Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ОС БНАК 24.01.2015
МнениеПубликувано на: Съб Дек 13, 2014 8:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
По-долу може да прочетете протокола от последното събрание на УС на БНАК от 10.12.2014
Публикувам го защото подобни протоколи рядко стават обществено достояние, въпреки обществения характер на БНАК.
Оказва се, че доминираното от парашутисти и целни кацачи ръководство на БНАК е закъсало в отношенията си с Министерството на спорта. На БНАК май му е отнет лиценза на спортна организация и спряно финансирането от държавата. Догодина се очертава Европейско по парашутизъм в Монтана и то може да пропадне ако няма пари от държавата.
Както и да е. Щем не щем трябва да съжителстваме едни с други и бакиите трябва да се оправят, защото малко или много имаме нужда от организация като БНАК.
Тъй като аз и Иво ще отсъстваме за насроченото ОС на 24..01.2015 то имаме нужда от двама пилота, които да представляват клуба ни.
Свободни са да заемат своята позиция, но е желателно да защитават интересите и на другите крос кънтри клубове, които се чувстват ощетени от БНАК (напр. повече финансиране за доцелно и по-малко за крос кънтри).
Аз държа отново да се прогласува въпроса за представителството на клубовете на ОС в БНАК. Всеки клуб би трябвало да е единен и следователно да се представлява от един човек, а не от двама както досега. Сигурно въпросът изглежда маловажен, но мисля че сегашните проблеми са отчасти и заради непропорционалното и недемократично представляване на клубовете - доминират тези от и около София, а тези от по-далеч имат проблем да изпращат по двама делегата, вместо по един.
.................


П Р О Т О К О Л
от заседание на Управителен съвет,
проведено на от 10/12/2014г.
на СДРУЖЕНИЕ „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН АЕРОКЛУБ“ ГР.СОФИЯ (БНАК)

Днес, 10.12.2014 год., в гр.София, от 18,00 ч, в офиса на Вертикал дименшън се проведе заседание на Управителния съвет на СДРУЖЕНИЕ „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН АЕРОКЛУБ“ Гр.СОФИЯ (БНАК), свикано по настояване на Зам.председателя на УС – Ангел Стаменов с писмена покана до всеки един от УС на сдружението.
Заседанието бе открито от зам. председателя на УС на сдружението Ангел Стаменов, който ще води и заседанието.
Заседанието бе открито и за други членове на сдружението, желаещи да присъстват, За протоколчик на заседанието бе избрана единодушно Ани Стаменова, секретар на Аероклуб Монтана и Парашутната комисия.

Ангел Стаменов
Към момента на провеждане на това заседание по съдебна регистрация е актуален УС от 2012 година в състав:
Председател – Сотир Лазарков
Зам.председатели – Димитър Ралев и Ангел Стаменов
Членове – Валери Цветанов, Георги Георгиев, Даниела Димитрова, Еленко Божков, Михаил Янков и Петър Сяров.
На Общото събрание през 2013 година са освободени трима от членовете на УС от 2012 (Георги Георгиев, Даниела Димитрова и Петър Сяров) и на тяхно място Общото събрание е гласувало и приело следните членове: Цветан Цолов, Веселин Овчаров и Георги Цанев. Тези промени не са отразени в съдебната регистрация.
На Общото събрание през 2014 година е освободен един от членовете на УС от 2013 (Еленко Божков) и на негово място Общото събрание е гласувало и приело член да бъде Теодор Тошев. Тези промени също не са отразени в съдебната регистрация.
Поради тези факти, аз поканих на това заседание всички членове на УС, след промяната от 2012 година.

На заседанието присъстваха:
Сотир Лазарков , Ангел Стаменов, Димитър Ралев, Петър Сяров, Цветан Цолов, Георги Цанев, Теодор Тошев, Валери Цветанов, Георги Георгиев, Михаил Янков.

Предвид горното, установения по регистрация кворум е 80% от общия брой членове или съгласно закона и устава заседанието е законно и може да взема валидни решения.

С цел оперативно ръководство на заседанието Ангел Стаменов предложи, следният дневен ред, който е изпратен и в покана за настоящото заседание:
1. Доклад и представяне на цялата двустранна кореспонденция с Министерството на спорта за 2014 от Сотир Лазарков;
2. Доклад от Сотир Лазарков за извършената проверка от Министерството на спорта към БНАК;
3. Доклад от Сотир Лазарков за причините довели до спиране на финансирането от Министерството на спорт;
4. Отчет за финансовото състояние на БНАК. Извлечения от банковите сметки за 2013 и 2014 година от Сотир Лазарков и счетоводителя на БНАК;
5. Доклад от Сотир Лазарков за изпълнение на решенията на Общото събрание за изменения на състава на УС на БНАК;
6. Подготовка на документите за подновяване на лиценза на БНАК;
7. Насрочване на Общо събрание на сдружението;
8. Други организационни въпроси.

По дневния ред изказване направи Сотир Лазарков, като внесе предложение за допълнения към дневния ред, както следва:
Т. 8 – Приемане на нови членове;
Т. 9 - Приемане решение за участие по проект за финансиране към Министерството на спорта на Европейското първенство по парашутизъм класически дисциплини през 2015 година на летище Ерден, с организатор Аероклуб Монтана-БНАК;
Т.10 – Приемане на решение за участие по проект за финансиране по програмата за високо спортно майсторство към Министерството на спорта;
Т.11 – Разискване за представяне на кандидатура за Световно първенство по парапланеризъм – целно кацане;
Т.12 – Одобрение на списък на спортните обекти и съоръжения на БНАК;
Т.13 – Приемане на проект за Спортен календар за 2015 година;

След разискване и по двете предложения, заседанието отхвърля предложението на Сотир Лазарков по т.11, тъй като въпросът не е разгледан в Комисията по парапланеризъм – целно кацане и няма становище по този въпрос. На следващо заседание УС може да разгледа това предложение, след представяне на решение на Комисията.

РЕШЕНИЕ № 01:

УС приема следният дневен ред:
1. Доклад и представяне на цялата двустранна кореспонденция с Министерството на спорта за 2014 от Сотир Лазарков;
2. Доклад от Сотир Лазарков за извършената проверка от Министерството на спорта към БНАК;
3. Доклад от Сотир Лазарков за причините довели до спиране на финансирането от Министерството на спорт;
4. Отчет за финансовото състояние на БНАК. Извлечения от банковите сметки за 2013 и 2014 година от Сотир Лазарков и счетоводителя на БНАК;
5. Доклад от Сотир Лазарков за изпълнение на решенията на Общото събрание за изменения на състава на УС на БНАК;
6. Подготовка на документите за подновяване на лиценза на БНАК;
7. Насрочване на Общо събрание на сдружението;
8. Приемане на нови членове;
9. Приемане решение за участие по проект за финансиране към Министерството на спорта на Европейското първенство по парашутизъм класически дисциплини през 2015 година на летище Ерден, с организатор Аероклуб Монтана-БНАК;
10. Приемане на решение за участие по проект за финансиране по програмата за високо спортно майсторство към Министерството на спорта;
11. Одобрение на списък на спортните обекти и съоръжения на БНАК;
12. Приемане на проект за Спортен календар за 2015 година;
13. Други организационни въпроси.

Гласували
„За”: 10 гласа (100%);
„Против”: 0 гласа (0%);
„Въздържали се”: 0 гласа (0%);

От 1 до 5 точка от дневния ред докладва Сотир Лазарков:
Последното решение на съда е от 2012 година и актуално регистриран
състав на УС е от избрания на Общо събрание през 2012 година. Бях дал на един адвокат да оформи документите, след събранието през 2013 година, но той ги замота, след това на друг. (Оправдава се за всичко, което не е свършил). Така или иначе не съм направил регистрация на избраните нови членове от Общите събрания 2013 и 2014 година. Имах лични проблеми през 2014 година, които ми попречиха да направя това. Съжалявам виновен съм.

Петър Сяров
Защо не се съгласи аз да направя тези промени? Аз лично ти предложих това. Трябваше на Общото събрание 2014 година да уведомиш всички, че не си направил промените от 2013 година. Не сме уведомени и УС за това.

Сотир Лазарков
Отново се оправдава с лични проблеми.

Петър Сяров
Обяснява юридическата легитимност на УС .

Ангел Стаменов
Не сме се събрали, за да правим другарски съд, но не мога да си представя такава безотговорност. Аз бих си подал оставката, само заради неизпълнението на Решение на Общото събрание от моя страна, ако съм на мястото на Сотир. Надявам се на по-адекватен отговор, защото аз не съм удовлетворен от отговора му.

Сотир Лазарков
Показва копие на писмото от Министерството на спорта (приложение към протокола). Утре всичко ще е наред със финансирането. Днес съм внесъл необходимите документи за това.

Ангел Стаменов
Защо не са направени промените в клубовете – отписване и вписване на клубове, членове на БНАК, съгласно решенията на Общото събрание? Министерството на спорта са недоволни от Сотир като председател на БНАК за комуникацията и сътрудничеството си с него. Питат какъв УС сме като не можем да го накараме да си свърши работата осем месеца.


Цветан Цолов
Има ли други липсващи документи, освен тези на клубовете? Финансови например?

Сотир Лазарков
Не няма.

Ангел Стаменов
Призовава Сотир да си подаде оставка. Ние не можем да вярваме на този човек, след като в продължение на повече от две години той не ни свежда важна информация на УС. Аз снемам доверието си от него и предлагам да гласуваме това.

Цветан Цолов
Фатални ли са действията на Сотир. Не е ли по-добре да изчакаме Общото събрание?

Сотир Лазарков
Аз имах намерението да си подам оставката още на последното събрание, но не го направих и мисля да го направя на това, което предстои. Нямам време да се занимавам с това. Предлагам да действам като председател до Общото събрание.

Ангел Стаменов
Трябва да си подадеш веднага оставката, а морално е да останеш и да помогнеш на хората, които ще поемат задълженията ти. Да изберем някой, който ще води кореспонденцията с Министерството на спорта. Малко нескромно е, но нормално е това да бъдат двамата зам.председатели – аз и Митко Ралев.

Димитър Ралев
Аз съм на работа, точно в този период, който трябва да се свърши най-многото работа за представяне на документите в Министерството за лиценза на БНАК и няма да ми е възможно да направя това.

Цветан Цолов
Нека дадем шанс на Сотир да продължи.

Сотир Лазарков
Свърших много работа през тези години и помогнах много на БНАК.

Цветан Цолов
Имаме ли виждане за близкото бъдеще и подходяща личност за председател на БНАК?

Ангел Стаменов
Ние умуваме в момента как да спасим БНАК, а това ще реши Общото събрание. Отклоняваме се от дневния ред и това, което трябваше Сотир да докладва. Ние нямаме адекватни доклади от него до момента. Няма и да имаме. Има само оправдания и извинения за несвършена работа.


Сотир Лазарков
Аз нямам добра комуникация с Министерството на спорта, защото Тони Боева, която отговаря сега за нас не е като предишната ни отговорничка. Не ми свежда необходимата информация и ми е трудна комуникацията с нея.

Ангел Стаменов
Да гласуваме предложението ми за снемане доверие от Сотир Лазарков, като Председател на УС на БНАК, да приемем неговата оставка и да я придвижим за обсъждане и гласуване на Общото събрание.

Гласували от всички членове на УС на БНАК
„За”: 6 гласа (100%);
„Против”: 1 гласа (0%);
„Въздържали се”: 2 гласа (0%);

За – Ангел Стаменов, Михаил Янков, Георги Цанев, Теодор Тошев, Валери
Цветанов, Георги Георгиев
Против – Цветан Цолов
Въздържали се – Димитър Ралев и Петър Сяров

УС на БНАК приема следното

РЕШЕНИЕ № 02:

Снема доверието от Председателя на УС на БНАК Сотир Лазарков и приема оставката му като Председател. УС се задължава да представи това свое решение на вниманието на следващото Общо събрание за гласуване. Задълженията на Председател да се изпълняват временно от заместник председателите Ангел Стаменов и Димитър Ралев, както е и по съдебно решение.

По точка 4 от Дневният ред Сотир Лазарков предостави на вниманието на УС извлечения от банковата сметка на БНАК само за 2014 година. От извлеченията е видно, че Сотир е правил нареждания без знанието и одобрението на УС. Извлечения за 2013 година не бяха представени.

По точка 6 от Дневният ред Сотир Лазарков прочете необходимите документи, които УС трябва да подготви за подновяването на лиценза на БНАК в Министерството на спорта.

След разисквания по документите, УС си разпредели изготвянето и набавянето на документите както следва:
1. Удостоверение за актуално състояние – Сотир Лазарков;
2. Актуално съдебно решение – Сотир Лазарков;
3. Актуален устав – Сотир Лазарков;
4. Декларация по образец за липса на задължения към държавата –
Сотир Лазарков;
5. Декларация образец за липса на обстоятелства по чл.17а – Сотир
Лазарков;
6. Декларация образец за липса на обстоятелства по чл.17б – Сотир
Лазарков;

7. Декларация образец за липса на задължения към Министерството на
спорта – Сотир Лазарков;
8. Спортен календар – Ангел Стаменов;
9. Правила за провеждане на състезания - Ангел Стаменов;
10. Правила за категоризация на членуващите в БНАК спортни клубове по
критерии, определени от Правилник за прилагане на закона - Ангел Стаменов;
11. Списък на спортните обекти и съоръжения, които се използват за
тренировъчна и спортно-състезателна дейност от спортните клубове на БНАК – Димитър Ралев;
12. Бюджет на БНАК - Ангел Стаменов и Димитър Ралев;
13. Изготвяне на заявлението и комплектуване на документите – Сотир
Лазарков, Ангел Стаменов и Димитър Ралев.
Срок за подаване на документите в Министерството на спорта 23.12.2014 година.

По точка 7 от Дневния ред, след разисквания за дата на Годишното Общо събрание УС взе, следното

РЕШЕНИЕ № 03:

УС свиква Общо събрание на БНАК на 24.01.2014 година – събота.
Място – да се уточни до публикуване на Общото събрание в ДВ.
Час – 11:00 часа
Дневен ред:
1. Приемане и освобождаване на членове на БНАК;
2. Отчет за дейността на УС на БНАК за 2014 година и решение за
освобождаване от отговорност на УС;
3. Финансов отчет на УС на БНАК за 2014 година;
4. Приемане на Бюджет на БНАК за 2015 година;
5. Приемане на Спортен календар на БНАК за 2015 година;
6. Приемане и освобождаване на членове на УС на БНАК;
7. Избор на Председател на УС на БНАК, след подадената
оставка на досегашния председател;
8. Други.
Координатор за свикване и подготовка на събранието Ангел Стаменов.

Гласували
„За”: 10 гласа (100%);
„Против”: 0 гласа (0%);
„Въздържали се”: 0 гласа (0%);

По точка 8 от Дневния ред, Сотир Лазарков представи документите на
Сдружение „Клуб за въздушни спортове Атлас” – София. След проверка редовността на документите, УС взе следното

РЕШЕНИЕ № 04:

Приема документите на Сдружение „Клуб за въздушни спортове Атлас” – София и ще ги представи на вниманието на Общото събрание за приемане, след заплащането и на членския внос.


Гласували
„За”: 10 гласа (100%);
„Против”: 0 гласа (0%);
„Въздържали се”: 0 гласа (0%);

По точка 9 от Дневния ред след разискване и представяне от страна на Ангел Стаменов на проекта за изпълнение на Европейското първенство по парашутизъм – класически дисциплини през Август 2015 година, УС взе следното

РЕШЕНИЕ № 05:

Приема Аероклуб Монтана да подготви проект за участие по програма за финансиране към Министерството на спорта за организиране и провеждане Европейското първенство по парашутизъм класически дисциплини през 2015 година на летище Ерден.

Гласували
„За”: 10 гласа (100%);
„Против”: 0 гласа (0%);
„Въздържали се”: 0 гласа (0%);

По точка 10 от Дневния ред след разискване, УС взе следното

РЕШЕНИЕ № 06:

Приема УС на БНАК да подготви и участва с проект за финансиране по програмата за високо спортно майсторство към Министерството на спорта.

Гласували
„За”: 10 гласа (100%);
„Против”: 0 гласа (0%);
„Въздържали се”: 0 гласа (0%);

По т. 11 от Дневния ред, след като прегледа представената информация от Комисиите, УС взе следното

РЕШЕНИЕ № 07:

Одобрява списък на спортните обекти и съоръжения на БНАК, които се използват за тренировъчна и спортно-състезателна дейност.

Гласували
„За”: 10 гласа (100%);
„Против”: 0 гласа (0%);
„Въздържали се”: 0 гласа (0%);






По т. 12 от Дневния ред, след като прегледа представената информация от Комисиите,във връзка с предстоящите състезания за 2015 година, УС взе следното

РЕШЕНИЕ № 08:

Приема Спортен календар за 2015 година.

Гласували
„За”: 10 гласа (100%);
„Против”: 0 гласа (0%);
„Въздържали се”: 0 гласа (0%);


Поради изчерпване на дневния ред, в 21 ч. заседанието бе закрито.



Присъствали на заседанието:

1. Сотир Лазарков - ...............................

2. Ангел Стаменов - ..............................

3. Димитър Ралев - ................................

4. Валери Цветанов - .............................

5. Георги Георгиев - ...............................

6. Михаил Янков - .................................

7. Петър Сяров - .....................................

8. Цветан Цолов - ...................................

9. Георги Цанев - ...................................

10. Теодор Тошев - ..................................

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -1 
 
 Заглавие: Re: ОС БНАК 24.01.2015
МнениеПубликувано на: Нед Дек 14, 2014 10:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Крушата не пада по-далече от дървото:

http://offnews.bg/news/%D0%A0%D0%B0%D0% ... 21453.html

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: ОС БНАК 24.01.2015
МнениеПубликувано на: Сря Дек 17, 2014 8:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Някой може/желае ли да разясни какви са плюсовете от това да има БНАК ?
Не това не е заяждане а истински въпрос и нищо не намеквам. Прост въпрос с надявам се прост отговор


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: ОС БНАК 24.01.2015
МнениеПубликувано на: Нед Дек 21, 2014 5:41 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
GeorgiDobrich написа:
Някой може/желае ли да разясни какви са плюсовете от това да има БНАК ?
Не това не е заяждане а истински въпрос и нищо не намеквам. Прост въпрос с надявам се прост отговор

Зависи дали става въпрос за работещ БНАК или просто съществуващ БНАК. В сегашния му вид единствения плюс е, че БНАК ни представлява пред ФАЙ и имаме възможността да получаваме спортни лицензи PARA PRO. Според разпоредбите на ФАЙ, само една организация от всяка държава може да я представлява пред ФАЙ.
Реално обаче, за да имаме валидни спортни лицензи, трябва да имаме и валидни национални такива, а ние за момента нямаме!
Втора евентуална полза, която както изглежда вече сме загубили е БНАК да ни прдставлява пред държавата в ролята си на един вид федерация и да отстоява правата ни, както и да получава съответното финансиране от министерството на спорта.
Според мен е крайно време парапланеристката общност да си учреди собствена федерация, която да се грижи за интересите на спорта и пилотите. Малко ми е смешно, че има федерация по петанка в България, а по парапланеризъм няма.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов