Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Вто Юни 24, 2014 5:54 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Този Бюджет е много интересен:

Национално парапланеризъм целно 4140.00 - Някой ще ми обясни ли как състезание което се провежда за 2-3 дни е четворно по-скъпо от състезание продължаващо цяла седмица.

Национално мотопара 1932.00 - това пък животно не знаех че го има, не знаех че има изобщо лига по мотопара че и състезатели, всъщност това го преглъщам защото съм за развитието на мото-парата (за сметка на целното - лично мнение с цялото ми уважение към паркиращите)

Такси участие ЕП целно 3500.00 - за това ще си спестя коментара че пак ще засегна някого.

Сайт 1000 - може ли от догодина да поема поддръжката на сайта на БНАК - аз ще искам 990 лева - теоретично давам по-добра оферта.


Всъщност досега не бях виждал бюджета, от него се вижда че някой спортове са директно облагодетелствани за сметка на други - о защо ли се мъча да го кажа завоалирано - вижда се че целното кацане лапа едни пари при положение че всички сме наясно коя от двете дисциплини е по-скъпа както за практикуване така и за организиране.
Та любопитно ми е, защо няма поне по-равно разпределяне на средствата!?!
Та да го кажа в прав текст, не е номера да събираме пари сега (след дъжд качулка), а май е време да се сменя УС или да се променя бройката на хора в ОС (разбирайте да станем по-активни и да не приемаме такива абсурди)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Вто Юни 24, 2014 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
А какво се иска да се направи от нас (спльоскалниците) за да се смени УС с по-читав? Къде и как да гласуваме, къде и за какво да се регистрираме за да имаме право на глас.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Вто Юни 24, 2014 8:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Даниел написа:
ПС: ако аз не си върша добре работата като председател на Комисията по Парапланеризъм ХС - кажате ми да се оттегля - нека някой друг да я върши по-добре


Аз лично считам, че не си вършиш добре работата. Причините са следните :

1. Правиш каквото си искаш и не се вслушваш в мнението на другите - не си изградил екип от доказани хора които могат да помагат а се стремиш всичко да правиш сам скрито без да се отчиташ пред никой. При такава ситуация е нормално да взимаш грешни решения и да не успяваш да мотивираш останалите да помагат.
2. Факта че си като др. Станишев абонира за поста во веки веков не говори добре.
3. Факта, че не си успял да убедиш никой !!! даже самият ти не си внесъл 5 лева в сметката на БНАК за собствената ти кауза означава че не си си свърШИЛ работата добре. А можеше да се обадиш и на г-н Митюнин. БНАК доста го подпомогна в последно време, защо той не подпомогна твоята кауза?
сигурно има и други .. но мисля, че точка 3 е достатъчно показателна.

Убеден съм, че дори 5 години да нямаш заместник нещата ще са по добре отколкото сега..
Пък и в крайна сметка тая комисия не решава нищо повече от това колко пари да се дадат за Ясен...

А по отношение на БНАК .. докато обикновенния фъркащ гълъб не разбере, че да членуваш в клуб "ФърКац" член на БНАК носи полза ... нещата ще се решават между дъртите масони .

Амин

П.С. @Калушков - Да, наистина някой спортове и конкретно за Целното кацане съм чувал че част от субсидиите се дават ЦЕЛЕВО за тях. Тоест отишъл е човекът еди къде си, договорил е едни пари и част( или всичките )са запазени за конкретни дейности. И въобще да не говорим колко по-задружни са гадните гниди целни кацачи ..

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Вто Юни 24, 2014 10:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Вече не съм в комисията. Вероятно останалите четирима ще изберат нов председател и по-нататък ще се избере нова комисия...

Пожелавам им успех!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 6:52 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Като страничен наблюдател, мисля че Жоро има право само по първа точка.
Не съм виждал някой, който така адекватно и структурирано да се опитва да решава проблемите, както Даниел. Но грешката му е че не успява да въвлече повече хора и подкрепа. Не става само с качество и интелект, нужни са повече откритост, ПР, умение за работа с хора, въображение...
Все пак е жалко че се оттегля. Очаквам продължителен период на безтегловност. Дано се появи ново поколение пилоти, които да участват в големи състезания и да движат дейността сред бюрократите.

Жоро е прав и за целевите субсидии за целевото кацане. Не може ние - пасивните пилоти на прелети да се оплакваме, че за целното има повече пари в БНАК, след като тези от целното са си губили времето да лобират тук там за тези пари. Пак поради нашата пасивност, БНАК се управлява от свързани парашутисти и целни кацачи и не можем да имаме претенции ако някой използва масата, събитията и успехите на крос кънтри летенето за други цели. Например наскоро БНАК искаха актуална информация и документи за клуба ни. Тъй като е регистриран в частна полза никога не сме и няма да получим средства от държавата, но нашето съществуване ще бъде използвано от някого за нещо. Аз и за това нямам претенции, защото съществуването ни е реално летателно, а всичко друго е политико търговия.

И в заключение - Дидо - welcome to the real world - ще видиш колко е по-лесно и приятно.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 12:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Цитат:
Вече не съм в комисията. Вероятно останалите четирима ще изберат нов председател и по-нататък ще се избере нова комисия...

Пожелавам им успех!

+1 Сега на спокойствие можеш да се подготвиш да си върнеш рекорда ...

Ако комисията в новия си състав има нужда от помощ ще се опитам да помагам с каквото ми е по силите .

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 8:45 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
DVD написа:
Вече не съм в комисията. Вероятно останалите четирима ще изберат нов председател и по-нататък ще се избере нова комисия...

Пожелавам им успех!


Даниеле, според мен прибързваш.

Факт е че Даниел движи голяма част от ХС лигата сам. Естествено че е нормално да допуска грешки когато е сам, но мисля че е сам просто защото всичко останали са демотивирани, а него го крепи завиден ентусиазъм (завиден защото дори и аз не мога да издържам бюрократичната машина понякога, а се считам за търпелив човек). Също така голямо предимство е че Даниел е относително клубно независим и досега е правил всичко с идея за общото благото на спортното ХС летене, а не със скрити лични интереси. Освен това е и добър състезателен пилот което е важно за човек който оглавява комисията по ХС.
Стана малко като реклама на Даниел - но идеята ми е че Даниел изобщо не е проблема, проблема идва в цялостната незаинтересованост на клубове, състезатели и т.н. Дори и аз самият си признавам че бях незаинтересован от това какво точно става в БНАК докато не започнах да усещам преките последствия от бездействието си и смятам да се опитам да променя това или поне да се опитам, защото иначе явно ще трябва да се преориентирам към целно кацане, а честно казано предпочитам да летя целно и да кацам безцелно.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 9:04 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:23 pm
Мнения: 30
Име: Иван Бахчеванов
DVD написа:
Желанието ми е да станем топ дестинация за парапланеризъм (обучение, ХС-туризъм, състезания и др.)


в такъв случай би трябвало да търсиш средства при пара-училищата, общините към които принадлежат стартовете и т.н., разните му организатори на пара разходки, ваканции в БГ и тем подобни...


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 1:10 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Само да добавя, щото нали, тия пари, дето отиват за целно кацане са ви трън в очите...
Ами има състезания, имаме постижения, има пари.
Имаше световно по XC тук, на Ясен състезанията се финансират. На кой друг? Счупения ли е заслужил финансиране? В никакъв случай не омаловажавам качествата на другите, напротив, Доктора ми е идол. Ама резултати?
Нали за финансиране трябва да покажеш резултати, или аз се бъркам? Нали трябва да идеш при евентуален спонсор и да му кажеш - ей, тоя е европейски шампион, тоя е спечелил това и това състезание, тоя е втори и т.н. То ако е така направо и аз да кандидатствам?
Тресе ви балканския манталитет ЯКО. Изкараха картите на масата и най-големия проблем на парапланеризма в България е именно дисциплината, в която имаме най-много успехи.
Да не би да излезе някой от казана, да го издърпаме обратно.
А за Даниел, без да имам преки наблюдения, смело мога да твърдя, че е човекът, който е свършил най-много от всички плюещи по форумите, за развитието на спорта.
Айде цъкайте минуси, щото друго не можете.

Viper_Weasel написа:
Национално парапланеризъм целно 4140.00 - Някой ще ми обясни ли как състезание което се провежда за 2-3 дни е четворно по-скъпо от състезание продължаващо цяла седмица.

Да, това предполагам е за националната лига, която включва няколко състезания, мисля, че бяха 5-6 миналата година. Ъъъъ колко XC състезания направихме..? Даниел опита ли се да направи лига? Колко човека му отидохте на състезанието?
Цитат:
Такси участие ЕП целно 3500.00 - за това ще си спестя коментара че пак ще засегна някого.

Що, коментирай? Или целните кацачи са по-малко хора от тебе?
Цитат:
Сайт 1000 - може ли от догодина да поема поддръжката на сайта на БНАК - аз ще искам 990 лева - теоретично давам по-добра оферта.

Ако го направиш малко по-официално, извън форума и в реалния живот съм сигурен, че офертата ти ще бъде взета пред вид.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -4 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 12:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Ivailo написа:
Нали за финансиране трябва да покажеш резултати, или аз се бъркам? Нали трябва да идеш при евентуален спонсор и да му кажеш - ей, тоя е европейски шампион, тоя е спечелил това и това състезание, тоя е втори и т.н. То ако е така направо и аз да кандидатствам?


Тук не говорим за външни спонсори пред които да се доказват постижения а за финансиране от държавата което е видимо неравномерно разпределено. Всички състезатели от лигата по ХС се самофинансират като на най-добрият се покриват таксите участие - в случая на Ясен на който дори и това му идва малко имайки на предвид че не работи нищо и за него реално летенето професионално по състезания е работа.

Ivailo написа:
Тресе ви балканския манталитет ЯКО. Изкараха картите на масата и най-големия проблем на парапланеризма в България е именно дисциплината, в която имаме най-много успехи.
Да не би да излезе някой от казана, да го издърпаме обратно.


Никъде не казвам че целното кацане ми е трън в очите - трън в очите ми е обаче факта че има неравнопрано разпределение на средства.

Ivailo написа:
Viper_Weasel написа:
Национално парапланеризъм целно 4140.00 - Някой ще ми обясни ли как състезание което се провежда за 2-3 дни е четворно по-скъпо от състезание продължаващо цяла седмица.

Да, това предполагам е за националната лига, която включва няколко състезания, мисля, че бяха 5-6 миналата година. Ъъъъ колко XC състезания направихме..? Даниел опита ли се да направи лига? Колко човека му отидохте на състезанието?


Цитираният бюджет е за Национално парапланеризъм целно това аз го разбирам като национален шампионат, а не лига. Лига по парапланеризъм ХС има и е имало години наред, но от състезанията в нея финансиране от БНАК има само за националните шампионати -тоест за по 1 състезание. Та в този ред на мисли как едно състезание което събира 60 човека (тазгодишният НШ), продължава 7 дена и изисква допълнително събиране на пилотите, тракинг, заявяване на въздушни пространства и тн. се прави с финансиране от 1656.00, а НШ по целно който не искам да подценявам като организация, но при всички положения изисква по-малка такава и продължава 3 дена, събира по-малко пилоти, няма допълнителен транспорт по събиране, не се плащат наеми за щабове и няма тракинг струва 4 пъти повече? Това все още не ми е ясно!

Ivailo написа:
Цитат:
Такси участие ЕП целно 3500.00 - за това ще си спестя коментара че пак ще засегна някого.

Що, коментирай? Или целните кацачи са по-малко хора от тебе?


Не умаловажавам успехите на целните кацачи въпреки че нямам лични симпатии към тази дисциплина, но е факт че ХС дисциплината изисква много по-големи инвестиции от страна на състезателите. За да си конкурентно способен в ХС трябва да сменяш крило почти всеки сезон - при целното този огромен финансов фактор не съществува. Да не говорим че времето за което се провеждат състезанията се различава значително и тн. Пак в този ред на мисли е нормално всичките ни ХС пилоти които се самофинансират и успяват да постигат някакви постижения без външна помощ да се чувстват леко прецакани от факта че за тях няма пари дори за покриване на такса участие на ЕП където евентуално да постигнат успехите за които говорим. Ами няма как да имаме постижения в дадена дисциплина ако няма поне някаква помощ за пилотите - в противен случай се надяваме на някой който има излишни пари и ентусиазъм да започне да има и спортни успехи. Аз примерно имам ентусиазъм, не искам пари за пътни разходи и престой, осигурил съм си крило макар и не най-конкурентноспособното, готов съм да не работя 2 седмици в разгара на сезона когато би трябвало да изкарвам пари с които да преживявам зимата, искам да отида на Европейско, но таксата от 800 лева ми идва меко казано солена. Ами нормално е съвсем да изгубя мотивация знаейки че хора които не инвестират в екипировка колкото мен и ще имат поне двойно по-малко разходи за състезание ще получат 3-пъти по-голямо финансиране.

Пак казвам - нямам нищо против финансиране на никой спорт - имам против обаче неравностойното финансиране.
Не виждам нищо лошо например финансирането да се дели по равно или на годишен ротационен принцип.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 1:23 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Ясно е, че цялото ръсковниче е в приходната част на БНАК.
Дали е възможно или не ще кажат юристите, но това което може да даде положителен ефект е промяна в устава. Не само клубове, а членове да могат да са физически лица и фирми.
Пример: Ако в БНАК членуват самостоятелно 500 души х 30лв. годишен чл.внос = 15000лв.
Дали това е възможно... не знам.
Но докато няма пари, ще има конфликти.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 1:31 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Не може - според закона за физическото възпитание и спорта, федерациите са сдружения на спортни клубове.

Тоест ние можем да си направим организация (сдружение) в която да членуват и физически лица, но тази организация няма да получи лиценз от ММС защото не отговаря на изискванията на закона.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Хаджията написа:
Но докато няма пари, ще има конфликти.


А представяш ли си ако имаше пари какви конфликти щяха да са :)


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Аз не мисля че има липса на пари а по-скоро липса на справедливост.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Кампания за подпомагане на Нац. Отбор за Европейското
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 2:51 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Не знам вие как ги виждате нещата, но за мен факта, че при бюджет от 29 000 не могат да се отпуснат пари
за повече от 1 такса участие на европейско първенство, е колкото смешен, толкова и трагичен.
И това при положение, че шампионата е на 300 км от София в условия, близки до нашите.
Във формат, в който най-важно е отборното класиране. Тези 15 000, които ги отпуска министерството
са именно за това. Да участват наши пилоти на световни и европейски първенства. Да показват резултати.

Имаме двама пилоти от световна класа. Това са Ясен и Орлин. Даниел също има потенциал и възможности.
Мене и Калушков не ни бройте. Ние сме от категорията, които ходят на такива форуми, за да се учат
от най-добрите, т.е. за лична изгода. Орлин като разбра какви са средствата, веднага се отказа,
защото е прагматик и не му се занимава с глупости. Аз останах в списъка с идеята, ако се съберат средства
да ги предоставим на следващия с най-голям шанс за добро представяте - един от гореспоменатите.
За мен лично такова решение е лесно, защото Август месец е най-добрия за летене при нас и като
сложа на кантара - Европейско, срещу половин месец от най-доброто при нас, познайте кое натежава. :wink:

Та мен ми е широко около врата, ама я си представете Ясен какво ще обяснява като го попитат защо е сам?
"Ми какво да ви кажа просто, другите нямат пари да си платят такса-участие". Това дава ясен отговор и на останалите въпроси, свързани
с Бългаия на това първенство, а именно: "От колко човека ви е отбора? ; Кой ви е треньора? ; Кой ще ви бъде тийм-лидера?"
Все такива весели питанки. И това при положение, че 6 човека имат рейтинг да участват.

Не знам как се вземат решенията на УС-ти на БНАК. Ясно е, че интересите са разнопосочни, но прекомерната
алчност не е била от полза за никого, дори и за този, който прибира парите. Наречете го карма, съдба или възмездие,
но шефа горе следи, калкулира и връща с лихвите.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов