Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 1:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 4:45 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 27, 2013 11:22 pm
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Име: Веселин Василев
абе хора, дайте съвет от къде мога да се сдобия с екипировка втора употреба за напълно начинаещ. гледам из 1000 сайта, ама все стари обяви по 1-2 актуални. някой някаква идея ?
също така и ако знае (не съм търсил все още) във Варна има ли клуб по парапланеризъм ?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -5 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 5:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Доколкото знам клуб във Варна има, Варненци да кажат точни координати. Препоръчително е да НЕ си купуваш екипировка преди да си минал някакъв обучителен курс. Естествено, никой не може да те спре, ако си сигурен, че знаеш какво искаш :)
joro_prodanov
Него можеш да питаш кой може да те учи да летиш. От варненския край само неговите координати имам :)

Успех!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
Екипировка втора употреба основно се продава в следните форуми:

viewforum.php?f=5
http://forums.shumen-xc.org/forum/11-магазин-и-консултации/
http://www.paraglidingforum.com/viewforum.php?f=64

Силно ти препоръчвам да минеш курс, след което инструкторът ти може да те посъветва какво да купиш. Бъди подозрителен към екипировка, която някой продава в България, но не присъства като обява в някой от горните сайтове - може или да е прекалено амортизирана или крадена.

Успех!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 7:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
satir написа:
абе хора, дайте съвет от къде мога да се сдобия с екипировка втора употреба за напълно начинаещ. гледам из 1000 сайта, ама все стари обяви по 1-2 актуални. някой някаква идея ?
също така и ако знае (не съм търсил все още) във Варна има ли клуб по парапланеризъм ?

Ако искаш нормален отговор-първо си редактирай поста(първи ти е),какво е това "абе", да не си на нивата?

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -1 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 6:11 pm
Мнения: 144
Местоположение: София
Име: Светослав Такев
Без да съм криминалист,виждам,че на някой отново му е доскучало.Хайде да помагаме само на тези,на които е възможно да се помогне!

_________________
"В това да превъзхождаш другите няма нищо благородно.
Истинското благородство е в това да превъзхождаш предишния си аз."
Индийска поговорка


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 11:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 27, 2013 11:22 pm
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Име: Веселин Василев
благодаря за отговорите (с изключение на спамерския пост) замислям се над закупуването на екипировка понеже имам познат, който може да ме учи, не ми се дават 500-600 лв за курс, но в краен случай така ще стане. а за това дали съм сигурен ...да няма как да се разубедя, въпроса е че сега е малко финансова криза и само това ме спира. благодаря за форумите ще разгледам, но май някои от тях съм ги гледал вече и има малко неща, но явно ще чакам да видя какво ще излезе


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -6 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 9:48 am
Мнения: 17
satir написа:
благодаря за отговорите (с изключение на спамерския пост) замислям се над закупуването на екипировка понеже имам познат, който може да ме учи, не ми се дават 500-600 лв за курс, но в краен случай така ще стане. а за това дали съм сигурен ...да няма как да се разубедя, въпроса е че сега е малко финансова криза и само това ме спира. благодаря за форумите ще разгледам, но май някои от тях съм ги гледал вече и има малко неща, но явно ще чакам да видя какво ще излезе


Хаххаха, не ти се дават 500-600 лв. Курсовете, които ще те подготвят са малко по-дълги и излизат поне 1000 лв., без значение къде ще го правиш.
От там на татък пари за екипировка (дори и втора употреба) няма как да ти се хване по-малко от 3000 лв.
Като се позарибиш и решиш да минеш на по-хубаво и ново крило, съответно нова сбруя, по-модерен гпс...
Хайде след това и някой СИВ или акро курс.
Няколко екскурзии за летене на по-далечни и екзотични места. :)

Не се обиждай, но "не ми се дават 500-600лв. за летене" ми звучи смешно. Спорта не е от най-скъпите, но със сигурност не е евтин!

И да знаеш, че престоя в болницата и усложненията, които може да имаш свързани с инцидент, защото можеш да се учиш сам или имаш познат, който лети от 2-3 год. и може да те научи да кайтваш могат да ти излезнат мноооогооооо солено! Здравето е най-важно ;)

Нищо лично :)


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 10:23 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Не се напрягайте, :) тук някой си прави гаргара ...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 4:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 27, 2013 11:22 pm
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Име: Веселин Василев
bozhkov знам колко струва екипировката добре. а за обновяванията и нещата които ми казваш знам че е така, но все пак нека първо се науча да летя преди да си купя крило за 4000-5000 лв нали ?
а за болницата зная рисковете и няма да правя компромис за неща които не стават за летене или да летя без запасен както някои правят за по-евтино.
а за курсовете, ако ще ме учи някой то няма да е с опит от 2-3 години спокойно а и за курс за напреднали да се запиша, но не ми се дават 500-600 лв за курс в който да се науча да държа крилото над мен и да се пусна по 20м баир.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 6:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Я сега кажи кой е тоя твой познат от Варна,който ще те учи?Във Варна сме между 40 до 50 човека,които са летящи(от тях сме около 30тина активно),така че не започвай с рогата напред,защото съм сигурен,че ако се бухнеш във някои храсталаци или се закачиш на някое дърво на нашите стартове,няма да дойде някой от другия край на България да те спасява,а ще трябва да разчиташ на нас.Аз имам цяла екипировка за продаване,която е идеална за начинаещ(крило DHV 1,сбруя,карабинери,запасен,раница,радиостанция,каска),но въпреки това никога няма да ти ги продам,ако не зная че те обучава познат,който смятам че може да ти даде нормална подготовка.

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 8:08 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Както вече ти казаха другите - недей с рогата напред, недей да ни учиш нас, защото ти задаваш въпросите.
Няколко съвета:
- Слушай другите
- Не пести пари, но и не харчи при първата оферта
- Не си купувай екипировка преди да знаеш за какво иде реч. Първоначалната екипировка е най-добре да я избере някой по-опитен, най-добре инструктор.


Добре дошъл, успех ти желая, виждам, че имаш желание.
Много късмет, защото той е нужен, докато се научиш!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Чет Май 30, 2013 8:49 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
satir написа:
а за курсовете, ако ще ме учи някой то няма да е с опит от 2-3 години спокойно а и за курс за напреднали да се запиша, но не ми се дават 500-600 лв за курс в който да се науча да държа крилото над мен и да се пусна по 20м баир.


А защо не си спестиш тия пари и не се откажеш от летенето? Явно разчиташ, че летейки във въздуха, ще харчиш по-малко, но не ми се дават 500 лева за курс е добро начало за травматологията. Да ти кажа цени на импланти? За крака почват от 800 лева, за таз и прешлени - от 1800. И там ли ще намериш някой приятел да те оперира, между две бири на раздувката? Запиши се на летен курс по шахмат, ще си изкараш чудесно и ще спестиш много пари, повярвай ми. Иначе - крила, пък летене, пък пари за гориво (освен ако не ходиш пеш до баирите), пък други такива...

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Пет Май 31, 2013 1:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 27, 2013 11:22 pm
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Име: Веселин Василев
благодаря ви за мненията като за начало. Коцето, човека който евентуално ще ме учи не е от Варна като за начало и ако се уча при него няма да е във Варна. и съм абсолютно съгласен, че ако ме учи някой няма да е човек който едва себе си държи във въздуха. лети от доста време и е доста добре запознат с нещата. а и както писах по-горе за курс навярно ще карам някакъв курс. просто мисля началните елементи и нещата, които са преди реалното летене да не плащам за тях като има кой да ме научи. както казах става въпрос за основните неща как да вдигна крилото, каксе управлява, как се гаси и евентуално по лекия баир на долу.
понеже като за начало това, което четох навсякъде за курсовете те учат точно това в 2/3 от курса и както на повечето места пишат правиш 2-3 полета. предпочитам да дам тези 500-600-800 лв за курс в който да имам някаква основа. ако вие не смятате че така е по-добре ... това си е мое мнение все пак.
petar g - ако слушах всеки , който като теб ми каже , я по-добре не го прави ... навярно в момента щях да си стоя в търговище да бачкам за 200 лв и да се чудя кога да си тегля куршума. така че хайде стига с тези мнение , по-добре не го прави

и към всички, незнам къде видяхте рога и защо въобще някой си мисли, че съм тръгнал с рогата напред?

Ivailo - аз начална екипировка няма да си избирам сам. защото хората ми обясниха как се избира екипировката и кажи речи нищо не знам :D
аз искам да мога да търся и да гледам, а като стане време да се гледа на място екипировката /съответно ако човека каже че като характеристики е добре за мен/ ще я гледа човек, който разбира.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Пет Май 31, 2013 3:26 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Още един от "Магнаурската" школа :twisted:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: дайте съвет
МнениеПубликувано на: Пет Май 31, 2013 5:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Като селски клюкарки сте значи всички... Да кажем, че е някой общ познат, който си няма работа и разбутва гнедото със селските клюкарки - е, тогава целта е постигната, всичките го налазихте.
Да кажем, че е нов човек, че е някой, който иска да лети и да се запознае с тия извисени личности, с тия странни птици, летящите хора, които толкова малко народ разбира какво ги движи и какво ги тегли, и накъде. Е, в този случай всичките се представихте лошо (Лошо, Седларов! Лошо!).
Момчето си зададе съвсем нормален въпрос. Не е бил нападателен или обвинителен. Вие повечето обаче бяхте. И нападателни. И обвинителни.
Алеко Константинов си го е написал навремето. Грешката на българина е, че си мисли, че А. Константинов е писал за измислената или единствена личност бай Ганьо. А всъщност човекът е писал за всички българи! Бай Ганьовци сме ние! Велики сме, всичко знаем и винаги сме прави и винаги другия е грешния... Ех, хора... парапланеристи... летящи... бай ганьовци... Все повече нараства в мен нежеланието да чета този форум. А какво да кажем за новодошлите ентусиасти? Да, ако някой иска да лети вие няма да успеете да го спрете. Но ще има да се чуди как от всичкия тоя ...парапланеристки сбиротък да си избере компания за летене, за да не лети сам... Как от всичките интриги и злобеения да прецени кой от нас, всъщност би го насърчил без да се присмива, без да командва, без да казва царската си дума, нетърпяща възражения и неподлежаща на въпроси...
Как така се получава, че едно съвсем нормално питане се изражда в поредното пишкомерене бе, летящи мои другари? Какво развитие на летателните спортове в България искаме, като в очите се набива не летящото, а онова лошото, подличко махленско клюкарене, което присъства по 70% от темите в най-четения форум за летящи...

П.П.
Мисля, че си го излях и заради много, много други, такива и далеч по-неприятни писания в разни теми в този форум. Може би мнението ми не е за тази тема.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов