Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 3:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Оценяване на БГ състезателите за годината
МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2005 5:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
От както хората са почнали да летят, суетата кара пилотите да си мислят че едни летят по-добре от други. Едно мерило на пилотските умения са ХС състезанията на които всеки участник се класира според уменията, късмета си и др. фактори. Ако допуснем че състезанията поставят приблизително еднакви по трудност и философия задачи и ги оценяват с едни и същи формули, то резултатите от 2-3 състезания трябва да са достатъчни да покажат кой е в най-добра форма и кой какво му е нивото.
В България всяка година се организират поне 5 състезания. Тъй като не всеки може да си позволи да участва на всички (не ме гледайте :twisted:, то мисля че е справедливо ако всеки се класира според резултатите си на 3 състезания от общо 5 например. Ако някой участва на повече състезания може да взема точките от 3-те състезанията с най-доброто си класиране.

От Петър Гаврилов получих класирането на БГ лигата http://www.skynomad.com/temp/results_Bg ... _final.pdf .
Класирането което Йордан Пенев http://www.skynomad.com/temp/Results_2005.xls ми прати се различава от това на БГ лигата. Не само по състезанията/задачите включени в него, но и по РЕЗУЛТАТИТЕ.

Моля коментирайте как да се оценяват БГ състезателите най-СПРАВЕДЛИВО?

Също трябва да има ясни правила, дали състезания могат да отпадат от класирането (поради лошо време или малка посещаемост) и при какви условия.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: За двете класирания.
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2005 12:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Очевидно е, че списъка на Йордан Пенев е много по-пълен и подробен от списъка на Петър Гаврилов. Няма разлика в резултатите и точките на хората, които участват и в двете класирания. Това говори че източниците и на двата списъка са едни и същи, а именно съдийските протоколи от състезанията. Но по необясними причини в класирането на БГ лигата, което е изпратил Петър Гаврилов липсват цяла поредица от пилоти и техните резултати!?!?
Вероятно има някаква причина, която ги е накарала да постъпят така, и която само този, който е съставил това класиране може да обясни и аргументира.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2005 5:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Сега става ясно от къде идва разминаването:
вероятно в БГ лигата не влизат пилоти без FAI лиценз :twisted:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .........:)))
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2005 6:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Майтапиш се нали?
Какъв лиценз в България??? Какви пет лева???

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2005 10:20 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Владич, не пет, а петдесет лева.

Ники, не ми се вярва това да е причината. В "алтернативната" (и очевидно по-пълна) класация виждам че е класиран например Димитър Вълков, а както е известно, от него по-лицензиран няма.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Българската национална лига
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2005 12:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Виждам името си и се чувствам длъжен да отговоря. Ще пусна правила за Лигата през 2006г., които да могат да се обсъждат, в отделен постинг.
1. Няма класиране на Петър Гаврилов или Йордан Пенев - едното е класиране на Българската национална лига, която е съставена от пилоти, обединени на "клубен" принцип - желание и такса участие, от която се формира награден фонд. За 2005 година това бяха 15 пилоти, и затова те влизат в лигата и излъчват шампион. Малко нескромно, но това е и принципа на PWCA, ние не откриваме нищо. Класирането не е "мое" или "ваше", то е на пилотите от лигата и резултатите са обработени и проверени от Георги Йорданов. Състезанията бяха одобрени и включени в лигата на събранието на УС на БНАК в края на 2004.
2. В класирането на Данчо виждам имената на всички хора, които някъде, някога и някакси са се отлепили от някой баир по време на състезание, което при цялото ми уважение, е несериозно.
3. ФАИ-лиценза и таксата от 50 лева нямат никакво отношение към Българската лига - в нея има хора, които не притежават подобни лицензи и не сме го поставяли като изискване, макар че би трябвало.
Надявам се да съм бил изчерпателен.
поздрави


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Разни критерии, разни класации.....
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2005 5:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Значи всички тези от списъка, на Йордан Пенев, (които не участват в другия), са се записали на състезанията , участвали са, класирали са се там по съответните критерии и съдийски протоколи, но не са си платили такса участие? Не се ли практикува -- плащаш и тогава те записват за състезание?
То и аз хвърчах, около състезателите ( и мои приятели също), но не сме имали претенции да се състезаваме, и никой не ни е записвал в никакви състезателни листи и класации.
Значи, ако аз бях дал там, 20-ли, 40-ли лева и сега щях да съм класиран 15-ти в България?!?! :?
Виж ти какъв шанс съм пропуснал в живота си!!!!
:shock: :shock:
Това нормално и правилно ли ви се струва??
Тези правила с парите не се ли уточняват предварително, а не, след като е завършил сезона??
Да не отваряме пък, наново темите за застраховките, или за прословутите FAI-лицензи.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: уф
МнениеПубликувано на: Вто Дек 13, 2005 11:28 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Тебе специално не съм те видял на нито едно състезание, така, че да, пропуснал си шанса си да си 16-ти в класиране от 15 пилота :D
И пак да поясня - Българската лига не е механичен сбор от състезания и пилоти.
Таксата за участие в лигата е различна от таксата участие в състезание. Записването на участници в лигата започна още на първото състезание във Враца и тогава всеки който искаше се включи, имаше хора, които се записаха след това.
Нямам за цел да се заяждам с никой, нито тук, нито по баирите, така че давайте по същество, а не с глуповати подхвърляния в стил "кореспондента от Корнизоло" или да помоля ники да заключи темата.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Оценяване на БГ състезателите за годината
МнениеПубликувано на: Вто Дек 13, 2005 4:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
niki написа:
..................От Петър Гаврилов получих класирането на БГ лигата http://www.skynomad.com/temp/results_Bg ... _final.pdf .
Класирането което Йордан Пенев http://www.skynomad.com/temp/Results_2005.xls ми прати се различава от това на БГ лигата. Не само по състезанията/задачите включени в него, но и по РЕЗУЛТАТИТЕ.

Моля коментирайте как да се оценяват БГ състезателите най-СПРАВЕДЛИВО?
...........


Всеки труд заслужава уважение!!!!

Пешо ясно е казал, че публикува класиране на Лигата.
Друга класация е класирането според състезанията които има предвид Йордан Пенев.
Мое мнение е ,че просто първата е класирането на по-амбициозните пилоти,на които им трябват точки...(за пред спонсори и международни състезания), а втората е "всички хора, които някъде, някога и някакси са се отлепили от някой баир по време на състезание"(цитат взет назаем от изказване на П.Гаврилов)

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов