Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 10:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Пон Ное 27, 2017 2:31 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
DVD написа:
Горепосочения лиценз е спортен лиценз. Швейцарците със сигурност знаят какво е това спортен лиценз, но не им трябва той. Трябва им национален лиценз за летене какъвто в България не съществува.

След като ти издадат IPPI карта и отидеш в Швейцария ще им кажеш, че по същия начин както във Франция няма лиценз за летене, така и в България няма, а какво можеш е посочено в IPPI картата. Те вече могат да решат да си те изпитват/проверяват допълнително - това си е тяхно право.

За Швейцария (както и за Франция) за да летиш законно ТРЯБВА ДА ИМАШ застраховка към трети лица. Като отидеш там - най-напред питай как, от къде и каква застраховка трябва да си направиш!


Темата е за IPPI. Имам лиценз от България, имам и немска застраховка към трети лица (долу на снимката). Въпросът ми е - учил съм преди години в Скайномад и членувам в клуба. Към кого трябва се с обърна и какво трябва да направя, за си извадя IPPI ниво 5?

Изображение

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Пон Ное 27, 2017 2:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Не мисля, че немската ти застрахова ще важи в Швейцария. Това трябва да се провери много внимателно (дали изобщо важи и ако важи - дали изискванията на Швейцарците като условия и покритие са изпълнени)!

За протокола за нова IPPI карта можеш да се обърнеш към Ники Йотов или към хората от SkyCamp или към който друг искаш. В момента в България има около 25 - 30 души, които са тандемни пилоти по правилника на БНАК. Всеки един от тях, би трябвало да може да ти свърши работа. Накрая обаче документите трябва да се изпратят от клуба в който членуваш.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Пон Ное 27, 2017 5:33 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
За ниво 5 все още според првилника който е приет трябва да се прави изпит от 3-ма инструктори от независими училища и да се представят 4 трака над 40 км ако не се лъжа.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Пон Ное 27, 2017 6:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
OK, както е според изискванията - така трябва да се направи.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Сря Ное 29, 2017 5:52 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 21, 2011 6:12 pm
Мнения: 43
Тази година имах намерението да летя в Швейцария.Свързах се със техния национален клуб по делта- и парапланеризъм за информация какви документти ми трябват. Изискванията са IPPI 4 и застраховка .Застраховката може да се направи към националния клуб,но трябва да станеш член. За целта плащаш 130 + 70 CHF,приблизително 200 швейцарски франка и си свободен да летиш с парапланер в Швейцария. Първата такса е 1 годишно членство в клуба ,втората е едногодишна застраховка. Естествено има различни нива на застраховки ако се интересуваш повече им пиши директно....много са любезни.
Другия вариант е да си направиш сам застраховката без да ставаш член на националния им клуб,но къде и как не е ясно.Освен това клуба им ползва преференции,разбирай по ниски цени на застраховките.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Пет Дек 01, 2017 11:18 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Благодаря на всички за мненията и идеите относно застраховка и други документи за летене в чужбина, в частност Швейцария. Аз подържам с техния национален клуб отдавна контакт и знам какви документи ми трябват, защото искам да си изкарам швейцарски лиценз. Немската застраховка важи в целия свят, включително и в Швейцария. Имам потвърждение на DHV. Въпроса ми е съвсем комкретен към всички, които четат този форум и се отнася за IPPI. Нуждая се сега конкретно от IPPI 5 карта, учил сам се в България да летя, просто търся в момента някой конкретен човек или хора. На терория добре разбирам как са нещата, просто вече от доста време се опитвам, но не е никак лесно на практика да се организира.

Viper_Weasel написа:
За ниво 5 все още според првилника който е приет трябва да се прави изпит от 3-ма инструктори от независими училища и да се представят 4 трака над 40 км ако не се лъжа.



Иво, имам траклогове в XContest, при кой от всички вас трима инстуктури мога да положа изпит на някоя конкретна дата? Ако някой друг има вече подобен опит да го сподели. На теория дискусията е добра, ако може да я приложим на практика. Може отговор и на лично съобщение.

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Пет Дек 01, 2017 3:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 11:38 am
Мнения: 38
Местоположение: Asenovgrad
Име: Гергана Толева
Директно в отговор на въпроса на Ники: при положение , че можем да се самоконтролираме под формата на SkyCamp и Vertical Dimension за издаването на IPPI карти, не виждам защо не излезем с предложение БНАК да го възложи на тях. Нали не искат отговорност? Идеално решение.
Останалите неща за БГ законодателството са за друга тема.

_________________
Гергана Толева


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Пет Дек 01, 2017 4:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
А бе вие все едно сте паднали от луната ?!
Що се правите на ощипани моми?
Цялата работа е че бенгела е свалил доверието си от пастора ( вероятно щото втория е почнал да си вдига главицата ) и създава кризисна ситуация . Заучено положение.

Ивелин по нагоре беше казал, че кой как дойде на власт и прави каквото си иска.

Ми че то поне от десет години кой е на власт?

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Пет Дек 01, 2017 4:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
G написа:
Директно в отговор на въпроса на Ники: при положение , че можем да се самоконтролираме под формата на SkyCamp и Vertical Dimension за издаването на IPPI карти, не виждам защо не излезем с предложение БНАК да го възложи на тях. Нали не искат отговорност? Идеално решение.
Останалите неща за БГ законодателството са за друга тема.


Не трябвяа да има централизирана власт - без значение дали е един клуб или два - точно защото БНАК се изживява като самостоятелен клуб вместо като обединение сме на този хал.

Затова предложниетоми беше БАДП да влезе в тази роля - иначе всичко друго е същото.

Владо -проблема е че трябва да се събере комисия от 3-ма едновременно -това си е проблем защото е голям зор да се събере тази комисия тък като е трудо а хванеш 3-ма независими инструктори от 3 различни училища едновременно да не са заети и тн. Предните години се организираха 1-2 комисии годишно и вършеха работата със насъбралите се кандидати.
За съжаление откакто видяхме че и лицензите не се издават и комисиите съвсем им дотегна да се събират.

Ако можеш да организираш 3-ма инструктора от 3 различни училища да се съберат и да ти направят изпит - това ти е решението.
Поне по писаните правила!
Аз не бих имал нищо против да съм част от комисия но съм малко далечко в момента.

Поздрави.
Иво

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: IPPI
МнениеПубликувано на: Съб Дек 02, 2017 5:09 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 8:24 pm
Мнения: 31
Местоположение: Велико Търново
Само не правете така, след година да няма кой да ми поднови тандемният лиценз. И аз, опарен от ситуацията имам тандемен лиценз от друга държава. Националният тандемен лиценз не ми трябва за България, но с него ми дават работно разрешение в Непал. Все пак, все още съм с български паспорт и има логика нейде по света да ми поискат национален български тандемен лиценз. Тази година, след серия от разговори успях да се преборя с власт имащите, но не ми беше приятно. Освен спортисти, които имат средства да си летят по света, има и един двама тандемни пилоти (най-прости бачкатори, без да сме окрилени, а закотвени :) ), на които ни трябват националните тандемни лицензи.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов