от тази година го ползват за драг състезания... аз доколкото разбрах то като летище никога не е използвано.

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 04, 2012 10:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 1:40 pm
Мнения: 27
Местоположение: sofiq
Име: Теодора Величкова
Това летище ,ако заработи Коняво ,като място за летене ще бъде "прецакано" от всякъде :( много се надявам ,че това са някакви глупсоти!и освен това над летището винаги има много хубава термика.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 05, 2012 12:50 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
klez написа:
Защо да изглежда зле :)
Това летище от тази година го ползват за драг състезания... аз доколкото разбрах то като летище никога не е използвано.

Е, ако беше никога, защо са го строили?
Както повечето летища в България поради клонящия към 0 интерес след комунизма, няма пари => няма поддръжка => занемарява се...
Теди си го каза - ако това стане, Коняво си остава за моткане отпред :shock:
А това в дневник.бг има шанс да е вярно, защото от скоро се ползва за драг, което значи, че е вярно, че миналата година са го купили.
А никой няма да купи летище за драг 2 пъти в годината...
Лоша работа..


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 05, 2012 8:21 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Просто така бях чувал, че е било построено като военно летище, което така и не е стигнало до фаза да се използва... ;) но може да греша

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 08, 2012 7:11 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
жестоки глупости и невежества сте изписали - на това летище са се обучили хиляди парашутисти и на него съм се возил на Ан-2 преди 20 и кусур години.
И ДАНО да заработи летището, просто защото има нужда от спортно летище там, както го е имало години наред. Това няма да пречи на Коняво, ако се направи с малко мисъл - не че някой мисли в последно време, като дрънка глупости.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 09, 2012 9:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
petar g написа:
И ДАНО да заработи летището, просто защото има нужда от спортно летище там, както го е имало години наред. Това няма да пречи на Коняво, ако се направи с малко мисъл - не че някой мисли в последно време, като дрънка глупости.


Би ли обяснил как трябва да се направи за да не пречи на евентуален прелет Коняво-София например?


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 09, 2012 9:52 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
petar g написа:
жестоки глупости и невежества сте изписали - на това летище са се обучили хиляди парашутисти и на него съм се возил на Ан-2 преди 20 и кусур години.
И ДАНО да заработи летището, просто защото има нужда от спортно летище там, както го е имало години наред. Това няма да пречи на Коняво, ако се направи с малко мисъл - не че някой мисли в последно време, като дрънка глупости.

Освен въпроса на Венко ми е интересно как разбираш термина "спортно летище", при положение, че пише, че ще се ползва за карго полети.
Нали не визираш ония времена, когато са се давали пари за въздушни спортове, а от нас се е очаквало само да се запишем?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 10, 2012 9:32 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
между какво пише и за какво би се ползвало има огромна разлика. На 60 км по права линия от Кондофрей е летище София, което има потенциал за още натоварване за карго и други полети. Летище Горна Оряховица стои празно откъм полети (карго и пътнически), летище Пловдив едва крета на зимни чартъри и една редовна линия, Бургас и Варна зимъска пускат кепенците. Русе не работи като летище.
Щом ситуацията с тези летища е такава (ненатоварена) кое в географския триъгълник Перник-Кюстендил-Дупница налага карго летище? Кои са икономическите тигри в този район? Преди време кмета на Дупница, обхванат от предизборно малоумие, беше поискал пистата до Сапарева баня (дето се дърпат лебедки) да стане гражданско летище, за да се развиел туризма около Дупница - все едно всичко друго оправили, само летище им трябва, за да заприиждат милиони скиори, спа-маниаци и голфъри :D
Спортно летище е това на Ерден, което оперират от Аваспорт. Едно време е имало такива доста и те всъщност не са кой знае какво като инфраструктура и инвестиции (в сравнение с голямо летище за пътнически полети) Има спортни летища до Сливница, Долна Баня и още няколко места. Това дали държавата би давала повече пари за въздушни спортове зависи от фактори извън този форум, така че не виждам смисъл да го коментираме.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 10, 2012 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
venko6 написа:
Би ли обяснил как трябва да се направи за да не пречи на евентуален прелет Коняво-София например?


първо, дните в които става за прелет Коняво-София са Х на брой от всичките 365. Друг е въпроса дали във всички тези дни има пилоти на Коняво. Според мен, потенциално конфликтни дни ще са 20-30 в годината. Ако има радио-връзка с Кондофрей и преди започване на полети от Коняво се обаждат пилоти по телефона (не за да искат разрешение, а да кажат че ще летят) това би помогнало много. Основния проблем с колизиите във въздуха е, че често участниците в тях не знаят за другия участник. Това притеснява и много от тия в ГВА и РВД, както и малките самолетчета, когато стане дума за парапланери и делти - не знаят кога и къде се лети. Изхода е информираност - двупосочна.
Аз съм прелитал 4-5 пъти от Коняво в посока София и винаги съм минавал ЗАПАДНО от полосата. Може например да се отдели коридор западно от полосата и в дните, когато се лети и на Коняво, на Кондофрей да знаят че коридора е "активен". Има и други добри практики, които могат да се обсъдят и приложат, ако се съберат парапланеристи, парашутисти и пилоти на самолети - досега се е получавало ако има разговор, да има и резултати (ако не става дума за делене на субсидии, разбира се :D) В Италия съм бил на състезание, в което се прелиташе почти над спортно летище - в Белуно. Няколко пъти съм въртял термики заедно с безмоторник - никой не го счита за драма и край на света. По време на едно ПВЦ, пак в Италия (Комо) някакъв министър жабарски се изтресе на старта с хеликоптер, а после хеликоптера му кацна на ливадата за кацане - без драми. Просто се знае, че хеликоптера като по-голям, по-бърз и с мотор няма предимство пред другите, които са по-малки, по-бавни и без мотори. Те също внимават, а не блеят, разбира се.

Иначе подхода - аз летя на чаршаф, другите летящи не ме вълнуват е като мислите на един бакшиш преди време, който сподели с мен, че метрото в София било лошо, защото им прецаквало "бизнеса", както и че бакшишите имали винаги предимство на пътя (независимо от знаците) защото това им било работа, а другите просто се возели...

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 10, 2012 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
http://www.youtube.com/watch?v=69qBYFFXeyU&feature=plcp

Съжалявам за качеството на клипа, толкова може телефона. Единственият инструктаж от стартлайтера на Васеркупе беше като видим да закачат въжето да се изтегляме към склона, тоест да не се бутаме между безмоторника и лебедката :) Правеха горе долу по 2 дърпания на час. На стотина метра назад от склона е конвенционалната писта, на която нон- стоп излитаха и кацаха спортни самолети. Както виждате мирното съвместно съществуване не е невъзможно...

П.С. Карго летище в Кондофрей? :roll: Що за карго ще приема-колумбийско? :mrgreen:


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 10, 2012 10:55 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
vasildimov написа:
Изглежда много зле: http://goo.gl/maps/cxW9T, дано да не проработи това летище.

Преди няколко години се говореше същото и за летището до Търговище, че може да заработи за карго полети и как ще прецака летенето от Шумен в западна посока. Но накрая нищо не стана. :wink:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 7:42 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Каишката се затяга около вратлетата!

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/1270-kondofrei-zarabotva-kato-grajdansko-letishte.html

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Летището край Кондофрей (до Радомир) ще заработи
МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2013 4:35 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 9:16 pm
Мнения: 36
Местоположение: София
Име: Георги Гълъбов
Мен това малко ме съмнява!
Скоро не съм минавал покрай това летище, но преди беше някаква развалина и освен за презареждане на някой АХР пръскалка и мотоделти, мотопари за друго според мен не става.
Аз също мисля, че летищата не са толкова натоварени, че да се инвестира във ново.

Журналистите маи още ги държи от нова година! Все пак всичко е възможно, някой скоро минавал ли е от там да каже... има ли някакво раздвижване.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов