Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 4:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Съб Яну 16, 2016 8:26 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
ppountchev написа:
Topuzov написа:
Какво ще кажете за състезание на Сопот, във формата на тези от Шумен? Правилото е просто - най-дълъг полет, отиване и връщане! Който не стигне до "финала" - Сопот, му се умножава резултата по 0,7. Ако направиш триъгълник се умножава по 1,3. Ще струва 5 дни по билета за лифта + една застраховка, ако се прецени че трябва скорър или друго... - демокрация. Транспорта всеки си го планира сам, не мисля че ще е драма. Безопастността няма да е много по-различна от уикенд летенето. Има само начален час за стартиране и краен срок за кацане - пр. 18 или 19 ч. - пак демокрация. Няма да се отчитат точки за лидерство, няма и бонификация за скорост (която ще е косвен параметър).

Перфектно. Има и безплатен скорер ... leonardo, само трябва да се направи филтър по време и място. Липсва само организатор да прибере таксата.


На мен също ми харесва формата, който Жорката Топузов предлага и смятам, че нищо не пречи да се пробва тази година. Пробата сама ще покаже дали предложението е удачно и ще се наложи като формат или не...

Най добре таксата да бъде събирана от талибана Джубака, която ще бъде инвестирана във ядене и пиене при разбора на деня :)

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Нед Яну 17, 2016 3:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Ники,
Вашата спльоскалническа клика не ми е интересна.
Вие не знаете как трябва да се случат нещата.
От такива състезания пара не може да се изкара.
Състезание без ПСС, без щаб, без квартира, без скорър ( или два), без поне ФаЙ2, без някой ултра мега як спльоскалник от европа за наблюдател, без спонсорство от БНАК , без организиран транспорт, без поне трима директори и без висока такса участие поне 70 евро представлява нулев интерес за мен.
Както някой беше споменал по-горе у вашта удавническа губерния има на кръст трима пилоти от мега, ултра, хиполенд (опа обърках се) световна величина които се интересуват от рейтинга си във ФаЙ. ( едно пиле ми пошушна че може би са 5 с Пунчев и мен) .
Та докато не почнете да правите поне 3-4 аматьорски състезания за гошето-толбухинския, и ники варненския с поне 30-40 участника та да има интрига не ме кани за нищо.
Далаверата вече я няма.
Тва да не ти е като едно време?!?! Куцо и сакато взимаше пари от БНАК, пък даже БНАК плащаше таксата участие на състезателите, за да може да се возят на лифта.
Ама то сега БНАК има ли го, няма ли го? Знам ли.
Утре ще те арестува щото си нарушил въздушното пространство на ВертикълДименсън и няма да има кой да те защити.
Е*и му и държавата и парапланеризма и състезанията.
Единствено старта на Коняво вече е част от световния парапланеристки туризъм. Чух даже че скоро щели да го добавят във оня филм с дюн де пила.
Мога още да говоря, ама да не досаждаме.
Нека и другите се изкажат. Въпреки че е ясно, че каквото ще става никой не може да го промени и то ще стане.
Амин

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Нед Яну 17, 2016 4:36 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Djubaca написа:
Ники,
Вашата спльоскалническа клика не ми е интересна.
Вие не знаете как трябва да се случат нещата.
От такива състезания пара не може да се изкара.
Състезание без ПСС, без щаб, без квартира, без скорър ( или два), без поне ФаЙ2, без някой ултра мега як спльоскалник от европа за наблюдател, без спонсорство от БНАК , без организиран транспорт, без поне трима директори и без висока такса участие поне 70 евро представлява нулев интерес за мен.
Както някой беше споменал по-горе у вашта удавническа губерния има на кръст трима пилоти от мега, ултра, хиполенд (опа обърках се) световна величина които се интересуват от рейтинга си във ФаЙ. ( едно пиле ми пошушна че може би са 5 с Пунчев и мен) .
Та докато не почнете да правите поне 3-4 аматьорски състезания за гошето-толбухинския, и ники варненския с поне 30-40 участника та да има интрига не ме кани за нищо.
Далаверата вече я няма.
Тва да не ти е като едно време?!?! Куцо и сакато взимаше пари от БНАК, пък даже БНАК плащаше таксата участие на състезателите, за да може да се возят на лифта.
Ама то сега БНАК има ли го, няма ли го? Знам ли.
Утре ще те арестува щото си нарушил въздушното пространство на ВертикълДименсън и няма да има кой да те защити.
Е*и му и държавата и парапланеризма и състезанията.
Единствено старта на Коняво вече е част от световния парапланеристки туризъм. Чух даже че скоро щели да го добавят във оня филм с дюн де пила.
Мога още да говоря, ама да не досаждаме.
Нека и другите се изкажат. Въпреки че е ясно, че каквото ще става никой не може да го промени и то ще стане.
Амин


Предполагам има някаква голяма идея зад това изказване, но на мен ми звучи зловещо- на фона на шеговитата закачка на Ники Константинов и обсъждането на един много практичен за нашите условия формат на състезание, което да задоволи нуждите на голяма част от летящите тук в България...разбира се, винаги ще има хора, които да искат нещата да са Някак - По - Иначе....ама е това положението и нека да се направи най-доброто за повечето летящи тук, които някак си предпочитат, като че ли по-лежерно летене за кеф...а който иска да се състезава на световно ниво -има много реални възможности извън България и едното не пречи на другото....поне това са моите наблюдения и впечатления....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Нед Яну 17, 2016 6:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Скъпа Гергана, такива като теб само СОЛ ( селска окръжна лига) ще ви оправи.
Справка метереолога на летището.
П.С. Задава се силна активност във форума. Излязоха всякакви бухали и призраци от шкафовете с нафталин. Явно времето е лошо хахаха

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2016 11:54 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
:) добре е, човек да не обърква нещата :) viewtopic.php?f=7&t=1152&p=57640#p57640


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2016 11:51 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Как стигнахме пак до откриването на топлата вода незнам.

Състезанията със поставени задачи са за да те изкрат от комфортната зона от рода на - а там няма условия - не отивам, защото като имаш точка - щеш нещеш отиваш!

Всички идеи за свободни състезания където всеки лети както и накъдето иска са много сладки но се наричат свободно летене!

Който не го кефят състезанята просто да не взема отношение. Мен не ме кефи целното кацане така че изобщо не се интересувам от него и не се меся.

Та някой каза ли някакви дати?

То и без това лига нямаме защото нямаме брой състезания така че ако трябва да зарежем и националният шампионат, а класиранията за европейски да се правят по WPRS - всеки да се спасява самостоятелно - поне това в българия го можем!

Ама да вземем да отделим и парапланеризма от БНАК тогава щото иначе само някой усвоява едни пари.
Ако БНАК неможе да мотивира хората да организират НШ за какво ни е?

Размисли и страсти.....

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2016 2:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
"Как стигнахме пак до откриването на топлата вода незнам."
Аз почнах с "топлата вода" още в първият си пост - написах, кой стои зад спортният календар. Към момента не виждам спортни клубове, които системно да имат интерес към състезания (изкл. шуменци), в този контекст БНАК развиват, други спортни дисциплини. Въпросът, с "датите" е увиснал тук във форума.

Какви са вариантите:
1. Клубовете (сори, не слагам общ знаменател на всички) и БНАК да се събудят! Струва ми се малко вероятно да очакваме промяна. Как да събудиш някой, който се прави на заспал?
2. Работа на по-базисно ниво, до момента до когато няма критична маса, енергия и ресурс да се случва състезателният календар и пр. Защо Шумен Опън е единственото състезания, което се е случило над 10 поредни години при висока посещаемост? До сега го правиха 2 клуба - Прелет и Шуменският, но бяха замесвани в годините различни хора. Това не е ли добър и устойчив модел?

Ако има готини състезания - ще участвам, ако няма - не ми е драма. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2016 5:31 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Жорка не ме разбирай погрешно, съгласен съм относно мотивацията за организиране на състезания и тн.

Това което имах предвид под топла вода е измислянето на нови формати.

Може би аз съм твърде консервативен, но за мен състезание е: точки, задача, цилиндри, старт, финал, скорост, време, точки за лидерство.
Всичко друго е свободно летене!

Нарочно не предложих да направим Шуменското НШ въпреки че е супер лесно да го обявим за такъв, защото знам че шуменци не се кефят на идеята пък и наистина мисля че ще развали духа на шуменското. По същият начин не бих смесил шуменският дух с класическо състезание на Сопот например - просто говорим за различни стилове. Шумен за мен си е свободно летене ама накрая на деня си ги мерим повече от обикновенно!

На мен също ми е все тая - след седмица съм на австралийската версия на Шуменското - XC Camp - даже тука нещата са още по либерални - няма такси, няма тракове, няма gps-и - на края на деня всеки собственоръчно си записва резултата - всичко на доверие. Награди може да се каже че почти няма - участници обаче немога да кажа че няма - 150.
След това идва новозеландският НШ - за него ще дам инфо като мине.

Поздрави от кенгуруландия!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2016 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Viper_Weasel написа:

Ама да вземем да отделим и парапланеризма от БНАК тогава щото иначе само някой усвоява едни пари.
Ако БНАК неможе да мотивира хората да организират НШ за какво ни е?


Иво да нямаш в предвид комисията по парапланеризъм крос кънтри към БНАК?
При другите дисциплини мотивирането и организирането на национални шампионати е изцяло поето от съответните комисии,които пък са съставени основно от състезатели в националния отбор за съответната дисциплина.
Така е в целното кацане, парашутизма а мисля и делтапланеристите са на този принцип.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -5 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2016 12:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Вярвам че Цецо, както и всички други членове на УС на БНАК, не са щастливи от липсата на спортно развитие в ХС дисциплината.

Най-популярно пракикуваната "въздушна" дисциплина е ХС парапланеризма. Броя на упражняващите я расте, а тя не се развива в спортен аспект, напротив. Според мен, това НЕ трябва да се разглежда като ЧУЖД на БНАК (и по-конкретно на ръководният му орган) проблем.

Склонен съм да се съглася, че една от основните причини да нямаме състезания е свързана с комисията по ХС. Категорично ясно ли е дали това се дължи на незаинтересовани участници в нея или това е следствие на други - обективни причини? В края на краищата, не е ли отговорност на УС на БНАК да се развиват всички въздушни спортни дисциплини?


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2016 1:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
Как биха могли БНАК, комисия и т.н. административни органи да мотивират незаинтересовани хора да правят нещо?

За да направи човек каквото и да било (вкл. и това да иде на състезание) той винаги търси да дефинира някаква полза, която да може извлече за себе си.

Дейността на комисията ли е това, което кара хората за се записват в прилична бройка на "шуменската олимпиада" и в много ограничен състав на "конвенционалните" състезания организирани у нас?

Просто там им е по-интересно, или по-достъпно, или нещо друго ... всеки си е преценил, че нещо му харесва за да иде.
И обратно - всеки си е намерил по нещо, което да не му харесва за да прецени да не иде на другите състезания - дали ще е това, че не очаква да намери там кой знае колко качествено летене, дали че му се струва таксата неоправдано висока (малко хора са наясно, колко разходи всъщност изисква организацията на каквото и да било нещо с участието на много хора), дали е това че по състезанията ни няма "материални" награди (това също може да е мотивация за участие, особено за хората които чувстват че имат шанс да победят)

Ситуацията според мен се обяснява съвсем просто с това, че преобладаващо хората (вкл. и аз) нямат усещането, че посещението на състезание би им донесло някакви конкретни позитиви.

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2016 1:36 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Topuzov написа:
Вярвам че Цецо, както и всички други членове на УС на БНАК, не са щастливи от липсата на спортно развитие в ХС дисциплината.

Най-популярно пракикуваната "въздушна" дисциплина е ХС парапланеризма. Броя на упражняващите я расте, а тя не се развива в спортен аспект, напротив. Според мен, това НЕ трябва да се разглежда като ЧУЖД на БНАК (и по-конкретно на ръководният му орган) проблем.

Склонен съм да се съглася, че една от основните причини да нямаме състезания е свързана с комисията по ХС. Категорично ясно ли е дали това се дължи на незаинтересовани участници в нея или това е следствие на други - обективни причини? В края на краищата, не е ли отговорност на УС на БНАК да се развиват всички въздушни спортни дисциплини?


+1 за Жоро отново.

Мотивацията основно трябева да идва от хората които искат да се състезават, но само с тяхната мотивация пак не става когато няма особена помощ или заинтересованост от основният орган.
Хайде да не се залъгваме - чергата в БНАК винаги се дърпа приоритетно към дисциплината която има най-голямо присъствие в УС и за съжаление няма такава утопия като равно развитие на всички дисциплини точно поради причината че всеки си гледа собственият интерес - за голямо съжаление.

Честно казано не ми се говори за БНАК, нещата там са толкова поляризирани (политизирани) че почти грозни, както междудругото и в цялото ни официално лице като пара общество, но това е друа тема.

Аз с удоволствие бих възродил Скайномад Опън тъй като на Ники не му се занимава, за съжаление просто нямам време, а и ако го направя вероятно няма да е на Сопот или поне не на основният старт, което изисква още повече време за организиране. Докато организирхаме Скайномад Опън имахме много добра посещаемост като броят състезатели е варирал между 50 и 150, за съжаление винаги сме имали относително слаба посещаемост от българи поради по-високата такса в сравнение с други БГ състезания. Таксата беше висока защото цялото състезание се издържаше изцяло на нея. Доколкото си спомням за последните няколко издания на плюс не бяхме излизали и въпреки всичко го организирхаме с ентусиазъм общо взето за кеф. На последното издание което направихме преди 3 години имахме много слаба посещаемост заради факта че беше точно след украинското и световното - просто всички потенциални пилоти се бяха пренаситили на летене на Сопот. Това беше и причината да оставин Скайномад Опън на пауза и да се съсредоточим над Транс Балкан като нов, по-разнообразен формат.


Ако някъде се зароди идея за нещо - споделете все пак някакви дати.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2016 1:54 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
"Как биха могли БНАК, комисия и т.н. административни органи да мотивират незаинтересовани хора да правят нещо?"

Аз визирам факта, че независимо, колко се интерсува Петкан от участие в състезания, такива просто няма. Разбира се, че най-важното е желанието на хората да участват, но то може да бъде подкрепяно или да бъде затруднено. Пиша за БНАК и клубове, защото тяхното съществуване има определена цел, която ми се струва не е фокус на дневният им ред.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2016 2:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Topuzov написа:
Вярвам че Цецо, както и всички други членове на УС на БНАК, не са щастливи от липсата на спортно развитие в ХС дисциплината.

Най-популярно пракикуваната "въздушна" дисциплина е ХС парапланеризма. Броя на упражняващите я расте, а тя не се развива в спортен аспект, напротив. Според мен, това НЕ трябва да се разглежда като ЧУЖД на БНАК (и по-конкретно на ръководният му орган) проблем.

Склонен съм да се съглася, че една от основните причини да нямаме състезания е свързана с комисията по ХС. Категорично ясно ли е дали това се дължи на незаинтересовани участници в нея или това е следствие на други - обективни причини? В края на краищата, не е ли отговорност на УС на БНАК да се развиват всички въздушни спортни дисциплини?


Нямa как да съм щастлив от факта ,че сме единствената държава в Европа и на Балканите с развит парапланеризъм без национален XC шампионат.
Няма как да съм щастлив като гледам бланката с информацията за министерството на спорта за резултатите от националните шампионати и там срещу XC e празно.
Жоре ти говориш много красиво и умно но без да казваш нищо малко в стил БГ политик.
Проблеми като този искат конкретика и назоваването кратко и ясно на проблема!
За съжаление Ники Велев казва доста истини относно мотивацията за участието в стандартните формати на XC състезанията.
Като страничен наблюдател виждам,че имаме поне 10-15 изключително добри XC пилоти и за съжаление само 1 състезател.
И нека спрем с оправданията кой и защо не би правил състезания. Търсенето на теле под вола няма да реши проблема.

Само ще ви дам пример с една държава в която най високата и планина е наполовина на Расник, три години подред 30 пилота пътуват 2000км. до Кобарид и си плащат на Гашпар( един от най добрите организатори на XC systezaniq) по 190 EUR такса участие. И си ги плащат от джоба!
Е за каква мотивация , какъв БНАК и какъв УС ми говорите?

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания 2016
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2016 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
От позицията на човек, който вече почти трета година се движи сред различни групички на „летящи“ ще споделя тези си впечатления, наблюдения и чуденки:

XC летящите са разделени на множество затворени групички, действащи независимо и самосиндикално –това дава гъвкавост във всекидневните избори къде ще се лети и как, но трудно може да се прокарат Общи Идеи като идеята за НШ в тази дисциплина.
И тук е въпросът –дали Отнякъде трябва да се появи Общата Идея, която да ги обедини и те в последствие (евентуално) да започнат заедно да работят по Други Общи Идеи
Или
Могат да решат, че различията помежду като индивиди - не са толкова големи и че си струва да се общува по-близко с тези от другата група, защото все пак всички искаме едно –Да Летим! –и това е достатъчно да погледнем в една посока, вместо да се обграждаме и защитаваме от тез, които не са точно като нас.

И тогава може да започнат лесно да се случват неща, които се чудим- защо не се случват-
(- вместо да се сочим с пръст едни други, да търсим виновни и още по-виновни, което само увеличава пропастта между нас и унищожава възможността тази енергия да се изпозва за желани, но не сбъднати до момента неща -като НШ и много други...)
Все пак, нали Всички Искаме Да Летим, дори да има нюанси в това - кой как точно го разбира...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -4 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов