Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 5:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Пет Мар 07, 2014 7:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
УС на БНАК свиква годишно Общо събрание на клубовете на БНАК,
което ще проведем на 09.03.2014 г. от 11.00 ч. в Националния дворец на децата,
гр. София, бул. "Александър Стамболийски" № 191
...........

Въпреки че в неделя се поразчиства времето, препоръчвам на парапланеристите от София да посетят Общото Събрание на БНАК за да видят как работи основния "законодателен" орган на Националния Аеро Клуб.

Да видят как за пореден път, на представителите на клубовете ще се връчи финансовия отчет за миналата година, с който те не са запознати, но трябва да одобрят под заплахата, че идва края на света т.е. ще се разтрои работата на БНАК с неосвободено от отговорност миналогодишно ръководство, ще се изпуснат финансирания от държавата и ткн.

Може би е време клубовете, дето не са на доилката да отхвърлят бюджета и така да отхвърлят порочната практика дето си я заклеймяваме години наред.
............

Преди години, колеги ме приканваха да участвам на тези събрания, защото трябвало да се решават еди какви си важни въпроси. Докато не разбрах, че си пилея времето да констатирам поредната липса на съвест и култура.
Ако някой буден парапланерист желае да представлява клуба ни на това събрание (няма да го "инструктирам"), то веднага мога да го упълномощя да участва в гласуванията.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Пет Мар 07, 2014 8:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Тези събрания са ми като дежа вю всяка година. Естествено протичат точно както Ники описа. Макар че всяко едно събрание се записва с камера естествено никой никъде не пуска записа, за да не се вижда резила... и май е по - добре.

Ако успея ще отида отново ......

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 10:07 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Здравейте от тук може да изтеглите финансовия отчет на БНАК за 2013 г.

http://verticaldimension.com/photos/%d0 ... %d0%9a.rar

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Последна промяна Pastora на Съб Мар 08, 2014 12:41 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 12:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Линка нещо не сработва... не че има голямо значение; хайде нека да наричаме това, което ни се представя с истинското му име - екселска таблица с някакви цифри.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 12:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
http://verticaldimension.com/photos/%d0%9e%d1%82%d1%87%d0%b5%d1%82%20%d0%91%d0%9d%d0%90%d0%9a.rar
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 1:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Иха, цифромания, а отчета за световното на някой места е трагикомичен :)
А толкова хубаво би било някой ден да остават и малко пари за покриване поне таксата участие на едно състезание на хората от националния отбор.
Така де да знаят поне защо се напъват хората.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Можело значи!
Остава да се доверим на счетоводителят и УС на БНАК, че посочените цифри отговарят на реалността.
Аз мога да потвърдя достоверността на цената на тракерите, които закупихме чрез БНАК.

Цецо не е ли по-редно този отчет да бъде публикуван на официалния сайт на БНАК?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
niki написа:
Можело значи!
Остава да се доверим на счетоводителят и УС на БНАК, че посочените цифри отговарят на реалността.
Аз мога да потвърдя достоверността на цената на тракерите, които закупихме чрез БНАК.

Цецо не е ли по-редно този отчет да бъде публикуван на официалния сайт на БНАК?


Ники пуснах го тук тъй като този форум за сега е най голямата трибуна и почти всички летатели го посещават.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Финансов отчет БНАК 2013г.
МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 8:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Здравейте
Знам че на българина му е вродено да мрънка и плюе и хули и ..абе казано с думи прости "да хейти"
Малко градивна критика:
В работата, която съм работил до сега трябва да описваме това, което сме направили. Докато го описваме може да използваме каквито си съкращения и формули и т.н.т искаме, стига да кажем какво значат те. В тоя отчет това го няма!
1. Какво значат използваните съкращения ?
2.Какво са тия "парапланери 31260"
3."Преводи към клубове ММС 7600 "- Кои са тези клубове ?
4.Такса и поддръжка сайт - Кой е той,тя, те дето го поддържат ?
5.Програма фактури - коя е тя ?

Надявам да не сметнете това като заяждане а като градивна критика!
Защо
Защото щом може да се пише "Подготовка Ясен Савов", "Подготовка Ралев", "Подготовка Цолов" защо да не може и горните 1-5. да по-подробни


P.S. Забравих да кажа кви са тия числа бе, абълки круши литри бензин нафта, евра, левове, долари, турски лири
По-сериозно моля ви се!
Изобщо тоя доклад мяза все едно го е писало комшийчето, дето си изтърва играчките на моята тераса
Пример:
целно 5261
делта 3000
ХС такси фед украйна
Ами поне една главна буква ползвайте бе. Май някой доста е бързал докато е писал.

Не се заяждам, но просто ми прави впечатление и мисля че нещата са малко третупани

Хайде със здраве и бирата на 100км е от мене ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +16 / -0 
 
 Заглавие: Re: Финансов отчет БНАК 2013г.
МнениеПубликувано на: Нед Мар 09, 2014 5:16 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 20, 2013 11:17 am
Мнения: 27
Име: Божидар Каракашев
Когато се говори за градивни критики:

1. Поддръжка на сайта - като гледам той не ъпдейтван от 2012-та година - последната новина е от 23 July, 2012 "Ясен Савов и Димитър Ралев - европейски шампиони 2012". Няма календар за 2014-та година, а вече сме в средата на месец март. Има много хора, които искат да си планират отпуските специално за да участват на състезания от националния календар. Единствената информация, която намерих е тук в този форум: http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=3&t=7187 "Състезателен сезон 2014", в който пост има предполагаеми дати. Да не говорим, че имаше период от около два месеца лятото, в който сайта не работеше изобщо. Няма раздел "Резултати", каквито има във всяка една спортна федерация и бива обновявана до максимум ден след събитието.
2. Някой в предишните постове от форума беше споменал думата "цифромания". За мен изобщо не е така. Мисля, че сумите в отчета са много ниски. Бих казал, че това според мен е една от най-нискобюджетните институции в България. Това не трябва да е така. Та това дори не достига годишния оборот на една малка българска фирма, която току що е започнала бизнес, камо ли да става въпрос за една бюджетна и спонсорирана национална организация.
3. Наистина финансовият отчет е съставен доста бедно, което не подобава на добър счетоводител.

Предлагам да се мисли в посока за събиране на повече средства (макар, че страната ни не е богата) за въздушните спортове в България и да се увеличава работоспособността на БНАК и в областта на някои бързоразвиващи се дисциплини, защото това ще доведе до възход.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Финансов отчет БНАК 2013г.
МнениеПубликувано на: Нед Мар 09, 2014 5:24 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
ММС = министерство на младежта и спорта.
Ама кво общо имат те с клубовете е част от цялата мистерия около тия хартийки...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Финансов отчет БНАК 2013г.
МнениеПубликувано на: Нед Мар 09, 2014 8:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Имам чувството, че отчета е писан от някой приятел на онази шведска легенда по делтапланеризъм.

Дано не минава през одитор това "нещо"...


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо Събрание на БНАК 2014
МнениеПубликувано на: Нед Мар 09, 2014 9:08 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 20, 2013 11:17 am
Мнения: 27
Име: Божидар Каракашев
Свързани теми:
http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=3&t=7304


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Финансов отчет БНАК 2013г.
МнениеПубликувано на: Нед Мар 09, 2014 10:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Мисля, че и преди съм го казвал, но пак ще го кажа. БНАК е едно сдружение с нестопанска цел в обществена полза, обединяващо няколко клуба занимаващи се с въздушен спорт. За да работи БНАК нормално трябва да има назначени хора на трудов договор, които да се занимават с всички документални и бюрократични истории. Тези хора трябва да получават заплата за труда си и да носят съответната отговорност. Като НПО, БНАК се управлява от върховния си орган "общото събрание", което възлага на управителния съвет определени задачи. В доброволния и безвъзмезден труд няма нищо лошо, но ако членовете на БНАК искат нещо да се свърши както трябва, би трябвало да си изберат дейни и мотивирани хора, които да получават възнаграждение за труда си, иначе нищо няма да се получи като хората. Казвам го от личен скромен опит, като председател на нашия клуб, в които реално сме 3-4 човека правещи нещо. През мен като председател минават един куп документи и имам многократни ходения по институции, общини, съдилища и всякакви такива. Не си представям как щях да свърша всички тези неща ако в същото време ми работех от 8 до 17 всеки делничен ден на някакво друго работно място. Като искате нещо да се свърши като хората, сложете поне председателя на УС и си наемете читав счетоводител да води счетоводството. БНАК събира достатъчно пари от такси за лицензи и членски внос, както и субсидия от ММС, така че може да си го позволи!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Финансов отчет БНАК 2013г.
МнениеПубликувано на: Пон Мар 10, 2014 12:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Е*ем ти схемата в която всичко зависи от това, дали председателя на УС ще получава или не едни пари ( колко? 500 лева добре ли са на месец? или 5000 на месец ? )

БНАК си има секретар и счетоводител. Ако на някой от останалите участници трябва да се мотивира допълнително да каже. Ще му дам кирка и лопата.


Интересно ми е да разбера какво стана вчера ? не чух да има избягали тапири от цирка..

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов