Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 11:40 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Апр 28, 2017 3:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Вече е уточнено - Нционалния Шампионат ще е на Сопот от 2-ри до 6-ти Септември.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Май 19, 2017 8:26 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Регистрацията за Kongur Air Fest е отворена. 9, 10, 11 Юни, Беласица.

https://airtribune.com/kongur2017/info

Идеята е семпла, семинар под формата на състезание; желанието ни е да осигурим максимално приятелска атмосфера, без стрес. Имаме ментори, Ясен Савов е сигурен - очакваме потвърждение и от Весо Овчаров.
Форматът е предназначен не само за опитни, но и за летящи ХС пилоти, които искат да направят първи стъпки в състезателното летене.

Ще се радвам да се видим!

Ако имате въпроси, пишете на e-mail адресите, които сме оставили в сайта или ни се обадете ;)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Вто Юни 06, 2017 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Привет на всички, прогнозата за Петък и Събота изглежда обещаваща, Неделя - за сега има данни за силен вятър - дано се подобри. Моля, имайте предвид, че предвижването до старта е с високо-проходими автомобили, което налага предварително планиране. Транспорта е предвиден, приоритетно, за записалите се за семинара/състезанието за да може да се качат навреме, вкарат задачата в уредите и се дадат кратки указания. Обърнете внимание, че планираме качването в Петък да стартира към 10:45; добре е да не губим време в хубав за летене ден.
На сайта на състезанието в airtribune има качени точките за състезанието, отпечатали сме и карти на района с точките. Моля, пишете на дадените в сайта електронни пощи при нужда от допълнителни инструкции.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Сря Юни 07, 2017 10:20 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Здравейте, приятели,

Както навярно знаете, в петък започва Конгур Фест-а на Беласица, където с Весо ще сме ментори в парапланеризма. Ето и малко информация за това какво може да очаквате от нас и от сбирката:

Концепцията на събитието е да си направим малко и неангажиращо състезание, в което да споделяме - и летене, и знания. За целта преди всеки полет на старта ще се събираме да разискваме времето, условията и стратегията за летене по поставената задачата. След това във въздуха ще си говорим по радиото, обсъждайки това какво се случва на практика и как да оптимизираме летенето си. И накрая, всяка вечер ще се събираме за кратък анализ на задачата, придружен с отворено обсъждане на теми в стил семинар, в които с Весо бихме могли да споделим опит и знания. Аз ще се концентрирам върху ефективно и бързо летене стил състезания, а Весо - върху безопасност стил акро и контрол върху крилото.

За да можем да летим с подобно темпо, заедно, да виждаме решенията които взимаме от близо, а и да е по-интересно, мисля да използвам специалния си тандем за прелети Ozone SwiftMax. За целта ще ми трябва всеки ден по един различен доброволец от състезателите за пасажер, като точките спечелени за деня ще са и за мен, и за пасажера. Вярвам че, особено за не особено напреднал пилот, би било полезно. Ако пък всички искате да си летите самостоятелно, мога да летя и на старото Trango XC2 на Топузов. (Собственото ми Enzo 3 иска да бяга прекалено бързо и ми е грях на душата да го спирам.) Весо също би могъл да лети с пасажер на неговото тандемно крило за прелети Sol Kangaroo 4, но все още не е решил със сигурност.

Всички ще летим по еднакви задачи с еднакви точки, но END крилата ще правят малко по-малки цилиндри, а всички останали - по-големи - осново с цел да се държим всички възможно най-компактно заедно и да се учим наблюдавайки решенията и летенето на другите, особено на по-напредналите и бързи. С Весо ще правим малките цилиндри - пък ще видим дали ще можем да държим темпото. Само да не ни биете с много, ей!

Та, викам аз, да ходим да се позабавляваме.

Поздрав!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пон Юли 10, 2017 10:26 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Можете вече да се запишете за Националния Шампионат: https://airtribune.com/bulgarian-open-2017/info


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов