Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Апр 24, 2024 8:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2013 12:21 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Хах, извинете ме за неточностите, но току що осъзнах защо има разминаване между нещата които съм описал.

Аз бях изпитван по това което явно е било черновата на ръководството защото - на мен ми искаха заверка за минимум 500 часа общ нальот, отделно пара про 5 от 2 години.
Аз, Гери и Иво Геров сме първите 3-ма изпитани за тандемни пилоти и за това съм 100% сигурен.
100 % съм сигурен че когато бях изпитван аз имаше условие кандидата да няма инциденти през последните 2 години преди датата на изпита. Спомням си че някой хора не бяха допуснати по този параграф.
При практическият изпит трябваше освен описаните неща да направим - излизане от спирала без подлитане, pitch и roll контрол и още доста други упражнения които някъде са се загубили в сегашната наредба.
Също така съм сигурен че трябваше всички кандидати да покажат плавно излизане от основните СИВ маневри.

Честно казано явно съм чел проекто наредбата, което ми събужда любопитството - защо и как тези правила са изчезнали в одобреното ръководство???

Извинявам се на всички ако някой се е обидил на брой часове, явно аз трябва да препрочитам по-често бумагите.

Това обаче не променя факта че има нередности в системата.

А някъде има ли публикуван регистъра с Пара Про лицензите?

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2013 12:24 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Цитат:
Не е ли редно да има публичен регистър на всички издадени парапро лицензи, с датата, името на пилота и членовете на непредубедената комисия?


Разбира се че е редно, но още не е направено. Ще стане и това и много други неща...

Като за начало ще е хубаво поне да се публикуват датите на изпитите поне с една седмица предварение!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2013 12:29 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Честно казано така да си ги изброяваме е наистина умилително. :)

Истината е че системата е опорочена именно защото няма независимост!

Дори някой да е лицензиран неправомерно не може да бъде доказано - ако питаш човека който му е заверил часовете той ще те излъже, ако искаш тракове ще бъдат намерени (въпреки че кратка справка лесно ще покаже дали един трак е валиден или не). Истината е че нещата трябва да се затегнат още от издаването на Пара Про.
Може би трябва да адаптираме правила от други държави- провеждане на изпити - 1-2 пъти годишно от една и съща комисия!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2013 2:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
DVD написа:

6. За Комисията по Парапланеризъм дисциплина целно кацане няма публикувано от колко души е и кои са те. Това което аз знам е че Димитър Ралев е председател на комисията. Ако някой знае кои са останалите от Комисията - моля да напише! Явно тази комисия издава лицензите и контролира изпитите за лиценз Тандем.


Това звучи като виц. :D За протокола .. нямам абсолютно нищо против практикуващите целно кацане.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2013 5:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Чета, препрочитам и стигам до един прост извод.
Докато не се заеме някой/и/ на който му се плаща за да се занимава с бумащината и да ръководи всичките тези процеси, няама как да станат нещата.
Тук става въпрос за доста документация, база данни, сайт и.т.н.
Както вече беше споменато, времето на хората е ценно а ентусиазма на доброволците бързо отминава, когато се сблъскат с всички тези простотии и неуредици.
Въпроса е кой има нужда от всичката тази регламентация и кой ще има полза от нея?
Ако причината да има лицензи и ясни правила е повишаването на нивото на безопасност, то всички летящи имат полза от това и трябва да дадат своята лепта.
Ако причината е контролиране на пазара и конкуренцията, то тогава тези, които се занимават с комерсиална дейност имат интерес да има регламент и лицензи и те трябва да са загрижени за това.
Ако причината е че ГВА рано или късно ще ни го "сложи" и по-добре ние да изберем къде и как, пак всички пилоти са засегнати и би трябвало да им пука.
И понеже е най-лесно да има хаос и безпорядък, в който българина се е научил отлично да се ориентира, май за сега това е решението.
Като говорим за тези лицензи и комерсиална дейност в парапланеризма, забелязвам че 90% от коментиращите този род теми са уж незаинтересовани комерсиалното, пък най-много плюят и дават акъл?!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2013 5:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Петьо, мисля че вече на всички им е станало ясно, че "контролиране на пазара и конкуренцията" е НЕВЪЗМОЖНО. Който иска да работи - работи, колкото и това да не е приятно на останалите работещи същото.

Някаква регулация трябва да има и всъщност вече я има... Между "саморегулация" и "външна регулация" аз лично предпочитам първото!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Нед Апр 07, 2013 5:39 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Тандемни полети с напушени пилоти без лицензи за шушлякова авиация . Аз пак имам пара про5 Валери Цветанов ми го даде взе парата и бега даже и уши не ме кара да права .Сега и за тандемен пилот ке ми даде ке му дам пари ...корупция му е майката

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Нед Апр 07, 2013 5:41 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Еи и да сложите биро брояч на сопот ама Гуштера няма да минава през него

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: лицензиране на тандемни пилоти и други
МнениеПубликувано на: Съб Апр 13, 2013 4:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 5:31 pm
Мнения: 44
Ako приемем за основа закона,че платените тандемни полети в БГ са забранени,дали има смисъл от всичко написано дотук ???


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов