Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 1:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Българска Асоциация по Делта и Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 7:26 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Една стара поговорка казва "Ако искаш мир, готви се за война".
Бих добавил "Ако искаш някой лифт да заработи, оправи пътя до старта".

До скоро критикувахме работата на БНАК и задвижихме процедурата по създаване на алтернатива - БАДП.
Асоциацията по пара и делта вече е създадена, но междувременно работите в БНАК потръгнаха, макар не с темпото и мащаба които желаехме.

Създаването на асоциацията отне средства и време. Засега само два клуба са подкрепили тази алтернатива - Прелет и Скайномад. Трябва да се съберат още членски вноски за да се покрият личните разходи на Петър Сяров.

Добре виждаме как конкуренцията върши чудеса, но като че ли е по-удобно да чакаме партизански в засада накъде ще задуха вятъра.

Все още няма ясна концепция за насоката на развитие на БАДП и разликата и от БНАК. Един възможен вариант е БНАК да се занимава със спорт, а БАДП да се занимава с професионалната и комерсиалната част на летенето. Още повече че Закона за Въздухоплаването позволява дейности като лицензиране да се извършват от повече организации - вероятно също с цел насърчаване на конкуренцията и ограничаване на монопола (вкл. държавния).

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Българска Асоциация по Делта и Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 8:36 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Много интересно впечатление ми направи израза ...само Прелет и Скайномад...
Искрено съм учуден, че клуба в който уж членувам не е разгласил помежду всичките си членове за идеята да се подкрепя каквото и да било...
И по какъв начин е получена тази подкрепа....

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Българска Асоциация по Делта и Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 9:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Имахме две събирания за този въпрос. На първото дойдоха много малко хора и не се стигна до никакво решение. На второто дойдоха доста повече хора и всички подкрепиха идеята. Имам протокол с подписи за това. Ако държиш да го видиш - мога да ти го сканирам и да ти го пратя на мейла. Сега си гледам телефона - на 16-ти Март и на 3-ти Март си ми получил съобщенията.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българска Асоциация по Делта и Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Аз да си кажа, когато разбрах че ще се учредява някаква нова асоциация, вече беше учредена!
Стана ми малко тъпо че никой не се сети да се обади, но го приех с факта че сме новоучреден клуб и хората не знаят за нас.
Първоначално планувахме да станем членове на БНАК, но към онзи момент, освен да издава спортни лицензи друго реално нищо не се правеше. Понеже аз лиценз си имам, пък и не възнамерявам скоро да издавам такива, членуването се оказа безпредметно и скъпо удоволствие.
Лично аз съм на мнение, че всеки уважаващ себе си спорт трябва да си има собствена асоциация а защо не и федерация.
Няма нищо лошо да има обединяващ фактор между въздушните спортове като БНАК, но за мен е малко странно парашутист, авиомоделист или балонист да решават какво се случва с парапланерист. Искам да кажа, че всеки спорт си има специфика и е редно решенията да се вземат от хора който са в час!
И така, като разбрах че е учредена БАДП, писах на Сяров и той ми каза че като излезе съдебното решение ще може да се приемат и нови членове. До сега не съм получил уведомление дали е излязло или не.
Май нещо е малко публичността?

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българска Асоциация по Делта и Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Цитат:
Една стара поговорка казва "Ако искаш мир, готви се за война".
Бих добавил "Ако искаш някой лифт да заработи, оправи пътя до старта".

До скоро критикувахме работата на БНАК и задвижихме процедурата по създаване на алтернатива - БАДП.
Асоциацията по пара и делта вече е създадена, но междувременно работите в БНАК потръгнаха, макар не с темпото и мащаба които желаехме.

Създаването на асоциацията отне средства и време. Засега само два клуба са подкрепили тази алтернатива - Прелет и Скайномад. Трябва да се съберат още членски вноски за да се покрият личните разходи на Петър Сяров.

Добре виждаме как конкуренцията върши чудеса, но като че ли е по-удобно да чакаме партизански в засада накъде ще задуха вятъра.

Все още няма ясна концепция за насоката на развитие на БАДП и разликата и от БНАК. Един възможен вариант е БНАК да се занимава със спорт, а БАДП да се занимава с професионалната и комерсиалната част на летенето. Още повече че Закона за Въздухоплаването позволява дейности като лицензиране да се извършват от повече организации - вероятно също с цел насърчаване на конкуренцията и ограничаване на монопола (вкл. държавния).


Ники, без да се опитвам да те критикувам ще се опитам да извлеча някой факти и изводи ( изводите са лични и ако случайно те обиждат се извинявам предварително )

1. По точка едно съм съгласен . Липсва ни Спартак. Или поне откакто се отказа да бъде разпънат.
2.Клуб скайномад има възможност да участва активно и според последните ми наблюдения има достатъчно управляеми делегати които гласуват ЗА или ПРОТИВ съгласно "партийната" повеля. Ако Вашия клуб излезе с ясна програма за "потръгване" на работата на БНАК съм сигурен че освен "делегатите" ще има и последователи.

Цитат:
Все още няма ясна концепция за насоката на развитие на БАДП и разликата и от БНАК.

Цитат:
Трябва да се съберат още членски вноски за да се покрият личните разходи на Петър Сяров.

Силно се съмнявам, при такава последователност на събитията някой да отдели пари за спонсориране на кауза без концепция. Дано греша.

Понеже си обичам Даниел :) Даниеле и ти да не се обиждаш.

Виждам че отново си наясно с фактите въпреки че явно Симеон Подбалкански не е .

Моля те само ако ще участваш и в двете ирганизации да го напишеш черно на бяло за да си направя ритуално сепуку.

Ае

П.С. Естествено че се майтапя за сепукуту.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -3 
 
 Заглавие: Re: Българска Асоциация по Делта и Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 9:44 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Цитат:
2.Клуб скайномад има възможност да участва активно и според последните ми наблюдения има достатъчно управляеми делегати които гласуват ЗА или ПРОТИВ съгласно "партийната" повеля. Ако Вашия клуб излезе с ясна програма за "потръгване" на работата на БНАК съм сигурен че освен "делегатите" ще има и последователи.


Има един готин виц по темата:
Възрастен цирков клоун, забравен отдавна от публика и колеги, си мечтае за бенефис.
- Представете си - цирк, препълнен с добре облечена официална публика; на арената огромно оръдие; на дулото му каца пълна с лайна. Оркестърът свири тържествен сбор; аз се появявам с бял фрак, бял цилиндър, бели ботуши, бяла пелерина. Лампите постепенно гаснат; оркестърът свири туш, барабаните бият. Мрак! Оръдието гръмва! Лампите осветяват всичко и всички целите в лайна - само АЗ - ЦЕЛИЯТ В БЯЛО. Ох, мечти, мечти...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Българска Асоциация по Делта и Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 9:48 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
в новата организация не участвам лично. за Петьо: тя вече е регистрирана.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българска Асоциация по Делта и Парапланеризъм
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 8:06 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Djamyarov написа:
2.Клуб скайномад има възможност да участва активно и според последните ми наблюдения има достатъчно управляеми делегати които гласуват ЗА или ПРОТИВ съгласно "партийната" повеля. Ако Вашия клуб излезе с ясна програма за "потръгване" на работата на БНАК съм сигурен че освен "делегатите" ще има и последователи.


Г-н Джамяров, благодаря ви за другарската критика. Мисля че все пак грешите като ме издигате в ролята на сив кардинал, който дърпа конците в сянка. Не се занимавам с лобизъм и не си губя времето да звъня на някого и да му обяснявам какво да направи. Изявите ми са основно публикации в този форум и това че понякога звучат разумно и се подкрепят от други хора не ме прави партиен лидер, масон, фараон и ткн.

Нашия клуб няма ясна програма за "потръгване" на работата в БНАК. Една две години спорове по идиотски въпроси ми убиха желанието. След като ме обвиниха, че съм късал конкуренти на изпити, без въобще да съм участвал в такива, реших въобще да не се занимавам с въпросите свързани с лицензирането - още повече че нещата се замърсиха напоследък.

Засега желая да няма допълнителни правила и мисля че такова е настроението на повечето ни членове.

Не участвам в управлението на БАДП, просто счетох за необходимо да платим един членски внос за създаването на една алтернатива на БНАК. Ако някой член на клуба ни не е съгласен с общата ни клубна политика, то винаги може да ми се обади и да ме поправи.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов