Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 11:21 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2015 9:16 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Някой има ли представа за календара за състезания/събития догодина за България?

Ориентировъчни дати и тн.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2016 4:13 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Нещо, някой???

Национален Шампионат ще има ли?
Шумен Опън - примерни дати?

Аз ще отбележа Транс Балкан ако някой го интересува - 03 - 09 Юли.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2016 4:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Има идея тази година Шампионата да е на Околчица, но все-още е само идея. При следващото ми ходене в София ще се събираме и обсъждаме...

На мен обаче ми е интересно друго нещо: миналата година над 26 души (защото не всички летящи бяха официално записани) пропътуваха 1200 км в едната посока за да летят на състезание в центъра на Турция. Колко души биха пътували до Крушево ако там има кръг от Шампионата?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2016 7:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Че какво и е на Околчица ?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2016 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Нищо и няма на Околчица, само че за да има състезание там - някой трябва да го организира, а такива желаещи трудно се намират напоследък.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Съб Яну 09, 2016 5:59 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
За Шумен Оупън тази година ще спазим формулата, която отпреди измислихе със Ставел и която работи добре,
а именно да е в седмицата с пълнолуние в началото на Август или в краен случай края на Юли.
Не сме го обсъдили още, тъй като има вариант в промяна на продължителността на проявата, така че точните
дати ще ги публикуваме допълнително.

Относно националния шампионат съм на мнение, че по-добрата идея е да е на Околчица, отколкото в Крушево.
Не че мястото не ми харесва. Дори напротив. Едно от най-добрите, на което съм летял, но е в активния ни сезон.
На Турция имаше такава масова посещаемост на български пилоти от логистична гледна точка.
Първо с организирането се зае Сунай. Второ времето на провеждане беше отлично
спрямо възможностите ни за прелети тука /месец Октомври/. И трето записването започна доста рано и постепенно се
включиха много допълнителни пилоти.

Липсата на национален шампионат за 2015 г. беше грешка, която според мен не трябва да повтаряме тази година.
Не е нужно прекалено много хора за ортанизирането на такава проява. Стига да има желание, всичко се постига.
Все пак Околчица не е Рила или Пирин. Могат да се имислят варианти и само с финансиране от такси участие.
Ако се намери спонсор, добре дошло, но липсата на пари не трябва да ни отказва от това начинание.
Спомням си как навремето със Ставел ни обявиха за меко казано наивни като замислихме първото Шумен Оупън
базирано на ентусиазъм и пилотски такси. Пък то взе, че стана. :wink: Така че Околчица, аз съм за.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 12:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
GeorgiDobrich написа:
Че какво и е на Околчица ?

Миналата година ходих няколко пъти там. Старта е малък и почти винаги вятъра е малко страничен излитането е тегаво. Като се съберат повече хора над 20 човека се чака доста време докато ти дойде ред.Някой път час два през това време може вече да не работи или да завали. Ако не си нахален може и да си останеш не излетял. Като се орежат храстите малко вдясно може и да стане за повече хора.Иначе района е хубав за летене.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 8:44 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
"Спортен календар" и "Национален Шампионнат" е приоритетна работа на БНАК. Въпрос - клубовете и съответната организация ще работят или не в посока развитие на спортна дейност? И клубовете и БНАК имат като същност на дейността си точно това.

Според мен, НШ – минимални изисквания - структура на организацията, спасителен екип, транспорт, не съм добре запознат, какви са формалните изискванията на FAI (предполагам че Даниел или друг, може да бъде точен по въпроса). Въпрос: как се финансира обслужванто на тези минималн изисквания?
- основно чрез бюдежта на Спортно министерство през БНАК и доп. частни спонсори, съответно по-ниска такса участие
- при липса на горното, висока такса участие. В зависимост от местото, 5 дневно състезание ще се наложи да струва в порядъка 250 и 350 лв. при условие участници поне 50 души.

Ако си даваме сметка като общност (БНАК, клубове, състезатели), че не сме готови за организирането на Национален шампионат да се фокусираме върху:
А: Национален Шампионат, за малцината, к. могат и искат да си го позволят, прикрепен към друго състезание от подобен ранг – Куршево, както предлага Даниел или Гръцки НШ, ми изглежда ок. Така беше преди няколко години с Украинският НШ, на Сопот.

и Б: развитие на корените на аматьорския спорт и клубна дейност. "Достъпни" състезания (без да се титуловата НШ) със занижени изисквания от страна на състезателите по отошение на горните "екстри" - органзиация, сигурност, транспорт - практиката показва, че това в комбинация с подходящо "място" е най-успешният формат – Шумен.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 11:25 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Едно време имаше всякакви аматьорски състезания: на добростан, на околчица, на сопот. Разни въздушни земни и други битки. Скайномад опън със 120 участника.
После станахме европейци и се еманципирахме.
След това лифта стана десет лева и дойде кризата.
Може би ще се окаже истина твърдението, че македонците са кацнали на слънцето и са измислили топлата вода.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Какво ще кажете тази година да имаме шампионат в два кръга - единия на Околчица, а другия на Крушево съвместно с някое друго състезание което си организират там? Резултатите за шампионата можем да ги сметнем като всички задачи все едно са в едно състезание с FTV 50%


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 4:23 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
А не е ли по-добре да се опитаме да привлечем някой друг шампионат в България и да лепнем българския за него както на украинското. Лично аз съм против идеята да усложняваме шампионата като го делим на кръгове или го изнасяме навън. Ако е на Крушево подозирам че ще има по-малко български участници отколкото ако е в България - на много хора им е скъпо да участват да не говорим да пътуват и да участват. Ако го направим на 2 кръга пак ще има по-малко според мен защото някой хора могат да вземат по-малко отпуски. Нека си е едно състезание в България както си му е редът.
Аз съм за Околчица - правили сме и друг път НШ там и е било добре - мястото е красиво и приятно. Отдавна не е имало ъстезание на Околчица такаче покрепям идеята.
Ако искате да сме експирементателни можем да направим и състезание на Булуджа например - районът е много готин за задачи стига Казанлъшката група да няма нищо против.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 12:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
+1 за Бузлуджа.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 3:54 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
ще пусна една анкета да видим какви са предпочитанията...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 4:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Зад всяко предложение за място, ясно ли е дали стои реална възможност/ желаещи да организират състезанието?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 4:26 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Разбира се че не - просто ми е интересно къде хората искат да летят на състезание.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов