Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Май 12, 2024 2:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Национална лига по парапланеризъм - правила
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2005 12:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Това са проектоправилата за 2006 година

За класирането в Лигата се взимат 2/3 (на всеки три, една отпада) от всички валидни задачи от състезанията на лигата, в които е участвал пилота (вижте таблицата). Така се взимат най-добрите задачи на пилота. За валидна задача се счита всяка задача от състезание, за която пилота е получил точки.
За задачи в лигата се взимат и задачи от участия на даден пилот в кръгове от Paragliding World Cup, световни и европейски първенства за съответната година.
За да бъде включено едно състезание в лигата, се изисква съгласието на поне половината от регистриралите се в лигата пилоти за съответната календарна година.
Пилотите са тези, които се състезават и имат възможност да оценят организацията и мерките за сигурност на едно състезание, затова правото на избор е тяхно.
Мнението на Комисията по парапланеризъм към БНАК се взима предвид при взимането на решения за Българската Национална Лига.
Общият брой състезания в лигата не може да е повече от 5 (пет) за една календарна година.
Състезанията в лигата извършват класиране и оценяват пилотите по единни правила, одобрени от Лигата. Организаторите на всяко състезание заплащат по 80 лева годишна такса за включване в Лигата.
Предварително обявените дати от Календара на Лигата могат да бъдат променяни при необходимост с едномесечно предизвестие.
Правилата за провеждане на състезанието, отчитане на резултати и други въпроси се уреждат от организатора в съответствие с правилата на FAI.
Правилата за реклама във и по време на всяко състезание се определят от съответния организатор при съобразяване с правилата за реклама във цялата Лига и с рекламодателите и спонсорите и.
Наградите са както следва – 1во, 2ро, 3то място, 1во място жени, 1во, 2ро, 3то място отборно. Наградите се формират от таксите, които пилотите и отборите правят за участие в Лигата, както и от спонсори и рекламодатели.
Отборите в лигата се състоят максимум от 4 пилоти (3 мъже+1 жена). Необходима е регистрация на отбора и плащане на годишна такса в размер на 40 лева. Не е задължително всеки пилот да се състезава в отбор.
Участието в националната лига е доброволно за всеки пилот. Необходима е регистрация и плащане на годишна такса в размер на 20 лева.


Очакваме предложения за тези и нови правила
Many landings


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Преди
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2005 12:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
някой да е попитал защо организаторите трябва да плащат, отговарям веднага - за закупуване на легална версия на софтуера на CompeGPS за обработка на резултати.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: допълнение
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2005 12:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
към горните правила:
Правилата за XC-прелети направени от членове на лигата извън състезания са правилата на OLC. Прелетите зачитани за Лигата трябва да са направени (или поне започнати) на територията на България.
Българската национална лига по парапланеризъм обединява пилоти и клубове в стремежа им да постигнат по-добри резултати в организирането и провеждането на състезанията в България и да бъдат излъчени най-добрите пилоти в тях. Провежда се под егидата на Националния Аероклуб, но основният „орган”, който взима решенията си остават пилотите, регистрирали се за участие. Ако пилотите в лигата са повече от 20, излъчват пилотски комитет на принципа 5 към 1. Ако пилотите в лигата са повече от 50, от тях се излъчва пилотски комитет на принципа 10 към 1.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Taблица за класиране - проект
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2005 12:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Колона 1
Брой успешни задачи
Колона 2
Броя на най-добрите задачи които се броят за класирането
1 1
2 2
3 2
4 3
5 4
6 4
7 5
8 6
9 6
10 7
11 8
12 8
13 9
14 10
15 10
16 11
17 12
18 12


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Национална лига по парапланеризъм - правила
МнениеПубликувано на: Сря Дек 21, 2005 12:15 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 4:52 pm
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
iskam samo da poiasnia che validna zadacha za ligata shte se schita ne samo zadacha v koiato pilota e poluchil tochki, ami vsiaka validna zadacha za vsiako sastezanie ot ligata. T.e chovek moze i da ne e uchastval na vsichkite zadachi prez sezona i za tezi v koito ne e uchastval poluchava nula.

a za PWC-to, tam e malko slozno spored men, principno e hubava ideia, ama ako uchastvash na pwc i ima da kazem 2 zadachi i na parvata vzemesh 600t, a na vtorata 650t koeto da kazem e dobro klasirane kato se ima predvid nivoto na PWC-tata, tova moze da vloshi klasiraneto, ako da kazem na BG sastezaniata kadeto konkurenciata e po-malka ti lesno si pechelil 900-1000 t.
t.e iskam da kaza che e malko trudno da se sravniavat dvete neshta, ednoto e PWC-mnogo visok klas sastezanie i na vsichkoto otgore ne se oceniava po FAI GAP formulata

sashto iskam da se komentira pravilnika za sponsotite na ligata
ideiata e da se nameriat sponsori koito da pomagat po-niakakav nachin za organizaciata i provezdaneto na sastezaniata, triabva obache da moze da im se garantira niakakva reklama-primerno transperant na finala, logoto im varhu oficialnite klasirania i dr., no za tazi cel triabva vsichki organizatori da sa naiasno s tova i da sa gotovi da sadeistvat-nadiavam se tova shte e ot polza i za tiah. No savsem ne se celi da im se vzemat pravata varhu reklamata, vseki moze da si tarsi individualni sponsori, prosto celta e da ne se stiga do konflikti na interesite.
Tova mi se struva e dosta slozna tema i se nadiavam da se raziskva svoevremenno a ne po vreme na niakoe sastezanie, kogato spored men shte e kasno
az i Niki obmenihme malko idei, no se nadiavam i oshte hora da se vkliuchat

i posledno iskam da dobavia za nagradniat fond:
Ot parite sabrani za nagraden fond se davat 50% za 1vo miasto, 30%-2ro, 20%-3to
tova e do sega, az bih iskal da predloza da se deli mezdu parvite pet, no tai kato obshtiat fond za sega e smeshno malak zvuchi nelepo, no vse pak mislia che tova shte e po stimulirashto
primerno
1 miasto - 40%
2. - 30%
3. -15%
4. -10%
5. - 5%

_________________
Happy landings


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 27, 2005 3:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 14, 2005 9:13 pm
Мнения: 1
Според мен,състезанията,които ще дават право на класиране в Националната лига трябва да са само български.И трябва да са мимимум три за годината.Така класирането ще бъде наи-точно и обективно.
Класиранията по парапланеризъм,било то за лигата или общото класиране,каквото е направил Данчо (за което аз го поздравявам,само се учудвам защо е включил и чужди състезатели) могат да се правят само на базата на точките от състезанията,а не на километри от крос кантри прелети.Тук Ники Йотов е прав,че големите прелети до голяма степен зависят от това,колко свободно време имаш да дебнеш условия.
И в крайна сметка,целта на всяко класиране е да представи реалното ниво на състезателите.Ако то не може да постигне тази цел,то не е никакво класиране и ще удовлетворява само нечия суета.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Какво разбираме
МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2006 11:40 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
под "само български"?
Такива само с български пилоти, или такива, проведени в България? Да напомня, че в Драма през 2005-та, имаше над 2/3 българи, в състезание на 30 километра от българската граница.
Крос кънтри прелетите са за отделно класиране, OLC.
Реалното ниво на състезателите се представя на база ДОБРОВОЛНО участие в състезания и извеждане на общо класиране, което е и целта на Българската Национална Лига. Класиране в екселска таблица с пилоти откъде ли не е комедия.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Въпроси:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2006 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Тази "лига" някаква отделна организация ли е? Мога ли и аз да си направя такава? Нелоялна конкуренция ли ще е ако събирам по-ниски такси от таксите на "лигата"?

:D :D :D

А сега сериозно:
В България има една организация която се занимава с регламентирането и контролирането на въздушните спортове - БНАК. На тази организация клубовоете и състезателите плащат такси за да може тя да си върши работата. После тази организация се отчита пред членовете си каква работа е свършила и как е изхарчила дадените и пари. А сега ми обяснете защо трябва да плащам още веднъж за същото нещо на някакви странични хора които по стечение на обстоятелствата уважавам като колеги и приятели?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Айде пак изкуфяхме :)
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 4:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Дани,
само факта, че те уважавам като пилот и човек ме спира да ти дам отговора, който този постинг заслужава :lol:
Накратко:
1. Лигата е на принципа на PWCA, не откриваме топлата вода. Каквато е разликата между FAI и PWCA, подобна е между Българската лига и БНАК. Да вменяваш на БНАК (който е шапка за всички въздушни спортове) нови задължения означава да искаш твърде много от някой който може твърде малко. Лигата е обединение на пилоти, ти не "плащаш" на мен или на някой друг - таксата отива за награден фонд.
2. Можеш да основеш нова Лига, тогава ще се разделим на Източна и Западна Конфенция, а един твой именит съгражданин ще сложим начело на Имперската Междугалактическа Купа, нещо като турнира по куидич при Хари Потър.
3. Ако уважаваш мен и останалите хора от клуб Ротор по "стечение на обстоятелствата", то чувствай се свободен да не го правиш. Ще го преживеем.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Национална Лига
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2006 10:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:28 pm
Мнения: 100
Избягвам да пиша от дълго време във Форума по всякаква тема, за да не буня духовете, но се налага при наложителни причини.

Мисля че обществено значимите въпроси са достатъчна причина да се изкажа, ако ще и на никои да не му пука за моето мнение! И една малко зрънце истина и разум да има в думите и мненията ми, пак ще се придвижим малко или много напред!

Един път плащане за отбор, втори път за индивидуално участие, 3-ти път организатора на състезанието за Лицензирания софтуер, 4-ти път за нещо друго...дали остана време за летене и пари за храна и спане. Аз лично не съм съгласен, а и като организатор на състезание няма да дам на някой си пари за Лиценз (а ще си купя такъв софтуер сам) или още по-добре БНАК да отпусне пари за такъв, освен това повечето правила които са публикувани тука не са спазени от миналогодишната Гошко-Пешковска Лига (Първо датите на състезанията не са същите, няма предварително уведомяване за промяна на датата, а и името на състезанието е променено също-така че 2 състезания автоматично отпадат от тази Лига, затова и някои хора не я приемат на сериозно. Още по-важно е че решението да се събират пари е взето от само 2-ма човека, които не са и членове на Комисията по Парапланеризъм-Пешо и Гошо). Първоначално Лигата беше гласувана от Комисията по Парапланеризъм, в която влизат уважавани парапланеристи, утвърдени с гласуване на Общото събрание на БНАК (над 50 пилота гласуваха ако не ме луже паметта). По-късно датите и имената на състезанията бяха променяни самоволно заради спонсори или други причини без съгласуване със Комисията. Някои хора които изобщо не влизат в тази комисия се изявяват като нейни гласове и членове без да са Фактически такива (с което погазват мнението и гласуването на същите тези 50 пилота гласували за Комисията преди това на Общото Събрание), та как и тяхната Лига, класиране и мнение ще се приема като сериозна (естествено аз и други пилоти не я приемат), след като те погазват легитимни гласувания на много повече пилоти.

Не съм съгласен и с правилата, както са публикувани от някой, който иска да бъде някой си! Ако иска да бъде-нищо против, но нека не си избива комплексите с обобщения, че всички искаме да влизаме там и да се съгласяваме с тези правила, класирания и условия.

Даниел добре с 2-3 думи си е казал това което е искал да каже. Андро (също един от добрите пилоти в България си е казал мнението също). За сега чакаме Валери и Свилен, да речем да се изкажат! А че многократните повторения на един и същ човек само сочат неистови опити да се покажеш като величие, които не си...това си е мое мнение за сега!

Нека чуем мненията и на други, да речем Течо, Орлин, Цецо, Веско от Варна...може би многократните изказвания на един и същи човек няма да ни кажат нещо повече от това, което знаем...за този човек де!

Дали "пилоти от къде ли не е Комедия", или пилот от Никъде е Комедия може да е както частно, така и общо мнение...

Ако се изкажат изявени пилоти, със класирания по състезания, не само с 10-ина точки във ФАИ ранглистата бих се замислил, но тука тези правила и квалификации от някой, който не би трябвяло да е там където му се иска, ме карат да се замисля, че парапланеризма в България му липсват изявени личности и пилоти!

_________________
Will fly till I die.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Със сигурност
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 12:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
ти няма да си организатор на нещо различно от бастуниада следващата година, а дали ще си член на БНАК или ще изхвърчиш оттам като костилка от.... предстои да се реши скоро. Houg. :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Да добавя и с това
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 12:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
считам въпроса за приключен...
мотивите на известния Митке за участие, организация и присъединияване към нещо са неясна смесица от психиатрия и склонност към мошеничества, това едва ли е тайна за някой :lol:
Проблема е когато човек като него (и Емо Балона) се опитват да се представят за лицето на парапланеризма в България, а всъщност са една друга негова анатомична част. Съществува е-майл, в който Д. Вълков в прав текст е заявил, че е трети в света, в отчаян опит да докопа спонсорски пари. Също така той е човека, който се опитва да копира и продава каски и сбруи с логото на други фирми, което мисля ще доведе до съдебни действия срещу него в даден момент. Това прави имиджа на България пред света доста ромски, пак заради хора като него. Пуснатото от него класиране на собствения му сайт, където "екстраполира" (цитирам този щедьовър на мисълта) резултати по неясна схема, има само една цел - това класиране е с цел той да придобие рейтинг за участие в PWC и други състезания, за което не му стигна рейтинга от участията му миналата година и е плосък опит да се "класира" през задния вход за Европейското първенство, след като горчивия му опит от Бразилия показа, че трябва да се действа овреме, за да мине той като най-великия състезател.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Няколко неща:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 4:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Пепи,

Аз считах нещо за абсурдно и затова се шегувах с него, а сега разбирам че се оказва истина! В такъв случай освен да Ви пожелая успех в начинанието друго не се сещам... На мен лично никога не ми е идвала наум идеята да правя каквито и да е организации и класирания. За мен парапланеризма е само хоби. Нито имам желание да печеля от него, нито имам намерение да преча на хората които искат да спечелят. Просто аз НЕ ПОДКРЕПЯМ идеите които за мен лично нямат смисъл (което не означава че преча). Когато някой ми предложи нещо полезно го подкрепям.

По въпросите за функциите на БНАК може да погледнеш в устава - правенето на национални класирания е сред основните функции на тази организация. Така че аз просто искам хората на които си плащам да си вършат работата. Изобщо не мисля че да събереш резултатите от няколко състезания и да ги сумираш е твърде сложно дори и за човек като баща ми например, който миналата година за първи път пипна компютър през живота си!

По въпроса за уважението също не си ме разбрал... по стечение на обстоятелствата Вие сте същите хора които познавам и от преди това. Можеше примерно тази "лига" да я правят някакви хора за които чувам за първи път - тогава нямаше да ми се налага да пиша толкова и просто щях да подмина с усмивка...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Дани,
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 5:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Не знам защо намираш начинанието за абсурдно, но това е твое право и аз го уважавам. БНАК е организация-шапка, която представлява всички въздушни спортове и едва ли ще се занимае с изваждане на класирания по парапланеризъм, още повече, че числения и състав е от типа на 2-3 човека. Това е работа на Комисията по парапланеризъм, която реши за това да се създаде Национална Лига на състезанията. Сега тази Лига бива наричана абсурдна. Ако моето участие или това на Гошко в нея е абсурдно, назовете го така (както и по каква причина) и предожете кой да се занимава вместо мен и Гошко.
По въпроса с парите, които плащаш на БНАК, ти и клуб Прелет - от тях, според председателя на БНАК, цялата сума отива за членски внос на България във ФАИ. Ако БНАК е предоставила на Комисията по парапланеризъм правото да прави класиране, а Комисията е решила да има лига, къде е абсурда? Всички знаеха за тази Лига оше на състезанието във Враца, много хора казаха - няма да участвам в нея, поради някакви причини. Тогава никой не е поставял под въпрос самата Лига.
Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2006 5:37 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Вчера бяхте отделна организация, а днес вече сте част от комисията по Парапланеризъм... Ето че нещата се осмислят и вървят в правилната посока! :) Приветствам!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов