Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2018 4:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Здравейте,

Тъй като всички състезания в БГ тази година ще се случват чак от втората половина на лятото, имах идеята да се организираме за едно малко състезание в края на пролетта / началото на лятото. Форматът ще бъде подобен на този от миналогодишния Национален Шампионат - с пренебрежително ниска такса участие и почти нищо осигурено, освен летенето.

Датите са 28 април - 1 май, което значи събота до вторник, като вторникът е неработен ден.

Състезанието ще е с база София, със стартове Витоша, Коняво и Витановци.

Вече е задействана процедурата по искане на въздушно пространство за Витоша, така че стискайте палци да ни го дадат.

Състезанието ще е FAI 2, така че трябва да се плати такса от 50 евро. Ако имаме минимум 10 участника, таксата участие от 10 лева ще покрие тези 50 евро. Ако участниците са повече от 10, както би трябвало да стане, остатъкът ще отиде за плащане на човека който ще се грижи за координацията по събирането.

Всеки ставащ ден ще се събираме на центъра на Драгалевци и според прогнозата ще тръгваме нанякъде със собствените си коли, както на свободно летене. За събирането след летене ще ни трябват няколко шофьори/жени/приятели доброволци, които да върнат поне някои от състезателите обратно до колите. За да върви събирането възможно най-мазно, ще използваме координатор по събирането, каквато беше Петя по време на миналогодишното Национално на Сопот. Този човек ще вземе остатъка от таксите участие. Желаещи за тая работа? Някой?

Цялата комуникация помежду ни ще става или по whatsapp, или по Telegram (което е алтернатива на whatsapp).

Точките ще качим скоро.

След всяка задача всеки пилот ще трябва да си изпрати траклога на Даниел, който същата вечер ще прави scoring-a.

И едно уточнение - аз съм по-скоро идеен организатор, не ме приемайте като грижовна птица майка или нещо подобно. Подчертавам го защото ако има много клиенти за тандеми на някоя от тези дати, е възможно да отсъствам от някои от състезателните дни. Въпреки това, състезанието би трябвало да си стане - все пак е замислено във формат максимално наподобяващ свободното летене, така че няма грижи, събираме се, правим си задачи и си ги летим.

А какъв е смисълът от цялата работа? Смисълът е че като летим повече хора по една задача, концентрирано, се развиваме като пилоти, и ставаме по-ефективни, по-бързи, по-далечно летящи, по-птицеви. А и си е бая забавно, де, много ясно.

Това е от мен. Поздрави и пожелания за силен сезон.


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2018 6:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Иглика няма ли също да е старт!?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2018 7:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Не съм летял на Иглика. Там за какъв вятър беше?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2018 7:44 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
СЗ е Иглика, не е лошо да го има като вариант.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2018 9:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Сетих се, летял съм го; става, прибавяме го.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2018 10:04 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Летял си - бяхме заедно на последното състезание в Кюстендил. Моя спомен е че беше много яко летене докато не се набутахме в западното изтичане в долината на Гюешево и там изпокацахме всички.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Сря Апр 11, 2018 2:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Все-още в календара на FAI стои грешния линк за състезанието... Ето правилния: https://goo.gl/forms/79bgntas9VHWKfLM2

Моля всички, които ще участват в състезанието, да си подновят спортните лицензи!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Чет Апр 12, 2018 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
А как да разбера дали съм се регистрирал?

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Пет Апр 13, 2018 12:54 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Регистрирал си се - проверих току-що.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Пет Апр 13, 2018 1:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
А аз регистрирал ли съм се?

Има ли начин и ние да видим това ?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Пет Апр 13, 2018 1:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
По принцип гугъл формите дават възможност да видиш и дори да редактираш отговорите, но трябва да си попълнил формата докато си логнат в акаунта си.

Това не е толова важно - състезанието е на принципа на самоорганизацията така или иначе.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Пет Апр 13, 2018 5:05 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Здравейте, от бургазлии май ще присъстваме само аз и Станислав и двамата нямаме представа за какво става въпрос и ще помоля за малко повече информация:
Може ли да се предложат някакви варианти за нощуване?
Досега сме летяли само на Шуменското и там се лети колкото можеш без точки и тн. може ли малко повече обяснения какъв е точно регламента, как се качват точките на телефона и дали може да се ползва Fly me или трябва др програма?
Във формата за регистрация има CIVL ID и Preferred competition ID аз имам в лиценза NAC licence No и FAI ID сигурно е мн тъп въпрос, но кое-къде? Ако може и някакви телефони за съпорт да питаме, ако нещо се наложи ще е супер. Мерси и поздрави!

пп Мерси мн за изчерпателния отговор по-долу!

_________________
Skywalk Mint


Последна промяна Marv на Пет Апр 13, 2018 10:23 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Пет Апр 13, 2018 10:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
> Може ли да се предложат някакви варианти за нощуване?

Аз самия смятам да спя в Кюстендил защото не ми се пътува всеки ден от София до там. Не знам къде ще е това - като отида ще намеря нещо подходящо. Съветвам и всички останали да направят същото защото ако се спи в София - разпиляването на групата ще е голямо, и някои хора няма да могат да се измъкнат от (досадните си) задължения ;)


> Досега сме летяли само на Шуменското и там се лети колкото можеш без точки и тн. може ли малко повече обяснения какъв е точно регламента, как се качват точките на телефона и дали може да се ползва Fly me или трябва др програма?

Ще има файл с точки (стартовете, кацалките и други виртуални точки). Файла се качва на телефона лесно - или се изтегля от интернет или през USB кабела от компютъра. Задачата е поредица от точки с определени радиуси. Най-добре ще е когато един от нас въведе задачата всички останали да я вземат като снимат QR-кода от телефона му - така е сигурно че няма грешки при въвеждането. Тази функция я има само програмата XC Track - инсталирайте си я!


> Във формата за регистрация има CIVL ID и Preferred competition ID аз имам в лиценца NAC licence No и FAI ID сигурно е мн тъп въпрос, но кое-къде?

CIVL ID има всеки който някога е ходил на регистрирано по FAI състезание (няма значение дали по целно кацане или по крос-кънтри). Можете да си намерите това ID на тази страница: http://civlrankings.fai.org/?a=306&
Preffered competition ID означава какъв номер си избираш за състезанието. Някои пилоти имат номера залепени на крилата си - те естествено ще си изберат тези номера, но другите които нямат могат да си харесат произволен номер. Важното е всеки да е с уникален номер в крайна сметка.


> Ако може и някакви телефони за съпорт да питаме, ако нещо се наложи ще е супер.

Ясен ще се уговори с човек, който ще координира събирането. Този човек ще е през всичките състезателни дни на компютър с бърз Интернет и телефон и ще ни помага (на всички които се състезават и на техните шофьори). Все още не знам кой ще е човека, но скоро ще науча и ще напиша телефона му тук...


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Нед Апр 15, 2018 5:53 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Благодаря
А как мога да редактирам информацията (въвел съм грешен Civil ID)?

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Въздушна Битка 2018 - София
МнениеПубликувано на: Нед Апр 15, 2018 6:03 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Още един въпрос - Оказва се, че всъщност основно ще сме около Кюстендил (самото летене), така ли?
В този случай- може ли пилотите, които са от София и смятат всеки ден да пътуват до Кюстендил и обратно да пишат тук, за да преценим дали ние, които сме от други градове и смятахче да пребиваваме в София по време са състезанието, ще можем да се комбинираме за транспорта с някой от тях, или направо и ние да мислим за пребазиране в Кюстендил

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов