Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 6:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2016 5:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Традиционно да повдигна тази тема че вече си правя календара за догодина... :)

Та някой има ли дати за състезания догодина.

Транс Балкан ще бъде 13-19 Август.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2016 1:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Шуменското не знам на кои дати ще бъде, но планираме да правим Polish Open съвместно с BG Open, най-вероятно в седмицата 30 юли - 4 август. Все още датите не са сигурни, но се очертава състезанието да е на Боровец и да има поне 100 участника.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2017 12:30 am 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 09, 2015 9:28 pm
Мнения: 124
Име: Georgi Stanchev
07-10.Април PROMACHIA XC OPEN 2017 / FAI 2 - Promachi, Mount Vorras, Greece


30-ти.Maй - 06-ти.Юни SkyTribe XC 2017 / FAI 2 - Clopotiva, Romania


09-11.Юни .:: KONGUR AIR FEST ::. Petrich, Bulgaria -> https://airtribune.com/kongur2017/info


23-29.Юли Czech&Macedonian Open and Dutch Paragliding Cup - Krushevo, Macedonia

30.Юли-05.Август Krushevo Open & Slovak National 2017 / FAI 2 - Krushevo, Macedonia


05-12.Август Шумен Оупън

13-19.Август Транс Балкан

14-19.Август Polish & Serbia Paragliding Open 2017 / FAI 2- Raska - Kopaonik, Serbia


02-06.Септември .:: Национален шампионат ::. Sopot, Bulgaria

_________________
https://www.instagram.com/georgistanchev/
https://vimeo.com/georgistanchev


Последна промяна R2LsD2 на Съб Май 20, 2017 12:57 am, променена общо 11 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пон Фев 13, 2017 11:07 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Вчера си говорих с Ясен и двамата сме на мнение, че ако Полския шампионат в България наистина пропадне - ще е добре все пак да си направим Национален шампионат с минимална организация и минимална такса участие.

Ако има хора с възможност да организират едно такова състезание - може да помислят за следното:

* Всички участници на миналогодишния шампионат имат застраховки важащи 1 година (тоест до 22 Август 2017) - може датите на състезанието да се направят, така че съществуващите застраховки да се използват, а да се направят нови само на тези, които не са участвали миналата година.

* Последно сме правили състезания на Сопот и Коняво през 2013-та, а на Добростан през 2012-та.

* Разходите, без които не можем да се разминем по никакъв начин, са: таксата към FAI, медицинското осигуряване и транспорта.

* Разходите, които са опция и организаторите трябва да си решат за тях, са: застраховките за спасяване (дали да са от състезанието, тоест включени в таксата или всеки да си прави сам), лайвтракинга (тракери имаме) и някакви допълнителни екстри като лънч пакети, тениски, скара за всички състезатели при награждаването и т.н.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Вто Фев 14, 2017 9:19 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Вече е 100% ясно - Полския шампионат ще е в Сърбия: https://airtribune.com/polish-and-serbia-open-2017/info


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Сря Фев 15, 2017 1:02 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Днес, си говорих сам със себе си и установих:
@ на никой не липсват полските състезатели. За нещастие, положението не е същото с полските състезателки...
@на хаваШ не му пука за добростан. Той си има лифт, хотел и басейн в, и около сопот. Не виждам причина да му снасяме пари. BTW ако го е закъсал да му уредим някое пред пвц ?!
@разходите без които можем са : медицинското спасяване, таксата към фай и всичко останало. Справка 08******09
Даниеле, ти си добър организатор, дали не можеш да спретнеш едно нискотарифно национално? Ако помолиш Митью, съм сигурен че ще отпусне безплатен транспорт на състезателите.....

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Сря Фев 15, 2017 1:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Имам много друга работа и нямам време да организирам. Вече съм само състезател. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2017 9:12 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
DVD написа:
* Разходите, без които не можем да се разминем по никакъв начин, са: таксата към FAI, медицинското осигуряване и транспорта.


Не мисля че има "неща без които не можем да се разминем по никакъв начин". От гореизброените, медицинското осигуряване според мен не е задължително. Другите две според мен са силно желателни, но и те не чак задължителни. Таксата към FAI е минимална (30 евро?), така че мисля определено си струва да се плати, за да записваме точки за FAI класирането, особено тези които имат желание да участват на Европейско и Световно, тъй като за целта се изисква FAI класиране. Транспортът също мисля е хубаво да го има по чисто практични подбуди.

Но дори да е с минимална такса и минимално "обслужване", най-добре да кажат БГ пилотите дали въобще имат интерес да се състезават под каквато и да е форма. Мнения?

Идеята да го направим минималистично ми хрумна на мен, но вие кажете навити ли сте; ако да, то колко минималистично; къде, и т.н. Може и някоя анкета да пуснем допълнително.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2017 10:04 am 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 09, 2015 9:28 pm
Мнения: 124
Име: Georgi Stanchev
Най-добре с анкети, като шуменското състезание.

Аз лично много бих се радвал да има повече състезания на наша територия.

Успех в организацията!

_________________
https://www.instagram.com/georgistanchev/
https://vimeo.com/georgistanchev


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2017 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
От Май 2016-та година такса за FAI състезание е 1.5 пъти таксата за участие в състезанието с минимум 50 Евро. Преди това беше колкото е таксата участие с минимум 20 Евро.

Медицинското осигуряване е задължително по закон. Как ще го направим и колко качествено ще е то - ние си решаваме, но трябва да го има.

Останалите неща, които (по мое мнение) са задължителни за да може едно събитие да се нарече "състезание" са: транспорт до старта (билет за лифта ако има такъв), събиране, тениска и вечеря за пилотите. Понеже награждаването се прави най-накрая (когато част от пилотите бързат да се прибират) - доста често се получава така, че на награждаването присъстват 10 - 15 души. Този факт не е много приятен нито за организаторите нито за награждаваните пилоти и затова смятам, че вечерята за състезателите трябва винаги да се прави точно преди награждаването! Тя ще е допълнителен стимул към всички участници да отделят още един час от времето си, но да направят закриването на състезанието на ниво.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2017 4:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 6:03 pm
Мнения: 18
Име: Zhivko Atanasov
На мнение съм, че състезанието (ако се организира), наистина трябва да е на ниво и да е регистрирано в FAI. По този начин може да се разчита и на чуждо участие. Не съм запонат с разходите по организация, но мисля че такса от 100-150лв за 5-7 дневно събитие е приемлива.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2017 5:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Мисля че проблема не е искаме или не искаме състезание, а иска ли някой да го организира?

Само за справка - в Австралия състезанията са с абсурдно големи такси участие - а насреща организацията клони към 0 - няма транспорт, за медицинско осигуряване не са и чували - но за сметка на това хеликоптера се вдига за 5 минути без въпроси и е БЕЗПЛАТЕН (това е друга тема обаче), няма лънч пакети и дори транспорт до старта.
Не казвам че трябва и ние да го правим така - всъщност хич не ми се иска да е така, но ако наистина искате състезание с нисък бюджет - оставете всички глезотии - тениски, вода, лънч пакети и тн. Вечерята за пилотите съм съгласен да е единственото подобно нещо и то наистина да е на церемонията по закриването за да има хора.
Дори и тракинга технически не е нужен - ако състезанието е малко прибирането спокойно може да става по старата изпитана методика на изпращане на координати - друг е въпроса че с тракинг нивото на безопасност е по-високо, но тракинга не може да бъде задължителен ако не се осигурява от организатора - не може да се изискват допълнителни средства от пилотите особено начинаещи.
Та накратко - кой иска да организира състезание?
Мен лично от няколко години ме припалва мисълта да възобновя Скайномад Опън, но само като си спомня какъв е организационния процес и как общо взето да организираш състезание е като да организираш екскурзия на децата от детската градина (колкото повече хора толкова повече се вдетиняват) и бързо ми минава желанието.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2017 9:26 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Разходите за един състезател, при осигурен транспорт и спасителен/лекарски екип е между 200 и 400 лв. в зависимост от броя летателни дни, изминатите километри по прибиране, един или два старта се ползват и пр.

За мен, проблема с „парите“ е по-малкият. Спонсори се намират, ММС (макар и не всяка година) и общините също отпускат пари - може да се дотира такса участие, до нивото, което е "по джоба". Проблема е, че спортните клубове, които функционират като такива са малко и са уморени. Няма лидери, няма поддръжници... така, че съм съгласен с Иво.

Готов съм да помогна на Скайномад, ако иска да направи състезание на Сопот, с това което съм работил по предходните състезания – бюджет, представяне, медийно партньорство. Ако има желаещи за организация на състезание в Боровец, бяхме договорили спонсортсво за лифта (в контекста на Полско/Българско състезание), мисля че все още може да разчитаме на това.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Съб Фев 18, 2017 5:28 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
На мен можете да разчитате за скоринга, без това да натовари бюджета на състезанието.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Календар за състезания - 2017
МнениеПубликувано на: Сря Апр 05, 2017 5:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 8:12 pm
Мнения: 32
Име: Martin Jovanoski
https://airtribune.com/czechmacedoniandutch

Welcome :)

_________________
Martin Jovanoski
www.paraglidingdelta.mk


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов