Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 7:14 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
И тази година случихме на време и организация. Като се има в предвид, че в Западна България ги удави, просто невероятен късмет, че успяхме да литнем 4 от 5 дена.
Както винаги организацията беше супер, особено Филип с ретривъла.. и 4-те дена момчето се справи невероятно, наистина с много малки изключения всички пилоти бяха прибирани в рамките на около 20 - 30 мин. Благодарение на организирания по този начин ретривъл, много пилоти спльоскалници ( като мен ) имаха възможността да рестартират втори път в рамките на стартовия прозорец, въпреки че се бяхме удавили на по 15 - 2о км от платото. Това само потвърждава много добрата организация, която беше постигната. За пореден път Ставел и Доктора показаха, че хубаво състезание може да се направи и с не много голям бюджет.
Живот и здраве ще чакаме Шумен Опън 2015 с още по голямо нетърпение :)

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 9:39 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Предлагам да има и Shumen WarmUp :-)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 4:35 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Аз останах с много добри впечатления. Откъм условия за летене беше много разнообразно и поне за мен интересно и полезно за трупане на опит. Първия ден летях от южния старт и регистрирах ново лично постижение за прелет - 25км :oops: Втория ден летях от югоизточния и "майсторски" се окичих на една джанка на платото близо до южния старт след елементарна грешка при перфектни условия - реших, че след набор от 250м в термика над старта мога да пусна към средата на платото да търся друга такава. Третия ден летях от източния старт при много силен ватър и след известно време в "ареста" на склона без видими алтернативи се измъкнах напред над язовира и ниско по тревата пуснах южно от платото, където имаше отлични условия. Силният вятър ми постави много неизвестни относно кацането и за това не въртях повече от витка-две читавите термики, през които минавах. Докарах го до една ожъната нива до пътя между Х.Крум и Велики Преслав. С две думи - разнообразно откъм летене и определено за мен е малко лично надграждане.

По отношение на организацията - всичко беше тип-топ особено като се има предвид, че всичко е дело на няма и шепа хора. Адмирации на Ставел, Филип, момичетата и шофьорите за раздаването. Отново свалям шапка на Доктора за уникалното присъствие и детайлни брифинги, които провежда. Всички летащи в Шумен могат само да се радват, че имат такъв човек на старта и във въздуха.

Сещам се да отправя само една бих я нярекъл препоръка - при такъв голям брой стартиращи (~50 човека) на стартове, където не могат да се разпънат повече от 2-3 крила мисля, че има нужда от "launch director" - човек, който да допуска до старта само готови за излитане хора и да определя реда на стартиране. В случай на фал старт да се убеди, че пилотът отива най-отзад. В повечето време стартирането се саморегулираше нормално, но имаше и задръствания както и пререждания и мрънкане.

До нови срещи в Шумен!

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 7:46 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Резултати http://shumen-xc.org/shumen-xc-open-2014/
Време за протести до 6 Август 9:00


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 9:58 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Супер беше организацията.
Искаше ми се да бях полетял повече, но някои решения и стратегии (по-късно излитане) които взех после оцених като не най-добрите. Разбира се шансът си е съществен фактор особено за пилоти с по-малко опит. Мисля, че именно от грешките човек учи най-много.
За пореден път установих, че летя с правилното крило - увереност и спокойствие при кацаниа излитания и във въздуха, глайда е достатъчен при внимателно летене и малко късмет да си полети човек. чакам следващия полет с нетърпение.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 11:00 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 5:56 pm
Мнения: 11
Местоположение: София
Име: Мартин Мартинов
Отличена оценка за Шуменци!
Получи се много интересно състезание, с интрига и разнообразно летене.

Персонално искам да благодаря на Ставел за работата по организацията, на Филип за координацията по прибирането, както и на Доктора за брифингите, ценните съвети, и персоналното екскурзоводство в първите два дни ;)

Гледаме към Шумен 2015....


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 7:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 20, 2013 11:17 am
Мнения: 27
Име: Божидар Каракашев
За първи път участвам на XC състезание и толкова много равнинно летене. Организацията и ретривъла бяха перфектни. Всеки ден се провеждаше едночасов брифинг, на който първо излизаше победителят от предният ден. Показваше къде е летял в най-големи подробности. След това Доктора предоставяше информация за метеорологичните условия и терена, над който ще се лети по вектора на състезанието за деня. За пет дни разучих областта от Шумен до Русе, Оряхово и Свиленград на пръсти (спусъци на термики, трудни места за прелитане и т.н.), което би ми отнело години проби.

Страхотно състезание!
Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Аз предлагам Филип да бъде назначен за щатен ретривъл координатор за всички национални състезания - желязна логика и отлична система за прибиране - единствените грешки които се получиха в прибирането на някой хора бяха точно защото някой не следваше указанията на Филип!
Всичко останало беше прекрасно, с изключение на митичните термики в Поповските каньони :D

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Съб Авг 16, 2014 8:23 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
видео:
http://youtu.be/cIopEDfr4wk


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Shumen XC Open 2014 (30 Юли - 3 Август)
МнениеПубликувано на: Нед Авг 31, 2014 7:05 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Само за около час отидох в HQ към 15ч да помогна с ретривъла и видях колко е трудно да си на мястото на Филип.. Имаше и мрънкащи, че няма кой да ги вземе веднага след като са се удавили и трябва да чакат повече време, за мен подобно поведение на приятелско състезание с почти никакъв бюджет е абсолютно неадекватно.
Браво на Ставел, Доктора, Филип и другите виновници за организацията! Чудесна беше идеята хората да си оставят ключовете от колите.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов