Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 11:27 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ДА ПОМОГНЕМ НА ПРИЯТЕЛ!!!
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 26, 2017 9:21 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 6:17 pm
Мнения: 7
Здравейте колеги! Както сигурно вече разбрахте на 24.09.17г. Юрий Дудев е претърпял инцидент. По информация ще трябва да претърпи две операции. На втори и трети лумбален прешлен (L2,L3) и десен крак. Утре (27.09.17) ще бъде опериран първо гръбнака във ВМА София и след това кракът . Ще ви призова пак да се обединим и кой с каквато сума има възможност да помогне!

Актуална сметка
BG77RZBB 9155 1000 4644 46
Райфайзен Банк,
Юрий Георгиев Дудев
Благодаря Ви!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ДА ПОМОГНЕМ НА ПРИЯТЕЛ!!!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 27, 2017 11:14 am 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Пуснах му хабер по сметката на Юри, както и на Даниел. Дано се възстановят напълно.

Ще си позволя обаче един коментар. Заедно с руснака на Сопот миналата седмица са факт три сериозни инцидента, които поне са обявени. Не мога да подмина факта обаче, че за нито един от въпросните три случая не се описват или поне споменават причините довели до белята. Не вярвам нищо да не се знае. Смятам това за погрешно и веднага обяснявам защо. Работя в авиацията от почти 15 години и инцидентите колкото и да не ми се иска са се случвали и ми се е налагало да участвам в разследвания на произшествия, които за щастие не са довели до загуба на човешки живот. Тези разследвания се водят винаги от държавни организации и основната цел е установяване на причините довели до инцидента най-вече с цел превенция. В резултат от разследването могат да излязат неща като предписания към производителите за промяна на дизайна, промяна на оперативни процедури и/или методи на обучение и т.н. Не става дума за гонене на вещици, самоцелно търсене на виновен или просто евтина сензация, става дума за човешки живот и най-вече неговото запазване. Парапланеризма макар и да ми е хоби, а не професия го приемам по абсолютно същия начин. И честно казано не разбирам защо толкова рядко се "огласяват" детайлите около инцидентите. Като чуя, че се случило такова нещо, особено с много по-опитни от мен пилоти ми е важно да науча колкото се може повече за инцидента за да не попадна в същата опасна ситуация. Единственото, огласено до момента са травмите, които нашите приятели, познати или напълно непознати са получили. И си мисля, че ако споделеният, макар и печален опит помогне поне на един парапланерист да не попадне в същата ситуация ще направи болките и страданията на пострадалия ненапразни.

Може би и форумът не помага много в тази насока, хем че има нарочна секция "Безопасност->Инциденти", защото често дискусиите се изкривяват. Пример - темата на Ицо Джамбов за запасния в Карловското дере този месец. Разказът на Ицо е изключително полезен, особено със самоанализа и изводите. Може би "полемиката" след неговото мнение отказва доста хора да разказват детайлите около инцидентите. Моят апел е - разкажете ги с подробности, въпреки интернет троловете. Колкото и малка да е, все пак има вероятност това да предотврати повторно минаване по трънливия път на някой. А надали има по-голям смисъл от това.

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +17 / -0 
 
 Заглавие: Re: ДА ПОМОГНЕМ НА ПРИЯТЕЛ!!!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 28, 2017 7:33 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 8:33 am
Мнения: 7
Юри е един от нас, който едва ли има случай да не е помогнал на нуждаещ се парапланерист на старта или чрез друга всякаква помощ. Сега той е в беда и както написа Сунай, ние русенци също Ви призоваваме "пак да се обединим и кой с каквото, и каквато сума има възможност да помогне!"
Благодарим Ви!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов