Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 1:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Бихте ли участвали в състезание което се провежда в два последователни уикенда?
Анкетата свършва на Съб Дек 08, 2012 2:45 pm
Не, аз нямам интерес да участвам на каквито и да е състезания 38%  38%  [ 18 ]
Не защото аз точно през уикендите работя 4%  4%  [ 2 ]
Не защото не ми се пътува два пъти за едно състезание 8%  8%  [ 4 ]
Не защото аз се интересувам от силни състезания с международно участие, а това няма да е такова 4%  4%  [ 2 ]
Да, за мен ще е много удобно, че няма да губя работни дни 35%  35%  [ 17 ]
Да, но за мен няма значение през кои дни от седмицата е състезанието 10%  10%  [ 5 ]
Общо гласове : 48
Автор Съобщение
 Заглавие: Състезания без загуба на работни дни
МнениеПубликувано на: Чет Ное 08, 2012 2:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Във времена на криза на всички ни се налага повече да работим и съответно по-трудно да отделяме дни от ангажиментите които ни носят доход за хоби/спорт. Хрумна ми следната идея за състезание в което никой няма да е принуден да губи от работните си дни - състезание което е обявено от Събота до следващата Неделя с почивни дни от Понеделник до Петък. По този начин ще има 4 състезателни дни в двата уикенда и ще могат доста повече пилоти да участват пълноценно. Недостатък на едно такова състезание ще е двойното пътуване до мястото. В следствие на това няма да дойдат почти никакви чужденци.

Какво мислите за идеята?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезания без загуба на работни дни
МнениеПубликувано на: Чет Ное 08, 2012 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Да, ако е на Сопот, имайки пред вид факта, че е в средата на България. В Шумен, например, не е добра идея...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -10 
 
 Заглавие: Re: Състезания без загуба на работни дни
МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2012 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
Ivailo написа:
Да, ако е на Сопот, имайки пред вид факта, че е в средата на България. В Шумен, например, не е добра идея...

София - Шумен = 362 km, Варна - Сопот = 359 km ?
Не е добра идея за КОГО :P Може един уикенд на Шумен, един уикенд на Сопот - гаргата да е рошава... :twisted:

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезания без загуба на работни дни
МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2012 8:03 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Аз предлагам в Търново! София-Търново - 300 км, Варна - Търново - 250 км. За всички еднакво :).
Честно казано идеята с пътуването 2 пъти до едно място не ми харесва. Особенно ако съществува шанса да изхарчиш повече за път отколкото ще изкараш през работните дни които няма да изгубиш.
Аз искам да повдигна друг въпрос. Защо не се приеме дневният залог за състезанията както беше на Шуменското преди няколко години. Мисля че идеята беше страхотна, само аз я уважих обаче. Влязох с дневен залог 20 лв. и след това си ги прибрах защото бях само аз. :).
Друга алтернатива е примерно да има умножаващ коефициент за почивните дни. - шантаво но защо не?

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезания без загуба на работни дни
МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2012 9:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
По-интересно е времето за пътуване, защото така или иначе хората се групират и си делят разходите. Уикендите са кратки и освен цената за пътуването, важно е и времето , утрепията докато се иде до старта. Така че според мен е хубаво да се смята като часове път

И все пак: много малко хора са гласували за сега, броят на хората които участват в състезания, ако не се лъжа също не е голям - това май е една стара тема :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезания без загуба на работни дни
МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2012 8:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Състезания от тоя тип е имало в близкото минало с тази разлика че Околчица опън ( например ) не беше в два последователни уикенда. И пак събираше 35+ състезатели .
Освен това идеята за такова състезание започва да дублира Уикенд лигата. Какво всъщност става с нея ?

Формата за БГ състезание е ясен . ПЕТЪК СЪБОТА И НЕДЕЛЯ състезателни - ПОНЕДЕЛНИК - резервен. Ако някой организатор иска повече състезателни дни да добавя ЧЕТВЪРТЪК СРЯДА ВТОРНИК .. колкото иска. ПОНЕДЕЛНИК за състезателен ден .. по-голяма глупост не бях чувал.

Основния проблем за липсата на участници е разбирането на организаторите . Докато те не проумеят че участниците не са касички няма да има промяна.
Единственото изключенние към момента е Скайномад и Ники Йотов но те са друга губерния и могат да се възползват от правилния си бизнес модел за да организират добри и качествени състезания. Естествено българското участие и при тях е минорно.. Но това е частен бизнес и аз не им се сърдя заради това...

БНАК обаче трябва да се постарае да създаде добри условия за развитие на спорта .. а това без състезания няма как да стане.
Важните състезания според мен трябва да се правят от клубовете по места под опеката на БНАК. Колкото клуба е по-"местен" толкова по голямо внимание ще му обърнат местната власт и бизнес. Във вид на спонсорства, финансови и материални под формата на транспорт , отстъпки за спане и други. ( в света има над 60 писти за F1 ама не всички намират място в календара ) така трябва да бъде и в състезанията по парапланеризъм.

Според мен тряба да се организират 1-2 силни състезания подкрепени от БНАК . Местния клуб като се напъне да си намери спонсори ( дали от общината под формата на безплатен транспорт, дали отстъпки за спане, щаб квартира или безплатна линейка (общините имат възможности за такива неща )) разходите на организатора ще спаднат драстично от там и таксата участие. Естествено излишни разходи за картинги, басейни, партита, вечери и други неща в такива състезания са безпредметни. Една T-шъртка е предостатъчна.
Важното е състезателя да се чувства и да действа като такъв . Все пак ТЕ състезателите са основния Цирк
Когато се съберат 60 пилота на едно място си е зрелище дори и за самите пилоти.. кой не иска да върти термика с още 60 гарги !?!??!

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезания без загуба на работни дни
МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2012 5:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Силно състезание ще става когато има силни състезатели, били те от България или не, плюс добре преценени задачи. Такова състезание не може да стане два поредни уикенда или колкото си искате поредни уикенди. Такова състезание става на едно, ако даде времето. Разчленено състезание може да имаме само на местна почва и за забавление. Всякакви анкети по въпроса са излишни според мен.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов