Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Направих сефтето днес на Говедарци
МнениеПубликувано на: Нед Дек 01, 2013 6:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 1:58 pm
Мнения: 9
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Име: Кирил Атанасов
Здравейте приятели!
Реших, както обикновено да уплътня свободното си време с някое полетче и се запътих към Боровец, но уви, поради неработещи лифтове (така разбрах от Ясен Христов), маршрута го промених към село Говедарци.Температурата бе 3,5 градуса. Оставих колата в подножието на хълма от источната страна, и се запътих пеша на горе за един полет. Изкачването продължи около четиридесет минути, а денивилацията бе около 350 метра. Старта е почти на върха и е южен. Малко над него се намира параклис "св. Илия". Старта е дьльг и чист. Всичко изглеждаше добре, но от многото хълмове в подножието и въобще навсякъде, без някаква поддръжка просто невиждах вариант при който бих могъл да прелетя над тях в посока исток и да достигна до селото, където съответно е и колата. Въпреки това реших да си направя един прав полет при вятър около 0,5м/с , сочещ към просека на два хълма, с надеждата , ако случайно ме повдигне достатъчно да свия на исток към селото. Ако ли не да кацна в просеката между насрещните два хълма. Естествено се случи второто, за което въобще не съжалявам. Всичко мина добре, макар и за кратко. Походих повечко пеша, при което удоволствието от невероятната ни природа ме впечатли за сетен път. А, относно бъдещи полети от този старт мисля да не правя, поради достатъчно обективни причини, които вече упоменах.
Поздрави на всички приятели и летящи от мен: (Кирил - маниака)

_________________
"Мисълта привежда материята в действие."


Последна промяна Кирил на Вто Дек 10, 2013 9:33 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Направих сефтето днес на Говедарци
МнениеПубликувано на: Нед Дек 01, 2013 9:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Съжалявам че не можах да дойда с теб и да ти обясня на място каква е цаката на тоя байр. Аз го ползвам само късно есента когато лифта не работи и или навсякъде в равнините има мъгла.Това е единственото място със слънце при дебела инверсия което е безценно. По някога при малко по-силен долинет вятър става и реене но винаги вятърът е малко крив.Това ми е от последното ходене там: http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/7194

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Направих сефтето днес на Говедарци
МнениеПубликувано на: Пон Дек 02, 2013 3:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ти все пак продължаваш да си летиш сам! Пожелавам ти винаги пълна торба с късмет!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -7 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов