Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2013 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 8:52 pm
Мнения: 2
Име: Nikola Todorov
Здравейте Пилоти и Приятели!
Клуб по Парапланеризъм Бургас има Удоволствието да Ви покани на Първото състезание по целно кацане, което ще се проведе на територията на град Бургас. Състезанието ще се проведе на 27 Юли (Събота) и 28 Юли (Неделя).
Извиняваме се за късното съобщаване!
Ще се радваме да се видим, полетим и ударим по цаца с бира :)
За повече инфо: https://www.facebook.com/events/321663794635379/

_________________
burgasparaglidingclub.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2013 9:37 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
ъъъъ
с подобна организация (от днес за утре) явно не очаквате някой друг да се включи в него.
Правилният начин беше да се свържете предварително с Ралев и другите, които организират подобни състезания, да им поискате съдействие, акъл, идеи.
Състезанията се обявяват предварително със спортния календар на БНАК. Отделно, трябва ясен регламент, дали ще се проведе по правилата на FAI, дали ще носи точки, каква е таксата участие, награден фонд, настаняване...

Поздравления за желанието, ама явно другата година. Имаше как и тази, ама подобна организация е абсолютно несериозна. Няма сила, която да ме накара да се вдигна и да мина новата магистрала при подобни условия. Заповядайте на 3-4 август в Шумен да откраднете идеи, да научите как стават работите и да го направите както трябва следващата година.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -7 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2013 12:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
Ivailo написа:
ъъъъ
с подобна организация (от днес за утре) явно не очаквате някой друг да се включи в него.
Правилният начин беше да се свържете предварително с Ралев и другите, които организират подобни състезания, да им поискате съдействие, акъл, идеи.
Състезанията се обявяват предварително със спортния календар на БНАК. Отделно, трябва ясен регламент, дали ще се проведе по правилата на FAI, дали ще носи точки, каква е таксата участие, награден фонд, настаняване...

Поздравления за желанието, ама явно другата година. Имаше как и тази, ама подобна организация е абсолютно несериозна. Няма сила, която да ме накара да се вдигна и да мина новата магистрала при подобни условия. Заповядайте на 3-4 август в Шумен да откраднете идеи, да научите как стават работите и да го направите както трябва следващата година.

Явно си готов да отидеш навсякъде другаде, само да не е в Бургас. :shock:
Участвал съм в чудесни състезания в Бургас, с много приятели, много бира, риба на скара, миди... Сигурно и на това ще се получи.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2013 5:13 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Оооооооооооо, повярвай ми, обикалям къде ли не и за какви ли не щуротии, едно такова състезание ми е прекрасна причина да се метна до морето!
Само дето е абсолютно безсмислено да се прави организация за след 2 дена.
В смисъл, всички състезатели са си направили плановете за уикенда, най-малкото (аз съм на рожден ден)!
Дано се получи хубаво състезание и дойдат много участници, пък риба на скара и миди... още от сега ми потичат лигите...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -7 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Чет Юли 25, 2013 11:31 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 8:52 pm
Мнения: 2
Име: Nikola Todorov
Ivailo написа:
ъъъъ
с подобна организация (от днес за утре) явно не очаквате някой друг да се включи в него.
Правилният начин беше да се свържете предварително с Ралев и другите, които организират подобни състезания, да им поискате съдействие, акъл, идеи.
Състезанията се обявяват предварително със спортния календар на БНАК. Отделно, трябва ясен регламент, дали ще се проведе по правилата на FAI, дали ще носи точки, каква е таксата участие, награден фонд, настаняване...

Поздравления за желанието, ама явно другата година. Имаше как и тази, ама подобна организация е абсолютно несериозна. Няма сила, която да ме накара да се вдигна и да мина новата магистрала при подобни условия. Заповядайте на 3-4 август в Шумен да откраднете идеи, да научите как стават работите и да го направите както трябва следващата година.


Организация не е от днес за утре, организираме го от доста време, не трябва да се съди, че по форума за всичко което става ;)
С Ралев и Цолов сме говорили и то доста, особено на Цолов сигурно му е писнало да ми чува гласа, относно акъл, идеи и т.н.
Ако състезанието беше по правилата на FAI, щеше да е написано и щеше да е в спортния календар на БНАК.
Относно таксата за участие, награден фонд, настаняване и местоположение си има информация и още повече - тя е приложена в първоначалния пост ;)
Живот и Здраве ще дойдем до Шумен, но съм сигурен, че организацията в Шумен и Бургас много се различава.
Наздраве от Бургас!

_________________
burgasparaglidingclub.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Пет Юли 26, 2013 8:17 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
BurgasParaClub написа:
Ivailo написа:
ъъъъ

Живот и Здраве ще дойдем до Шумен, но съм сигурен, че организацията в Шумен и Бургас много се различава.
Наздраве от Бургас!


Ми да, на едното ще има "Шуменско", а на другото "Бургаско"!
Успех в начинанието!

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Пет Юли 26, 2013 9:37 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 10:00 pm
Мнения: 89
Местоположение: Балчик
За утре дават северен вятър с хубав градиент. Може и да дойдем :)
Целта вижда ли се от високо?

_________________
Веселин Великов


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Съб Юли 27, 2013 6:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
БРАВО,
на Венци и Никола за страхотно организираното и изпълнено (за първия ден) състезание.
Имаше над 20 състезатели от Перник, София, "агитката" от Асеновград, Шумен, Пловдив.
Като цяло мнението на всички до тук е повече от високо.
Летатели, които за първи път летят на морската в Бургас, са страхотно очаровани от мястото.
Тази вечер разбира се - Бири, цаци, а за феновете - Spirit of Burgas (http://spiritofburgas.com/lineup/)

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Съб Юли 27, 2013 11:39 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Е, радвам се, че съм сгрешил и са дошли хора :)
Честно, изяждах си ноктите от яд, че останах, като разбрах какви хора са дошли.
Браво! Дано сте направили поне 2 рунда, че дано утре и още направите :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Съб Юли 27, 2013 11:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 9:18 am
Мнения: 4
Местоположение: Kustendil
Браво,поздрави и от Кюстендил желая успех на всички и нека ви е хубаво.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Нед Юли 28, 2013 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 20, 2013 11:17 am
Мнения: 27
Име: Божидар Каракашев
Стана уникално състезание. Имаше перфектни условия и още в първия ден се осъществиха и шестте старта при перфектна организация. В събота вечерта беше награждаването, а в неделя състезателите летяха свободно цял следобед за удоволствие.
Мисля, че това състезание, като първото такова по рода си в област Бургас беше по-скоро за тест дали ще може за в бъдеще да се включи в календара на БНАК, а и по-нататък в международни надпревари. Изобщо обаче не липсваше конкуренция, а и на всички много им хареса. Имаше и добър награден фонд.
Пожелавам успех на Бургас Параглайдинг Клуб! :D


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Състезание по Целно Кацане Бургас 2013
МнениеПубликувано на: Вто Юли 30, 2013 11:17 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
.......Бургас 27-28.7.2013 Целно кацане на морската градина....
Специални благодарности на Венци и Никола и техния стархотен екип
за добрата организация на състезанието. Всичко беше перфектно без никакви забележки. Старта е перфектен и е добър пример как малка група инициативни парапланеристи в тясно сътрудничество с местната администрация могат да постигнат много за нашия спорт. Мястото е страхотно за склоново реене на морето и състезания по целно кацане. Ламинарният вятър на кацалката поставя всички състезатели в еднакви условия и прави надпреварата доста по ожесточена и елиминира фактора късмет. Бриза там е доста по редовен от Албена и Топола. И двата дена условията тръгваха към 12 часа и ставаше за реене до 20-21 часа.
Кацалката е на плажа, на 5 мин. пеша от старта и това позволи още в Събота да направим 6 рунда и да завършим състезанието. Имаше сериозен награден фонд под формата на парични и предметни награди от спонсорите на състезанието Burgas beach, Община Бургас, Комплекс 2000, BRITA и Денонощни аптеки Пулс.
След Вльра, Албания и Тракай , Литва това е първото място , което ми харесва много за такъв тип състезания. Освен идеалните условия за летене , предлага и още куп летни забавления...море, плаж, кръчми на брега, морска храна и т.н.
Надявам се това състезание догодина да е в лигата.
С Венци и Никола обсъдихме и идеята да се направи една сериозна презентация на мястото и да се кандидатства за пресветовна купа до края на годината.

тук малко снимки от състезанието:

http://verticaldimension.com/events/event_details/26

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов