Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 4:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Сря Авг 02, 2017 5:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
От цялото това смятане да разбирам ли, че таксата участие ще бъде както следва:
при потвърдени и записани 40 пилота - 40 лв за цялото състезание
респективно при повече пилоти цената ще падне, а при по малко цената ще се увеличи :)


+ 1 за Ники Константинов - така или иначе :)

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Сря Авг 02, 2017 7:56 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Такса участие няма. Ако имаше тя щеше да е задължителна за всички записани участници без значение дали ползват транспорт или не.
Състезанието е много дълго. Говорим за 8 летателни дни. Прогнозите са за много добро време, респективно много навъртяни километри.
Прибирането след дълъг прелет никога не е лесно или евтино /с малки изключения, разбира се/.
Идеята е, да си намалим възможно най-много тези разходи без да е за сметка на конфорта ни.
В стария 5 дневен формат, сумата щеше да е 25 лв. За 8 дни са приблизително 40. Сметките са примерни в посока максимална сума.
С точност ще се определят на място и от Сунай, когато види колко пилота са в ретривъл схемата.
Шофьорите са осигурени, но нищо не им е плащано все още. Могат да са 4, 5 или 3 или 2-ма. Дори 20 пилота да участват, 2х30+60 са 120 лв.
Това са 6 лв на ден.

Аз в момента ползавам шофьор, на когото плащам 30 лв и до момента, когато приберем и някой друг летящ по пътя ми е изилзало
най-евтино 10 лв на трима. Летя и пращам смс-и, защото той не е пилот и няма представа какво имам намерение да правя във въздуха. Навигирам го от въздуха
и не съм чакал повече от 30 минути, докато ме намери. Плащам си за удобството да летя и да се прибера навреме, за да мога да спя и работя на другия ден нормално.
Ако някой се сеща за по-удачна и/или по-евтина схема, нека да сподели. За мен беше от първостепенно значение координатора по прибирането да някой, който знае
за какво иде реч и да навигира колите, докато ние летим. Съответно да прбира преди това тези, който не са имали късмет да летят повече,
за да могат да рестартират или пък да седнат на по бира с приятели, а не да махат на стоп в жегата. Очакват се бая високи температури.

Всичко си зависи от нас. За Сунай е важно да знае на ден първи кой участва и кой не, за да няма после недоволни.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Сря Авг 02, 2017 9:20 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Аз не разбрах само около три неща :
1. Во- Ако не се сбъднат прогнозите ще връщате ли парите за ретривъла? Все пак 5 лева са три бири.
2. Режийните на Сунай какво включват? Ако ще му поръчвате гърли от хотела в центъра, предпочитам да се прибирам с влака.
И най-важното:
3. Като организатори не виждам да сте организирали парти с безплатна ракия.

Въпросите ми са риторични, по простата причина че няма да идвам ( ставел може да почерпи по случая ).
Ае

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Чет Авг 03, 2017 10:52 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Ако има някой пътуваащ за Шумен утре (петък) или днес през Сопот и има едно място за един австралиец и няма против интернационална компания за пътуването може да ми звънне на 0899982557 ;) .Благодаря предварително.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Чет Авг 03, 2017 11:01 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Ако правилно съм разбрал надниците на шофьорите излизат по 40лв на участник за цялото състезание. Аз и Кръстника(Венци) ще се възползваме от тази схема със сигурност, а и вероятно цялата група от Бургас.
пп
+ Христо Арнаудов

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Чет Авг 03, 2017 3:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 5:44 pm
Мнения: 8
+1


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2017 6:32 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 21, 2015 11:23 am
Мнения: 13
Местоположение: София
Име: Dimitar Hristov
няма ли възможност някой да качи междинни резултати.
поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2017 9:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Щато гледам траковете...всеки ден по 100+ 200+.. Гърция......
Бая зор ще видят хората :) :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Нед Авг 13, 2017 8:54 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Няколко думи от мен след края на Невша Оупън 2017, макар че аз от Невша записах само едно кратко реене, но пък от Шумен си полетях доволно по моите разбирания включително записах ново най-добро лично постижение. Времето даде добре, та мисля поне от тази гледна точка не можем да се оплачем. Как видях състезанието в плюсове и минуси:
+ Хареса ми това че беше по-дълго. Хем човек има по-голяма гъвкавост хем ако реши за целия период той е достатъчно дълъг че да се случи хубаво време.
+ Разборите вечер на по бира с приятели.
+ Ритривъла - огромно евала на Сунай! Схемата работеше отлично, въпреки ограничения брой коли и шофьори. Знам че на него му костваше много нерви и разправии за това смятам, че заслужава огромна благодарност. Пожелавам му възможно най-скоро да е на старта с А-коланите в дясната ръка.
- Много ми липсваха брифингите в Рай от предните години. Доктора положи доста усилия с брифинги в приложението в типичния си свежарски хумор все писани в малките часове на деня след дълги полети и среднощни прибирания. Положените усилия са очевидни но ми липсваше социалният елемент. Уж гласувахме и да има тениски ама прекъсваме за 2017-та..
- Стигането до старта. Всеки ден за Невша търсех място тук и там и общо взето се намираше но един ден се наложи Сунай да вика един от ритривъл шофьорите по-рано да ме закара мен и двама румънци.

С качването на тракове не знам какво става. Всяка вечер си качвах трак в Google slide-а и ми даваше че е качен но в резултати не излизат.

Благодаря на Доктора, Ставел и Сунай за истинската летателна седмица. До нови срещи!

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Нед Авг 13, 2017 9:10 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Всичко беше супер от мен едно голямо благодаря! Времето беше уникално, за 1 седмица направих 4 полета над рекорда си. Организацията по прибирането беше супер, благодарности на Сунай в момента в който кацнех и понечвах да звъня той вече ми звънеше :) Специални благодарности и на Доктора за всички указания преди и по време на полетите! Брифингите не ми липсват понеже това време оползотворих в спане, хранене, приготовления и т.н някои дни се прибирахме в малките часове, а и когато имаш всичко за деня черно на бяло няма не чул, не видял, закъснял абе удобно е. Уникално преживяване живи и здрави догодина пак! :)
пп малко снимки https://www.facebook.com/media/set/?set ... 89a5b8196f
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Пон Авг 14, 2017 12:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Шумен Опън 2017 приключи. Няколко впечатления. Разбрах, че човек може да се одави още преди да е излетял, предишната вечер, с бира :) Има опитни пилоти, които още не са го разбрали това, а е доста просто.
Свързах се по-нов начин с летенето си - вече мисълта, че ще се одавя не ме тревожи - фокуса ми е изместен към търсене на термииката дори на ниско. Вече май спрях и да се вълнувам от това каква дистанция ще покрия. Два от полетите, които ми доставиха истинско удоволствие бяха - 2ч. реене на Шумен с удавяне преди да тръгнат условията и един късен самотен полет Шумен-Риш. Това прави летенето ми по-приятно и мисля, че и ефективно.
Тема, която излезна е техника на излитане. Условията по стартовете се оказаха предизвикателни и изискващи безкомпромисни излитания. Оказва се, че може би защото част от пилотите гости не излитат от такива места и техниката им не отговаряше не ситуацията. Чак комично беше на моменти. Ще се въздържа да споменавам имена :) Някой може да ги посочи все пак :) Принципа, че средата,условията оказват съществено влияние се потвърждава.
На мен лично ми е време за ново крило, малко по-летящо...
Искам специално да поздравя тим Gradient EN_B.
В един ден всички си бихме личните рекорди :)
Това е най-сериозния тим. Цепи мрака. (Нашия тим лидер - куха лейка ти казвам. Купил си крило на което производителя написал "Не вада" Кво да го правиш. Много мъка има по тоя свят... :) ).

http://forum.skynomad.net/leonardo/compare/23519,23537,23536


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2017 3:50 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте,

Приключи любимото за мен, а надявам се и за някой от вас състезание Шумен Оупън.
Тази година с формат на дружески събор и минимум организация. Както си говорихме със Ставел и Сунай,
оказа се, че колокото повече предварителна подготовка има в едно състезание, толкова по-малко е летенето после.
Е тази година изкъртихме. С минимум организация - максимум летене. Такова нещо не помня от както летя.
8 дни, в които 7 ставаше за над 200 и това се доказа на практика от някой от участниците. В тренировъчния ден Петък, Ясен подобри рекорда.
Ежедневни прибирания от Родопоте и южна България, разходки до Плевенско, Дунава, румънско. Имаше епични давения и още по-трудни вадения, пълзене,
космическо летене, кацане в Стара планина и на залез над яз. Кърджали. Най-силният момент за мен си остава факта, че много от вас си подоброхи личните рекорди.
Една сурия бургазлии влязоха в клуб 200 и още пилоти покрай тях. Румънците също се изкефиха. Е Годфри не можахме да го закараме на плажа в Бяла да огледа
цицестите каки, ама не може всичко да е идеално.

Не знам за вас, но на мен ми трябваха 3 дни, за да реанимирам след тази спортна проява и няколкото дни преди нея.
Рядко ми се случва да се налетявам, но този път се получи. Другото хубаво нещо е, че колективния летателен дух и многото пилоти
успешно оборват Бончо-ниското налягане. Даже и той си полетя добре /макар и мънкайки постоянно/. Майтапа настрана. Получи се и то благодарение на вас.
Както ви казах организацията бе на минимум. Основно плувката отнесе Сунай. Този човек направи чудеса, за да ви прибере от безбройните
родпски села, в които бяхме накацали. Всеки ден беше на 150% натоварен и ако не беше той, не ми се мисли какво щеше да стане с тия прогнози
и това непрестанно прелитане в южна България. ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ, СУНАЙ!

Относно резултатите. Много ме питат "Какво става с това класиране?"
Ами как да го направя като половината пилоти все още не са си качили траковете.
Особенно трудно ми бе да убедя Кучето да го направи, но не ми се получи. Добре, че си записвах всеки ден къде каца и откъде е летял.
Това за майтапите в брифинга, но се оказа полезно и за крайните резултати. Уви, не мога да кажа, кой от двама ни е първи, тъй като разликите са 30-ина километра,
което на фона на прелетени 1400 си е направо фотофиниш. И това без снимка /Велев тракове не пуща/.
Ето я картинката в първата дузина от класирането:

1. Ники Велеве 1130/1361
1. Явор Плашилски 1145/1400
3. Христо Димитров 973/1011
4. Ники Константинов 951/1039
5. Карен Кьошкерян 835/ 851
6. Васил Димов 794/ 794
7. Георги Димов 786/ 837
8. Адриан атанасов 777/ 777
9. Стоил 757/ 863
10. Георги Йорданов 700/ 745
11. Тодор Бояджиев 618/ 640
12. Йордан Пенев 532/ 554

Първия резултат е от най-добрите 6 таска, а втория е всичките полети сумарно на пилота за тези 8 дни.
Подреждането е по първия от тях, както беше обявено в правилата преди началото на проявата.
Останалите ги има на https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1572563590

Още веднъж балгадора на всички за духа, който донесохте в СИ България и за това, че летяхте безопасно.
Е, Ясен ни показа как се правят нещата, ама и масовката беше на ниво. :wink:
До нови срещи във въздуха.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Последна промяна Доктора на Сря Авг 16, 2017 9:44 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +16 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2017 8:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Аз като пълна противоположност на Кучето ще спомена, че има грешка и сборът от 6-те ми най-добри полета на състезанието е 972.8км справка - Леонардо... не съм за някакви си 100км, но все пак :)

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2017 9:59 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Точно така. Моя грешка. Коригирал съм го и в резултат .... зелената жаба прави един подскок, но назад от 3-та на 4-та позиция. :)
Между другото като анализирам ситуацията, стигам до извода, че организиринаия транспорт до старта не е най-доброто решение в нашия случай.
Гъвкавостта, която дават личните коли е за предпочитане, поне според мен. Наличието на шофьор на Невша, който да прибира удавниците също беше добро попадение.
Факта, че се отказахме от фланелки тази година ми се струва грешка. За догодина си мисля да инвестираме в скъпа дишаща фланелка с добър дизайн,
която да не е включена в таксата участие, а да се продава свободно по време на проявата. В таската да е включен единствено заплащането за ретрийвъла /тази година 40-те лева/.
Как сметятате?

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2017
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2017 7:39 am 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Добра идея. Тази година почти нямаше човек който да не носи фланелка от предни години, мисля че ще се изкупят до бройка. А и ще е ефектно, все едно всички сме от един отбор.

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов