Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 10:49 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Преди време се говореше че за да лети човек трябват три неща: пари, време и мерак...

Какво се оказва обаче - ако човек има голям мерак той поставя летенето на по-горна позиция в приоритетите си и рано или късно успява да отдели необходимите пари. Същото става и с времето - по някакъв начин се намира свободно време и се използва максимално добре според условията. Заетите хора понякога не успяват да хванат всички хубави дни, но в общи линии летят и са доволни. Всичко се свежда до мерака.


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 11:26 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Случвало се е от мерак да отиваме да летим и без шофьор. Само парапланеристи в колата, но обикновенно тогава някой се жертва за другите и яде дървото по отношение на летенето, или други някакви ядове се берат. :wink:
Един път много добри условия със северен вятър. Шофьор няма, но ние, аз и Илийката Танчев сме с две коли моята и неговата и решаваме да направим схема. Оставяме моята кола до Устина в равнината, а с неговата кола се качваме двамата на старта на Скобелево към 1300 м нмв. Излитаме. Условията много добри. Набираме се здраво и Илийката се забива навътре в планината по вятъра. Аз като видях тая работа не тръгнах с него, а започнах да се мотам по склоновете успоредно на равнината без да навлизам много навътре в планината. Няколко пъти потъвах и изскачах над равнината, а после пак се вадех от ниско и шарех по склоновете. Ходих до Кричим, после се върнах, после летях до Перущица, Брестовица и пак обратно. След малко над два часа полет кацнах до Устина на 150 метра от моята кола. Още не бях започнал да сгъвам и телефона ми звънна. Илийката се обади да ми каже, че кацнал след Пампорово до Широка лъка.. :roll: И се започна веселбата.... :wink:
Качих се на моята кола и от там Перущица, Пловдив, Асеновград, Чепеларе, Пампорово, Широка лъка. Прибрах Илийката и по същият път обратно, като от Перущица се качих пак към старта до Скобелево, за да приберем другата кола. Към един часа след полунощ пак бяхме на старта с двете коли, а към 3 часа сутринта успешно се прибрах у дома в Пазарджик. И всичко това за малко над два часа полет... Ами, ако и аз бях пуснал по вятъра и се бях забил в планината за прелет? Два дена нямаше да можем да се съберем и да си приберем колите.
Та мерак за летене имаме, но повече такива схеми без шофьор на този старт спряхме да правим. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -2 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 5:02 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Има стоп, има автобуси, влакове.. Варианти - бол.
А и честно казано за първи път виждам човек да се оплаква, че се е налетял :)
Ники Велев на шуменското знаеш ли колко сън му се събираше? А знаеш ли с каква усмивка отиваше на старта всеки ден?


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -8 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 5:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Ама наистина... Как не се е сетил Илийката пък да хване един влак от Широка лъка до Перущица и теснолинейка до старта, ами се разкарвахме с колите? :oops: Друг път ще знаем и първо ще питаме компетентните във форума. :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +15 / -3 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Ех Владич .. доживя да ти се качат на Вафлата и да ти обясняват как се правят нещата в живота :) :) :)

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 11:53 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 1:40 pm
Мнения: 27
Местоположение: sofiq
Име: Теодора Величкова
Извинете ме ,но ще трябва да изляза от темата малко ,четейки мненията ви и опитвайки се да почерпя от опита и съветите ви обаче ми направи впечатление мнениетята на Владич и отношението му към труда на хората ...и по специално там където той описва как дори му се било случвало да предлага 10лв на някой само за да му свали колата от старта..... и нещеш ли не може да си обясни защо нямало кандидати ..абе Владич звучиш направо като арабски шейх размахващ 1милион ...!Трудно ми е да си обясня защо никой не е изявил желание ..следващият път можеш да ми звъннеш като нямаш шофьор..аз ще запаля колата ще си зарежа задълженията и ще дойда да ви закарам до старта ..за крупната сума от 10лв.Нещо ми се струва ,че е време да почнем да ценим труда и времето на хората на реалната му стойност ...и тогава вероятно ще има някаква светлина ......!Тук всеки иска нищо да не плаща ,а на него да му се плаща...еми не става...ако искаш накрая може аз да ти дам 10лв вместо ти да ми дадеш на мен ,за почерпения опит от невероятните ти пилотски умения и знания!
И за да не е тотален офтопик тоя пост...споделям какво си мисля аз за пътя на парапланериста в последния брой на крос кънтри има една статия за личната мотивация... с две думи това което казват е ,че ако не обичате достатъчно това което правите няма как да имате прогрес важна е вътрешната мотивация ,не летете за да се докажете на някой ,за да видят другите колко сте доър, летете за вътрешно удовлетворение радвайте се на всеки полет дори и от учебния баир на всяко горе долу на всяко удавяне на всяка гледка и на всяка минута във въздуха ....!Четете книги, списаниям, гледайте филмчета обсъждайте с приятели и ако имате някакви пропуски разбира се не се замисляйте обадете се на Владич...!Всъщност Владищ чудя се защо не издадеш книга и без това май няма нищо на Български език!


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -3 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Пет Яну 31, 2014 9:39 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: vaprosa e che 90- 95 % ot paraplanerstite sa doshli v paraplanerskiqt sport da izibav kompleksi i sa s seriozni frostraci ot ranna detinska vrazka :idea: tova e fakt neusporim ... vsichki te sa pocnhnali da letiqt sas ideiqta che shte si reshat problemite No uvi navlekli sa si samo oshte edin problem leteneto s paraplaneri i sled koeto CIRKA zapochva ... predi vreme imah sashtite nabludeniq vav Skite i Katereneto sega sa na moda Paraplanerizam, Base Jump i letene s batman kostiumi :idea: neshtata sa mnogo prosti i do bolka predelno qsni drug e vaprosa koi zad kakvi dumi se kriee ... vav nachaloto kogato zapochnah da letiq gledah na drugite paraplanersti (opitni) kato na angeli svetci no ne sled dalgo za moe goliqmo razocherovanie ostanovih che tova e badna zlosvnici ,kompleksari,zavistnici,pishkomerci i tnt hora govoreshti za garba edin za drugigo :idea: :idea: :idea:
trapna v ochakvane na minusite ......................................................

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +16 / -4 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Пет Яну 31, 2014 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
В същност не съм размахвал 10 лева във въздуха, :wink: но съвсем официално и сериозно го бях обявил на една камара приятели и познати, някои от които по това време безработни, а другите с определени възможности и свободно време, и през седмицата, а не само в събота, и неделя. И не ставаше въпрос за 10 лева на ден, а за 10 лева за сваляне на колата от старта, като през останалото време, когато съм в колата аз си я карам. Нали разбирате, че при това положение, ако направя днес три полета, което изобщо не е невероятно колата три пъти ще бъде свалена от старта. Но, както вече писах, абсолютно никой тогава не изяви желание да вземе тия пари. :wink:
Изводите всеки сам да си направи, а аз за пореден път се убедих, че прословутото трудолюбие на българина е мит. В същност българина е мързелив, глупав, неорганизиран и т.н. Има и доста други лоши качества, та за това, и дереджето ни е такова, каквото е в момента, и никой друг не ни е виновен за това. :wink: Но да не спамим темата.
Наистина съжалявам, че чак сега се намери човек да ни вози по стартовете. :) Редиците ни (на парапланеристите) доста оредяха в последните години, полетите ни също намаляха, а и аз вече нямам такива финансови възможности, както по-рано. :wink:
Вярно, че доста приключения ми се събраха за 15 години летене, пък и не само на мен, но мисля, че повечето съм ги описал тук във форума с научно-опознавателна и учебна цел. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -4 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Пет Яну 31, 2014 7:07 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 9:02 pm
Мнения: 25
Местоположение: SOFIA
Име: Kostadin Mingacev
@ The Kite..az ti slojih "+"...

_________________
Volare, uno dei più grandi sogni dell'umanità, uno dei progetti più ambiziosi al quale l'uomo si sia mai avvicinato, un percorso che ha visto fallire, nel tentativo, molte delle menti geniali di cui la storia ha avuto testimonianza.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Пет Яну 31, 2014 7:45 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Да се чуди тия хора без коли как пътуват... Сунай сигурно си е наел шофьор и кола под наем в Бразилия...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -10 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Пет Яну 31, 2014 8:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Теди ами той Владича е описал доста от неговите пътешествия ... Даже искам да ти благодаря че ми напомни за неговите буквоизлияния. Сега ще се пробвам да открия неговите романи и да ги прочета пак. Разбира се това че е писал не трябва да му пречи да продължи ( даже се надявам да го направи ) хехе сигурно доста ще се посмеем на това което ще напише :)

Надявам се да открием поне 1-2 ценни изречения хахахахахаха

П.С. ето за тея дето не са ги чели
http://vladi.unixsol.org/

_________________
Ссса


Последна промяна Djubaca на Пет Яну 31, 2014 8:38 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Пет Яну 31, 2014 8:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
rood73.. i az teka na teb

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Съб Фев 01, 2014 10:25 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Djamyarov написа:
Теди ами той Владича е описал доста от неговите пътешествия ... Даже искам да ти благодаря че ми напомни за неговите буквоизлияния. Сега ще се пробвам да открия неговите романи и да ги прочета пак. Разбира се това че е писал не трябва да му пречи да продължи ( даже се надявам да го направи ) хехе сигурно доста ще се посмеем на това което ще напише :)

Надявам се да открием поне 1-2 ценни изречения хахахахахаха

П.С. ето за тея дето не са ги чели
http://vladi.unixsol.org/


Благодаря за рекламата! В същност тези приключения са от други мои "хобита". :wink: И нещо снимките и филма в линка не се отварят, ще се опитам да ги оправя.
За парапланеризма съм писал предимно тук във форума. Трябва да има някъде писано за стартовете и летенето край Покхара и Анапурна в Непал, още преди да стане толкова осезателно българското присъствие там, за Олудениз, и Текирдак в Турция, за Драма, и Петруса в Гърция и други. :wink:

Оправих пътеписите и снимките. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Пон Фев 03, 2014 10:31 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Да попитам автора(ката) на темата как върви набирането на опит по пътя на парапланериста. Натрупала ли е допълнителен опит последната седмица? Ако да - как го оценява?

а - по-скоро положителен
б - по-скоро отрицателен
в - не може да прецени


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пътят на парапланериста
МнениеПубликувано на: Сря Фев 05, 2014 2:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Не познавам авторката на темата, но както следва , е сред нас от скоро и мисля,че всеки в своето начало е бил обзет от същия или подобен авантюристичен ентусиазъм. Това все пак е говорилня и всеки може да излива емоциите си ,ако те са в рамките на добрия тон. Не мисля ,че на някого би му било приятно да отвръщат по този начин на същите въпроси, ако той е на мястото на авторката.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов