Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 4:41 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 7:30 am 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 6:26 pm
Мнения: 129
Местоположение: Karlovo
Английската част през "гугле транслейт" е с със симпатични двусмислици. За съжаление "българската " звучи много песимистично ("руснакът" размахва пръс на "туземците" , кой "е по-як"). "Тоя филм" го гледаме от 150г.
Бих искал да прочета "чисто" хвърчачески мнения за първите 4 задачи (5 изглеждаше класика). Състезателите нека не ги мързи и да се включат със своята гледна точка.


Последна промяна nikidelta на Сря Юли 31, 2013 9:43 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 8:01 am 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
Беше страхотно да летя и въртя с най-добрите в света. Гледката бих я сравнил с прашен дявол който е завихрил комин от цветни листчета и обрисуваше термиките като по учебник. Само неможах да разбера, нужно ли беше Хаваж да ме гони 3 часа по земя с патрулката, а аз във въздуха... И какво ми беше изумлението, когато като кацнах ме посрещнаха Хаваж и униформения полицай - защо!???! Защото съм излетял със състезателите /по точно преди тях / - че аз всеки ден си излитах преди тях и то никога по време на самия прозорец/ - все пак е СВЕТОВНО - едва ли пак ще се проведе тук :) /Отделен е и въпроса, че Ники преди 20-тина минути преди това ме попита не искам ли да излетя като прострелка/
А по повод самото светоно и какво усети простия наблюдател /визирам себе си/ еми, ако не ми бяха казали, че е световно и не присъствах на откриването едва ли щях да разбера, че е такова... Честно казано очакванията ми бяха някак си по различни. Да не говорим, че лифта вече беше станал 10 лв!!! Това е най скъпия лифт в България. И по повод на изказването на Хаваж "... да видят сопотненци, колко важен е лифта за тях..." Ако 2 родители решат да се качат и слязат с 2-те си деца - та това са 80 лв. ???!!!!?!?

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 8:09 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Следях шампионата дистанционно така че може и да бъркам. Има две неща, които биха го направили перфектен.
1. Всички задачи бяха в равнината. Ако беше Шумен е разбираемо, но какво разбраха от Сопот тези които идват за първи път - "Sopot Flatlands". Явно не сте искали да разкачате пилоти от дърветата.
2. Липсата на северен старт. Пет задачи за две седмици си е провал при наличието на добри условия за летене. Ясно ми е че Добростан не е алтернатива, но какво стана с Войнягово. Нали щяхте да го развивате. Или пилотите трябва да се качат на лифта задължително дори и да е ясно че не става. На украино-българското ме качиха със лифта докато имаше CB отгоре. За да ми е по-добре спряха на два пъти докато вали.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 12:28 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Сопотци ги боли фара за лифта, те няма хората какво да ядат, ВМЗ Сопот е важно за тях, не някакви балкани и скъпи лифтове. Иначе най-евтин лифт в българия (нарочно с малка буква) е драгалевския вози до горна станция за 4 лева, за пенсионери, ученици и студенти до 23 години за 3 лева.
П.П. извиням се за спама, ако модератора реши за уместо нека премеасти мненито ми другаде или да го изтрие.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 12:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Не е точно така - по наши приблизителни сметки в града само благодарение на Световния Шампионат са влезли около 200 хиляди лева чисти приходи (без да се смята това което излиза за продукти и външни услуги). Преди световното имаше една седмица украински и български шампионат - от него също поне 70-80 х. лв. Също така не броим парите които са влезли в двете състезания под формата на такси участие и също част от тях е останала в Сопот като чист приход.

Състезанията са важни за Сопот и ако няма лифт - няма да има състезания.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 1:28 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
DVD написа:
Не е точно така - по наши приблизителни сметки в града само благодарение на Световния Шампионат са влезли около 200 хиляди лева чисти приходи (без да се смята това което излиза за продукти и външни услуги). Преди световното имаше една седмица украински и български шампионат - от него също поне 70-80 х. лв. Също така не броим парите които са влезли в двете състезания под формата на такси участие и също част от тях е останала в Сопот като чист приход.

Състезанията са важни за Сопот и ако няма лифт - няма да има състезания.


Въпрос на търпение и преливане на чашата е всичко това. Вижте какво стана с протестите срещу управляващата олигархия. И те разправят, че са Истина от последна инстанция, но се оказа, че са на гол г. чифте пищови. И какво стана - загубиха всички - и партиите, и бизнеса, и обществото, че спаха до сега. Същото ще се случи и със Сопот и лифта. Ще има преливане на чашата, и ще го отнесат клубовете с комформистко поведени и "лифта". Отговорност на клубовете е, да се държат по-мъжки и задружно. За какво се делите? От делението губим всички. Спирането на лифта за 3 години ще е добре за развитието на алтернативен транспорт. Ще остават пари в града за малките хора с джипките. И пътя ще се поддържа. Въпрос на морал и чест е пилоти с отношение да предпочетат коректността пред извиването на ръцете.
Аз преди години смених мобилния си оператор. От там ме атакуваха с атрактивни оферти след подаване на заявление за промяна на оператора /бях един от първите възползвали се от възможността за смяна на оператор/. Аз им казах - "Ама моля ви, не ме притеснявайте! ... и без пари да ми дадете да ползвам услугите ви до живот - пак няма да бъда ваш клиент! Имахте шанса вече да се докажете 10 години."
Спомняте си какво стана миналата година когато се молеха организаторите на предсветовното да се запише всеки хванат от кол и въже за да не се провали събитието. Ще има подобни случаи. Въпрос на морал е, ние да не се поддаваме на лекото и по надолнището.
Иначе Сопот е чудно място за летене, макар че последните две години доста силен север пробива. Не знам дали не е руския отговор на HAARP проекта - това ми го подхвърли някой наскоро.

Така че - главите горе, дръжте се мъжки - и клубовете - да не станете като казионните политически партии.... Умната! :)

_________________
CloudBase Sopot guest house


Последна промяна roskobosko на Сря Юли 31, 2013 3:56 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 3:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
DVD написа:
Не е точно така - по наши приблизителни сметки в града само благодарение на Световния Шампионат са влезли около 200 хиляди лева чисти приходи (без да се смята това което излиза за продукти и външни услуги). Преди световното имаше една седмица украински и български шампионат - от него също поне 70-80 х. лв. Също така не броим парите които са влезли в двете състезания под формата на такси участие и също част от тях е останала в Сопот като чист приход.

Състезанията са важни за Сопот и ако няма лифт - няма да има състезания.

Немога да се съглася. Ако във ВМЗ работят около 1000 или 2000 човека всеки може да пресметне приблизително колко пари влизат от работните им заплати всеки месец в града.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 4:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Написах това в отговор на фразата "Сопотци ги боли фара за лифта".

Заплатите на хората от ВМЗ вероятно са над 1 милион всеки месец (и зима и лято), така че тези примерно 300 хиляди които споменах не са нищо съществено за града на годишна база. Независимо колко малка част от приходите на града са - едно е сигурно - с тях е по-добре от колкото без тях! :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 5:14 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 6:26 pm
Мнения: 129
Местоположение: Karlovo
Не ги мислете "сопотнеци"! Те ще "оцелеят" и след ядрена зима , чума и потоп - едновременно , защото са отработели "основната поза" и тя не е "главата горе".


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2013 8:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Заровете вече са хвърлени.Картите раздадени.
Парите разпределени.
следва събрание на БНАК :

доклад. на ДД. : изпълнихме петилетката
доклад на ХМ : поради неотложни ангажименти докладва ДД : Изпълнихме петилетката обаче не ни стигат пари така че ще организираме следващия НШ обаче БНАК трябва да дари 100 половинки такси но има само 3 свободни места защото ще го комбинираме с НШ на танганайка.
Докладва ** : четем писмо пратено от него поради неотложни ангажименти : каквото решите аз ще го подкрепя. затова пращам 0,5 гласа на които съм казал да гласуват в барчето .

Отчет на председателя на БНАК пред ФАЙ :
На шипка всичко е спокойно. Ангажиментите са платени. Пратете следващия транш. Застъпниците на националния интерес са готови да получат възнаграждението си .
Поздрави
Ваш
Ю.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Чет Авг 01, 2013 8:23 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Нека погледнем състезанието и от една друга гледна точка:
Brett Hazlett-"I found the flying technical on many days during the competition but extremely beautiful and interesting!"

http://vimeo.com/71459558#

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Вто Авг 06, 2013 6:06 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
По отношение на лифта, изцепките с полиция и данъчни и т.н. - наскоро излезе една чудесна книга на Михаил Вешим - Руският съсед. Отлично четиво е. Дали руснака (или гражданин на ОНД) ще прави лифт, АЕЦ или газопровод, резултата е еднакъв - изнудване на всички останали по веригата за пари и със заплахи за спиране на газа (лифта). А за гоненето на летатели с полиция и пращането на данъчни по къщите за гости по време на състезанието - за това нямам думи.
Ако някой е решил, че така Сопот ще стане Банско, да го успокоя - докато има Стара Планина, всяко място от което можеш да се качиш нагоре е удобно. Дали това ще е джип от Карлово, Калофер, Казанлък, Златица, Кърнаре и т.н. или скъпоценния сопотски лифт, няма значение. Без хората, които да го ползват, този лифт е просто куп старо желязо.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Вто Авг 06, 2013 6:08 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Росен написа:
DVD написа:
Не е точно така - по наши приблизителни сметки в града само благодарение на Световния Шампионат са влезли около 200 хиляди лева чисти приходи (без да се смята това което излиза за продукти и външни услуги). Преди световното имаше една седмица украински и български шампионат - от него също поне 70-80 х. лв. Също така не броим парите които са влезли в двете състезания под формата на такси участие и също част от тях е останала в Сопот като чист приход.

Състезанията са важни за Сопот и ако няма лифт - няма да има състезания.

Немога да се съглася. Ако във ВМЗ работят около 1000 или 2000 човека всеки може да пресметне приблизително колко пари влизат от работните им заплати всеки месец в града.


ако ги получават, което не се случва редовно

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Вто Авг 06, 2013 12:37 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Понеже пиша разни доклади по състезанието ми се наложи да говоря с Кмета на Сопот. В разговора с него се изясни какво точно е станало за да има проверки от КЗП в Сопот:

Всичко е тръгнало от две оплаквания от два отбора за некоректно отношение от страна на хотелиерите в Сопот (може би е по-точно да ги наричаме хазяи). В първия случай хазяина се е опитал освен договорената цена за нощувка да вземе от хората и пари за хранене (което те нито са искали нито са ползвали). Във втория случай състезателите са договорили настаняването си (цена и условия) месеци преди да дойдат и след като са пристигнали, хазяина е започнал да им иска повече от договорените пари за нощувките. И двата отбора, понеже не знаят как да действат, са се обърнали към посолствата си. Говорих лично с единия тийм лидер и той ми потвърди тази информация.

След като двете посолства са получили сигналите от състезателите си - са се обърнали към дипломатически корпус и от там сигналите са пристигнали при Кмета. Той е говорил и с двата отбора и от тяхно име е подал сигнал в КЗП.

След няколко дни са пристигнали инспектори от КЗП в Сопот и са започнали проверки из целия град. Проверките са продължили общо 3 дни. Резултата е че са открили общо 82 места за настаняване (къщи за гости, хотели, мотели и т.н.), от които регистрирани са били само 22. Естествено са открили и други нередности, но по-незначителни. До момента има издадени само предупреждения.

Тук умишлено не споменавам кой се е оплаквал и от кого защото темата е за Световния Шампионат (спортно събитие). Въпреки тези нередности тийм лидера с който говорих е много доволен от състезанието, от Сопот и от България като цяло. Тази случка малко му е вгорчила престоя, но не е успяла да му помрачи като цяло впечатлението.

Аз самия имах случка подобна на втората с единия отбор на който помогнах за настаняването. Предварително беше уговорена една цена за цялата къща и в последния ден когато хората трябваше да се разплащат - хазяина си измисли някаква друга цена (с около 30% по-висока). Основанията му бяха, че цените на сайта им не бил актуални и че състезателите всеки ден си перяли дрехите и се харчел мого ток, вода и прах за пране... :lol: :lol: Наложи се да ходя до там, да се карам с него и т.н. В крайна сметка достигнахме до споразумението (отново), че каквото е договорено - това ще се плати.

Изводите от всичко това са няколко:
1. Когато се договаряте - правете го много детайлно и многократно!

2. Един некоректен човек в някакво съсловие вреди на всички останали по един или друг начин.

3. Законите са еднакви за всички и трябва да се спазват от всички. Това че не си знаел - не те оправдава.

4. Не трябва да се вярва на слухове или голи предположения! Всяка информация трябва да се проверява преди да се публикува!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -4 
 
 Заглавие: Re: Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Вто Авг 06, 2013 7:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
DVD написа:
След като двете посолства са получили сигналите от състезателите си - са се обърнали към дипломатически корпус и от там сигналите са пристигнали при Кмета. Той е говорил и с двата отбора и от тяхно име е подал сигнал в КЗП.


Това с посолствата и дипломатическия корпус ми звучи като художествена измислица. При проблем с нощувките е по-нормално състезателите да се обърнат директно към организатора, който е нормално да посредничи между страните за да реши проблема, защото така или иначе е заявил че ще осигури безплатни нощувки за състезателите.

Преди 2 месеца, кмета публично псуваше Хаваж на майка защото го изнудвал за нещо. Явно че властта и парите отново са ръка за ръка. С подходящ профил и в подходяща среда могат лесно да се конвертират като потенциалната и кинетичната енергия.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов