Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 5:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Летене около Пловдив
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2016 10:21 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 9:30 am
Мнения: 6
Име: Стефан Стоилов
Здравейте! Обръщам се най-вече към парапланеристите от Пловдивския регион. За пръв път летях с парапланер преди около 20г. Учихме се на малкия хълм на Марково, после Калояна, летял съм и веднъж на Сопот. Мина доста време обаче от тогава и нямам много полети за повечето от тези години. Затова сега, когато реших пак да летя и си купих крило, исках да почна пак от нулата. С доста зор се добрах с колата до малкия хълм на Марково, после си припомних катеренето по хълма. Нямам против фитнеса, който си направих, но след няколкото неуспешни опита се наложи и да си сляза по пътя, а това си е гадно. На няколко пъти с доста усилия успявах да напълня крилото, но като тръгнех да тичам надолу по хълма се сриваше-явно нямаше какво да го държи във въздуха, имаше едва доловим полъх СЗ. Та, бих се радвал ако получа съвети за това къде около Пловдив се лети най-добре, сигурно, при какви метереологични условия и с минимално трамбоване по баира. Все пак съм доста зает човек с 2 деца, но пък с неотминал мерак за летене. Отгоре на всичко чета и за някаква забрана за летене около Пловдив защото точно от тук минавал някакъв коридор към летището. Моля да ми бъдат спестени съвети за това как трябва да мина курс и т.н., просто нямам време. Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -7 
 
 Заглавие: Re: Летене около Пловдив
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2016 5:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
Правилно! За какво Ви е курс, като вече имате крило. Единственото нужно е да кликнете на графа "Инциденти" и да си изберете подходящ.

Преди 20 години е имало достатъчно луди хора, които са оцелели и са успели да придобият опит и умения (понеже не е имало от кого да учат), които могат да Ви предадат. Защо е нужно да се връщате 20г. назад? Съдейки единствено по това, което сте написали, предполагам че ще има хора, които биха Ви помогнали безвъзмездно, само за да не пишем тъжни вести за човек, който се опитал...
Аз Ви отговарям по същата причина, въпреки молбата да не Ви занимаваме с такива простотии. За да знам, че поне съм опитал да Ви дам съвет.

Върнете се в 21 век. Там където сте е опасно.

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -1 
 
 Заглавие: Re: Летене около Пловдив
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2016 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Цитат:
бих се радвал ако получа съвети за това къде около Пловдив се лети най-добре, сигурно, при какви метереологични условия и с минимално трамбоване по баир


Може ли да дадете още малко информация за крилото и изобщо екипировката си, за да може да бъде взета предвид при съветите? С различните крила се излита и лети при различни условия. (спийд глайдер, състезателен двулайнер и тн)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене около Пловдив
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2016 7:36 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 9:30 am
Мнения: 6
Име: Стефан Стоилов
Gradient Bright 3, клас 1. Ще се радвам и на информация къде може да се намери точна метереологична прогноза по часове за района, най-вече посока и сила на вятъра. В Събота пробвах един от склоновете на Ново Село- за сега това е правилното място.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене около Пловдив
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2016 8:55 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Брайт 3 стартира много лесно дори и на безветрие. Ако излиза трудно може би е поразцентровано.
Защо не проверите дължината на вървите, има тестови центрове в Сопот, София, вероятно и другаде.

На Ваше място бих се вслушал в добронамерения съвет на Адриан. Ако твърдо не желаете да си губите времето с курс, поне не летете сам за начало.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене около Пловдив
МнениеПубликувано на: Сря Юли 06, 2016 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 6:38 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Аз ползвам този сайт, мисля че за неспециалисти (като мен) е подходящ.

Постави червената отметка на желаното място върху картата.
http://forecast.uoa.gr/gmap/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене около Пловдив
МнениеПубликувано на: Чет Юли 07, 2016 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 9:30 am
Мнения: 6
Име: Стефан Стоилов
Diogen написа:
Аз ползвам този сайт, мисля че за неспециалисти (като мен) е подходящ.

Постави червената отметка на желаното място върху картата.
http://forecast.uoa.gr/gmap/

Супер! Много благодаря! Ако от време на време казвате и кога, и къде летите около Пловдив би било идеално. Може и аз да бъда полезен с нещо.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов