Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: БНАК лицензи
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 11:19 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Ivailo написа:
Въй, соло пилотите плащаме по 20, пък вие как ще изкарате 50 не мога да си представя, сериозно!
Нали, да оставим на страна, че имате картелно споразумение да не падате под 100.

Сериозно ли пуснахте тема за 50 лв годишно, при положение, че изкарвате по колко за тая година?


Ивайло, не е проблема в цифрата, проблема е в абсурда че тези 50 лева се искат за световно неизвестен лиценз който ние самите сформирахме за себе си.

20-те лева с които правиш сравнение са за спортен лиценз на ФАЙ или по-точно за марката която го прави валиден.
Болшинството летящи в България нямат спортни лицензи просто защото не им трябват, тези които ходят по състезания си плащат 20-те лева за марка защото насреща имат международно признат лиценз сертифициращ определено ниво на пилота. Също така парите за тези лицензи отиват за плащане на годишната такса към ФАЙ.

С две думи за тези 50 лева не получаваме нищо освен едно картонче с приятен син цвят и печат - някой в Е-BAY продаваше въздух от Родопите в торбички - мисля че продуктите са сходни.

Ако не се лъжа си програмист - нека ти дам сравнение: Пишеш си софтуер - твой собствен, който представлява развойна среда, пускаш го на пазара, и след няколко седмици се появяват НСБОП или който там следи за използването на легален софтуер и ти казват че си в нарушение защото не си си купил лиценза за собственият си софтуер който използваш.... та не мисля че е обект на разговор кой колко изкарва.

Кой каквото и да работи и колкото и да изкарва го прави с труд и често дава времето и здравето си за всяка стотинка, нормално е да искам обяснение за всяка стотинка която харча или се изисква от мен, защото времето и здравето ми никой не ми ги връща!!!!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: БНАК лицензи
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Не ти разбрах примера със софтуер, ама за да дойдат ГДБОП, трябва собственика на патента да им се оплаче, демек сам да пусна оплакване срещу мен.
Не смяташ ли, че е нужно сертифициране на тандемаджиите в България? Щото аз в момента мога да взема тандем от някой си и да почна да возя за пари. Абсолютно нищо не ми пречи, освен акъл, който липсва у една част от пилотите.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -5 
 
 Заглавие: Re: БНАК лицензи
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 5:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Напротив, смятам че трябва да има сертифициране, и то беше направено, след това някой промени правилата за сертифициране и разни хора започнаха да сертифицират наляво и надясно със и без акъл и се стигна до момента в който ценза се изгуби, валидност на сертификата няма, но все пак някой иска едни 50 лева.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: БНАК лицензи
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
И пак стигаме до момента, в който на БНАК се решава нещо и вие пускате теми по форумите що се е решило това, при положение, че не сте били там, да изразите мнение.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: БНАК лицензи
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
УС на БНАК се състои от 5 или 7 човека. До сега не съм чувал УС на БНАК да обявява предварително въпросите за разглеждане и да прави открити заседания, на които да кани заинтересованите.
Нормално е десетките пилоти които не са присъствали на това решение на УС на БНАК да изразят своето мнение някъде.
...
Иначе съм съгласен с критиката ти за нашето бездействие. Вероятно отстрани изглеждаме като поредните мрънкачи, дето не си мърдат пръста да решат проблемите.
Тъй като се развиваме в някаква насока с ограничени ресурси сме преценили, че проблема не е приоритетен и просто сме го маркирали като такъв. Който иска да го решава. Който иска да се срамува. За момента е важно да се опише, че съществува. Пък рано или късно ще му дойде времето.
...
В края на краищата всички тези дискусии са полезни за "един по-добър БНАК" :)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: БНАК лицензи
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 10:05 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
http://klisurov.blogspot.com/2011/11/blog-post_08.html


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов