Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Тандемен курс за APPI Open sky pilot - приключи
МнениеПубликувано на: Нед Май 04, 2014 5:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Като оцелял участник в курса да споделя...
Курса се проведе в рамките на 9 дена. включваше теория и практитака - пет полета кат пилот и още толкова пътник от двата учебни баира, полети от беклемето и от сопот. аз лично направих 8 полета от високо като пилот и 1 като пътник. Имахме лошо време за теория.
Имах леки притеснения дали няма да очиста някой, но горе долу се справих - извадиха късмет пътниците... Едно португалче поора по старта докато си гоних крилото и го влачих след мен ама то слабо и нисичко момченце припкаше с ръчички и питаше кво става и една френска-канадка живеща в хонк конг кацна с парашутиране от 2м меко - тя си беше виновна - кат стана и от косата и нищо не виждах :) .
Това което ми хареса - бяхме пилоти от различни култури - португалец, французин, канадка, побългарчен англичнаин и две българчета, всеки с собствения си опит от неговите си условия. Ученето в група с пилоти имащи някакъв опит се интересно. Инструкторите бяха приятна изненада - двама французи, които имат школа в Непал зимите, а летата бичат тандемни полети в Франция, които са и ангажирани в проеката APPI и които се занимават и с акро (не че акрото ме интересува...).
Излитаният и кацанията ни бяха гледани под лупа и видео анализ. Когато някой гледа от страни и има око забелязва много дребни детайли... Отнесох много полезни съвети, нови познания, както и една нова техника за излитане при силен вятър и много знания как да стане летенето по-безопасно. Курса съдържаше доста теория - включително и неща, които не ги пише в букварчетата. Инструкторите включително и Емо тандема определено имаше какво да ни научат. Целия курс премина в приятна атмосфера (като изключим, като не разбрах че ще съм пилот и крилото ми остана долу, а аз и пътника бяхме горе - не беше приятна атмосферата), консумацията на алкохол и други субстанции беше след приключване на полетите. Като цяло ми остават доста неща, които трябва да си подобря в техниката като соло пилот, които просто преди това не съм забелязвал.
като цяло съм много доволен.
Малко се бях заблудил относно лиценза - целта на този лиценз е да даде възможност на пилота да направи 60 полета с други пилоти (най-малко 5 различни) в рамките на две години - изискване за да се яви на изпит за APPI комерсиален пилот - не е лошо като идея.
И сеа за колегите едно филмче. Гледайте колко е щастлив пътника кат кацна - прилича ми на осъден на смърт, който разбира че е помилван. Странни са ми тея реакции :)
http://youtu.be/Glnq9M29ln4


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -2 
 
 Заглавие: Re: Тандемен курс за APPI Open sky pilot - приключи
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2014 6:40 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ще добавя и малко снимков материал от един друг полет на същата двойка пилот-пасажер (айде да не ги наричаме пътници :D )

Dear passengers, please fasten your seatbelts and say your prayers as we're about to land.
Изображение

Изображение

And now bow to the glider!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тандемен курс за APPI Open sky pilot - приключи
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2014 8:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Голям си Емо, много се смях! :D

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов