Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: О Рила
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2013 1:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Подобно на "О Габрово" предлагам тази година да си организираме едно фенско състезание в района на Рила:

1. събираме се един петък, събота и неделя през март/април (може и великден, но трябва прогнозата да е добра)
2. летим накъдето можем. Целта е да се направят по-големи полети в различни посоки, за да се проучат нови маршрути в района.
3. публикуваме траковете в леонардото, което излъчва победителя с най-много точки от всичките дни.

Местните пилоти (Петьо от Дупница) могат да помогнат с организиране на коли за катеренето до стартовете или прибирането (ние си плащаме), с логистика (хотел, туристическа хижа), както при "О Габрово" могат да издействат от общината награди/купи/сувенири от местни занаятчии за победителите.

Евентуални стартове около Дупница, Боровец, езерата и яз. Калин

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +12 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2013 3:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Много добра идея!
Аз мога да предложа още един алтернативен старт с лебедката от летище крайници.
От там е много лесно да се атакува Рила.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2013 5:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
На Боровец лифта работи до 15 април. Ако имате желание става за летене и прелети в посока С- И-З мястото е облетяно. Март-април все още базите не са много високи има доста сняг но става при хубаво метео. На Мечит няма да може да се качи уазка ще има много сняг. Мястото е по-добро от Дупница-Сапарева баня от към условия. Макар че е трудно за по-дълъг прелет има добри възможности за летене правени са XC състезания през 2005 - 2006. Докъто около Дупница ще последва масово удавяне .Там си е нещо като синя дупка тово е в ъгъла на планината и почти никога не духа чело получава се странично обтичане на планината. Това е лично мнение не искам да засягам никой. През годините само два пъти ми се е случвало да въртя термики там всичко друго е било хвър-кац. Докъто на Боровец редовно си хващам комини дори от ниско право в базата. Но по-добре е през юни -юли месец.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Последна промяна Ясен Христов на Нед Мар 24, 2013 12:24 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2013 5:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ясене,
Старта за който говоря е с ЮЗ изложение и позволява летене именно успоредно на билото на планината. Това е старт, алтернатива на Калин, до който се достига много по-лесно и бързо. Освен това Ники направи интересен прелет и като му гледам траклога, той е минал точно над въпросния старт и е стигнал до Кюстендил. Това е много интересно, защото ако човек успее да се прехвърли от Рила на Коняво, от там може да се получи интересна задача. Иначе съм съгласен със всичко казано за района на Боровец!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2013 11:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Pastora написа:
Много добра идея!
Аз мога да предложа още един алтернативен старт с лебедката от летище крайници.
От там е много лесно да се атакува Рила.

Не се засягай но според мен лебедката на Крайници не е опция.Защото от пистата до планината има около 6 км. Обикновенно когато правят прелети от Витоша до Рила минималната височина за прелитане на долината е 2000- 2800 м.Накой път и това не стига. С лебедката можеш да вдигаш мах 1500 и то при по-силен вятър. В предвид че долината не работи и при най-добрия глайд полетът приключва в подножието на планината. Става въпрос за нормални условия много ясно че ако цъфне някое ЦБ отгоре ще вдига и от долината.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Вто Фев 26, 2013 1:23 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Skyhiker написа:
Ясене,
Старта за който говоря е с ЮЗ изложение и позволява летене именно успоредно на билото на планината. Това е старт, алтернатива на Калин, до който се достига много по-лесно и бързо. Освен това Ники направи интересен прелет и като му гледам траклога, той е минал точно над въпросния старт и е стигнал до Кюстендил.

Петьо знам го много добре тоя старт. За ЮГ вятър може бе ще стане добре но не възлагам големи надежди защото все пак е ниско в сравнение с основното било. Не го гледай Ники той е топ пилот. Въпроса е по-голяма част от прсъстващите да летят подобаващо и да се изкефят.За това мястото трябва да е по-дашно.
За С-СЗ вятър в раьона май е най-добре да се пробва байра над с. Сапарево. Това е на билото на Лакатишка Рила. Склонът не е много стръмен но съм забелязъл че точно там винаги има много хубава конвергенция. И в траковете от Витоша за Рила се набират точно на това място. На гугъл ърт гледам че има от селото почвен път за 4х4 и от горе има поляни. Ти ако не искаш аз ще го пробвам като се постопи малко снегът.Направо е грехота да не се пробва. Изглежда много обещаващо.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Вто Фев 26, 2013 10:02 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Нека добавим и Пирин - една от най-хубавите български планини. Изобщо, нека малко по малко направим "О България"!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Вто Фев 26, 2013 5:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Цитат:
Ако имате желание става за летене и прелети в посока С-И-З мястото е облетяно.

Боян откри и южната посока :)
http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/494048


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2013 7:13 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
На мен също ми се ще да пробваме старта за който Ясен говори. Миналата година се извадих от там на доста малка височина. Друго интересно място е склона З от Паничище но ще трябва да се походи пеш.
Мисля че стартовете на Петьо около Дупница също са интересно и трябва да се пробват.
Рила е голяма, така че засега ще се съсредоточим върху СЗ и част - от Боровец до Предела. Но ако има някакви пречки лесно можем да отскочим и до някое съседно място като Коняво.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2013 11:44 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Вчера говорих с едни моторджии, които карат в района и се оказа че има път че има път за 4x4 до любимия ми старт Беж бунар. Тези дни ще литна с мотора да огледам и като се поизсуши малко трасето ще пробвам да се кача с джипа.
Всички знаем, че места подходящи за летене има много, за мен обаче е важно те да се колкото се може по-близо, за да мога с минимални разходи да ходя и да летя.
Така че ако решите да идвате насам, имам възможност да организирам транспорт с УАЗ-а на ПСС, само трябва да си платим горивото!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пон Мар 04, 2013 10:10 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Един колега ми разправя, че някъде покрай село Зелендол имало старт старт и от там излитали "парапланерите". Като го поразпитах по-подробно не можа да ми каже парапланери ли са това или делтапланери и откъде точно излитат.

Има ли някой информация за такъв старт? Гледах селото в Google Earth но нещо не ми изглежда като подходящо място за излитане.
с. Зелендол се намира западно от Благоевград.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пон Мар 04, 2013 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Учебен баир, Венко.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Вто Мар 05, 2013 1:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
+1 :-D едвам ме нави

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2014 10:13 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
niki написа:
Подобно на "О Габрово" предлагам тази година да си организираме едно фенско състезание в района на Рила:

1. събираме се един петък, събота и неделя през март/април (може и великден, но трябва прогнозата да е добра)
2. летим накъдето можем. Целта е да се направят по-големи полети в различни посоки, за да се проучат нови маршрути в района.
3. публикуваме траковете в леонардото, което излъчва победителя с най-много точки от всичките дни.

Местните пилоти (Петьо от Дупница) могат да помогнат с организиране на коли за катеренето до стартовете или прибирането (ние си плащаме), с логистика (хотел, туристическа хижа), както при "О Габрово" могат да издействат от общината награди/купи/сувенири от местни занаятчии за победителите.

Евентуални стартове около Дупница, Боровец, езерата и яз. Калин


Дали може да се реализира тази хубава идея, още повече преди предстоящото състезание в Рила би трябвало да е по-актуална тази година (когато времето се оправи :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Рила
МнениеПубликувано на: Вто Юни 03, 2014 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
За съжаление тази година съм доста натоварен, така че не мога да се ангажирам с нещо конкретно.
Всеки друг е добре дошъл да поеме щафетата.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов