Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 7:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2018 7:45 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Здравейте, Колеги!
Преди около пет години в търсена на стартове около Дупница и Сапарева баня, облетях малката ски писта до хотел Луч в Паничище. https://www.youtube.com/watch?v=gehIwCfQc_4

Въпреки, че старта изглеждаше преспективен не го летях пак, защото кацалките са далеч напред и при определени условия може да не се долети а и в долния край на ски пистата има високи дървета, които е възможно да не се прелетят при низходящо.
Преди няколко дни Никй Йотов и Орлин ме навестиха и те облетяха старта. https://drive.google.com/file/d/1VXutDt ... sp=sharing

Ники успя да полети около един час, въпреки не много добрите условия. С Орлин се разходихме по леглото на река Джерман и намерихме подходяща кацалка. https://drive.google.com/file/d/10ENwOp ... sp=sharing

От няколко дни проучвам условията в района на старта и кацалката и вчера направих два опита, но имаше низходящо в ниската част на пистата и не посмях да прелетя дърветата https://drive.google.com/file/d/180sxR8 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/14b1jHL ... sp=sharing

Навързал съм лентички по стълбовете и днес ще наблюдавам какво се случва на старта и кацалката. При подходящи условия мисля да направя няколко полета.

Има няколко стари и поувехнали бора в долния край, които ако се премахнат, пистата ще се отвори напълнно и излитането няма да бъде проблемно. Работя по въпроса ;)


Ето инфото за старта http://paraglidingearth.com/?site=16937
А това са координатите на кацалката https://goo.gl/maps/xwU5SfLWrFr

Ще се радвам повече пилоти с опит да се включат в облитането, защото старта не е лош и според мен ще дава възможност за добър набор и летене в района на езерата, а и от кацаклата до старта се достига за 20 мин, като горе има и хотели и заведения.

Очаквайте още подробности.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2018 1:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Днес картинката беше тотално различна. Отидох на старта към 10:30, като първо минах през кацалката при реката. Долу вятъра беше 1-2 м/с ориентиран срещу течението на реката и всичко изглеждаше нормално. На старта духаше 2-3 м/с чело. Прогнозата за деня до обедните часове е за ССИ 2-3 м/с а следобед обръща от ЮЗ. Издебнах началото на термичен порив, като следях и лентичките, които окичих по стълбовете на влечлката. Ускорих максимално и излетях без проблем. Преминах над дърветата с 15-20м. височина и се разходих по склона.
Имаше лека активност, но аз се опитвах да си настроя сбруята, защото я летя за пръв път и не съм търсил термики.
НАправих заход и кацнах на маркираната полянка без проблем.
Ето видео от полета https://drive.google.com/open?id=1VwMcz ... t1QXNFlUQK
За съжаление камерата ми се изключи преди финала.

Качих се за втори полет, но от към езерата изгърмя и реших да не летя. Тези дни ще пробвам пак, как е и в следобедните часове.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2018 3:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 21, 2011 6:12 pm
Мнения: 43
Похвално че някой се опитва и разработва нови места! Но моето скромно мнение е ,че е сериозно място за масовката пилоти. Старта е с изложение СИ а тая долина в която се влита е С/СЗ. Според мен трябва да се лети при доста слаби основни ветрове...10-15 км/ч ,в противен случай билата и билцата в страни и пред старта биха могли да бъдат опасни... а и има реален шанс да не се долети до "обособената" кацалка,да не говорим за дърветата над които се бръсне.
Като цяло според мен е основно за пилоти със сериозни умения и опит ,за които "toplanding"-a не е никакъв проблем както и hike and fly.
В крайна сметка за всичко си има хора и всекиму според възможностите. С натрупването на опит все повече подбирам местата от които излитам и на които кацам,понеже повредената екипировка или тяло в никакъв случай не компенсират неприятното усещане след "авариен" полет или не дай Боже по сериозен инцидент.
Подчертавам ,че това е лично мое мнение на weekend пилот с около 60-70 часа годишен налъот.
Още веднъж изразявам въодушевението си от факта че все още някой развива нови места за летене!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2018 8:05 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Doc, имаш право, че мястото не е образцов старт тип " учебен", но не мисля, че пилот с нальот като твоя, че дори и по-малък юе има някакви особенни затруднения. Наистина старта е ориентиран ССИ а долината е ССЗ, но дневния ход е достатъчно мощен да бори типичния основен вятър и няма голяма опасност от ротори, тъй като вятъра се ориентира по дерето във възходяща посока. Възможно е да има някаквъ срез при по-силни ветрове, но това, което набллдавах долу през изминалите дни е, че вятъра на кацалката е стабилен през целия ден. Иначе, аз по принцип не летя в голямата планина при ветрове над 3-4м/с, именно за да не се набутам в шамарите на някой ротор и не възнамерявам а го правя и от този старт.

По въпроса с прелитането на дърветата, както се вижда от видеата от вчера и двата пъти кацнах на широкото преди тях, защото имах съмнения, че ще ги прелетя. Не знам дали си ходил на тази малка ски писта, но тя е с дължина 425 метра а денивелацията от пътя до долната част е 100 метра. Найстина би било добре просеката да се отвори малко, за да може в случай на изпадане от термика или някакво ниходящо, да може да се излезе безопасно напред и вече работя по въпроса ;)

Пропуснах да спомена кацалката до реката. Денивелацията е 670м а кацалката е на 1800 метра по права линия. За да не долетиш до нея, трябва да си с куполен парашут, въпреки че при този наклон на склона, вероятно и с куполен ще се долети ;)

Шегата настрана, освен тази кацалка, която избрахме за основна, има още няколко резервни, които се достигат без проблем.

Аз ще продължа да изучавам старта при различни условия, но най-добрия начин да го разучим е да летим повече хора там, така че всички са добре дошли.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2018 8:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Според мен от тоя старт се стига на прав полет до големите ливади
на Сапарева баня до асфалтовия път .Пробвал съм го няколко пъти
и установих че се стига даже единят път запръска малко дъжд
и с мокро крило пак стигнах до полето. Иначе е хубаво да има аварийна кацалка в дерето нещо ако се забатачи положението да не е на дърветата.
Дедо Вело го облетя няколко пъти и при зимни условия и също каза че се стига без проблеми до големите ливади. Тегаво е само минаването над боровете.
Сега намерих тоя клип от 2014г. Возих сестра ми за Великден. https://drive.google.com/file/d/1gcJpzmTq8LQLg7ELdX0-XUu4i8GOIJnP/view?usp=sharing

п.п. В събота може да го пробвам сутринта преди да завали.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2018 5:45 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ясене, прав си, че се стига до големите ливади и си прав, че трябва да има кацалка в дерето за всеки случай. По принцип кацалката долу не е въобще лоша, а и има и вода и сянка. Достъпа до нея е лесен с лека автомобил и освен това е интересно и красиво място.
Както казах, въпроса с боровете отпред ще бъде решен в най-скоро време.
Doc, относно роторите при по-силни ветрове виж това видео https://www.facebook.com/THESkyHiker/vi ... 48/?type=3 На този старт се лети и се рее при ветрове 7-8 м/с и се каца пак на същата кацалка, коят окато ми показаха си помислих,

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2018 7:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Един старт за да стане популярен трябва да има предимства.
Или най-малкото да има едно мастър предимство заради което да си заслужават всички останали логистични несгоди.
Какви/какво са те за този старт?

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2018 10:03 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Djubaca написа:
Един старт за да стане популярен трябва да има предимства.
Или най-малкото да има едно мастър предимство заради което да си заслужават всички останали логистични несгоди.
Какви/какво са те за този старт?

От летателна гледна точка, педимствата тепърва трябва да се изследват. Като начало това е СИ старт, намиращ се на ръб, който е тригер на термиките от долината и дерето на реката. Денивелацията е 670м, и при подходяши условия има голям шанс за добро вадене и летене в района на Седемте рилски езера.
От логистична гледна точка, старта се намира в курортен комплекс Паничище и в непосредствена близост до него има няколкйо хотела и ресторанта. Също така минералните басейни на Сапарева баня предоставят възможност за релакс. Качването от кацалката до стаарта отнема 20 минути и става по асфалтов път с добро качество. Според мен е идеален за уикенд пилоти и семейни посещения, както и за тандемни полети.
Друго предимство е, че старта може да се ползва целогодишно.
Недостатъците съм ги описал, но съвсем скоро се надявам основния да бъде отстранен и от старта да се излита безопасно дори и при леко низходящо.
Доколко ще стане популярен, времето ще покаже. Все пак е северен склон и едва ли ще правим световна купа, но знае ли човек ;)
Иначе старта със сериозен потенциал (както казаха Ники и Орлин) е Робовица над гр. Рила. Това е гол, южен склон и мястото е доста термично и дава възможност за лесно навлизане в голямата планина и сериозно планинско летене. Имаше лек логистичен проблем, който скоро ще бъде решен и се надявам още този сезон да можем активно да летим и на това място. Скоро ще напиша подробности.
За сега остава да облитаме Бекяра при разкични условия, за да видим кога е най-подходящо и кога е опасен за летене.
Микро климата е много мощен в този район и трябва да се внимава за движението на въздушните потоци, особенно в следобедните часове и при евентуално засенчване на планината.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2018 10:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 21, 2011 6:12 pm
Мнения: 43
Съгласен съм с мнението на Djubaca. В случая не виждам предимство освен ,че е в прекрасната Рила.Планина със сложен релеф и микрометеорология...почти непозната за летене на повечето/масовите weekend/ пилоти. Но и не намирам старта като подходящ за пропангандиране на локацията. Обикновено трябва да се натрупа критична маса от прекрасни полети от даден старт ,за да предизвика мястото интерес.
Като цяло ми изглежда както би казал Йотов- "триково",което е еманация на неговия опит сбран през годините/а той е не малко/ и обикновено значи чиста проба-"излитай на свой риск ",което мене ме кара да се замисля. А никой не обича да излиза от "зоната си на комфорт"
С други думи ако нямам случайно път натам с крилото в колата едва ли бих отишъл целенасочено за летене ,освен ако не видя няколко десетки хубави полета на пилоти от моя ранг.
Ноооо наскоро бях на напълно непознат за мене старт -Ябланица ,за който не знаех преди това абсолютно нищо.Благодарение на местния пилот Игнат мисля че се казва това място е превърнато от нищото в прекрасна площадка за излитане/предвид даденостите/ и предложи на цялата група около 20 човека невероятни емоции в иначе "трикови" за останалата част от страната условия. Полетяхме добре ,открихме потенциал....така че никой не знае.
Аз лично преди няколко години с група ентусиасти разработвахме малка площадка.Резултата ...Йотов полетя и сподели че има потенциал,аз лично си скъсах едно крило за малко не се потроших и имам 2 часа реене,още 2-3 пилоти имат няколко часа реене.В резултат на недобре наблюдавана микрометеорология,малко мързел и куп други малки препятствия мястото е буренясало и няма и помен от сериозното почистване което претърпя.
Знам какво значи да търсиш и облагородяваш нови места и затова още веднъж Браво! Това е един от начините да се развиваме като пилоти. А в крайна сметка всички това търсим.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2018 10:57 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Doc, не мога да разбера на какво основание правиш заключението, че стасрта е триков и не е подходящ за пропагандиране на локацията?
През годините съм облетял доста стартове от северната страна на Рила, но до 99% от тях се достига след 2-3 часа ходене пеша, което мигновенно ги праща в списъка на непопулярните.
Бекяра е старт със средна денивелация и единствения проблем за момента е евентуалното ненадлитане на дърветата в долната част, което скоро няма да е проблем, а дори и да остане в този вид, при навременна реакция, пистата е достатъшно широка и позволява безпроблемно приземяване.
Не искам да казвам, че старта е елементарен а на кацалката и магаре да вържеш, ще я уцели, защото искам да проуча микроклимата по-добре, за да няма изненади, но нещата в никакъв случай не изглеждат по начина, по които си ги представяш.
Ето ти едно видео от излитането на Ники (не Йотов), което е достъчно показателно за това, как се прелитат дърветата при почти безветрие и не много добра техника на излитане с летене буквално по склона. https://www.facebook.com/THESkyHiker/vi ... 79/?type=3
Пак казвам, нямам за цел да пропагандирам или убеждавам никого да идва да лети насила. Аз от години си търся подходящ старт, който да е по-висок от учебния ми и да е близо до мен.
Този ми е на 30 мин от вкъщи и след достатъчно проучване мисля да го използвам основно за тандемни полети.
Йотов го летя, така че, ако чете и му се пише, може да си сподели мнението.
Не знам дали се познаваме лично и къде живееш, но си добре дошил да погледаш и ако толкова се притесняваш за екипировката си, може да литнем с тандема, за да видиш за какво иде реч.
Добре е човек да има респект към голямата планина и към нови места, но това не трябва да възспира изследователския дух, който е част от нашето летене.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Съб Юни 16, 2018 6:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
https://drive.google.com/drive/folders/1o_bZsJ2e2O5J1MxCG00dYFh_JBgK86iP?usp=sharing
Днес го тествах пак. Няма никаво ходене слизаш от колата и направо разпъваш. Стартът е добър минава се над боровете без проблем на склона си има поддръжка има си и термики. Излиза се над Сапарева баня с добра височина. Имаш избор ако искаш може да се набереш на съседния склон или да си търсиш термики в полето. Според мен района е перфектен за пара почивка групово или индивидуално,климатът е добър, има хотели и заведения ,чистота ,природа, релакс ,наблизо са и Седемте езера където също става за летене но за по-напреднали .Възможности много.

п.п. Само където днес беше малко кофти времето ,от Клисура идваше ЦБ и трябваше да се бяга ,друго се правеше над Дупница.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Съб Юни 16, 2018 8:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Яска, благодаря за хубавата демонстрация!
Днес, като цяло деня беше леко смотан и въпреки това си успял да се набереш над старта. Започвам по-сериозно да облитам мястото ;)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Нед Юни 17, 2018 6:16 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Благодаря на Петьо за разходката в района на Дупница, Рила и Сапарева Баня и най-вече за ентусиазма да развива парапланеризма.
Старта Бекяра на Паничище има потенциал за навлизане в Рила и сериозно планинско летене, както и летене към Кюстендил, Коняво, Осогово, Струма и ткн.
Предимството му е че стигаш по него по поддържан асфалтов път (крилото се разпъва буквално до асфалта) и че гористият връх в ляво работи добре термично, когато го пробвахме успях да се задържа около 30-40 минути при плътна облачност - даже диска на слънцето не се виждаше и беше все още рано - 10-11 часа.
Петьо редовно вози пасажери с мотоделта от летището до Сапарева Баня и ми насочи вниманието на т.нар. Самоковски вятър - умерен И вятър, който изтича от Самоковското поле. От другата страна, отдавна сме забелязали умерен З вятър, който изтича катабатично по водосбора на река Марица, стига до Пловдив и отвъд и е толкова мощен, че продължава до преди обед. Това означава, че Самоковското поле със своята 1000 м нмв височина, Рила, Плана и Ихтиманските планини са своебразен център на термично ниско налягане (heat low). По-силен heat low (и основен за Балканите) e планинската верига по западната ни граница със Сърбия и Македония, подсилвани от високите котловини на Кюстендил, Радомир, Трън и Драгоман. Там са основните извалявания на фронтовете и след тях въздушните маси изсъхват и колкото по на изток отиваш, толкова по-сухо става.
Та Самоковският вятър завършва своето низходящо пътешествие някъде по линията северно от Сапарева Баня и помага за ранното заработване на Планината около Паничище. Естествено набиранията няма да са много високи, но рида със ски пистата западно от Паничище трябва да осигурят следващите термики и височини.
По-късно през деня, когато Рила заработи добре, старта Бекяра не би бил подходящ, защото подозирам, че ще има усилване на вятъра по долината отдолу - тази долина се среща с долината на Говедарци някъдето под 7-те езера - мястото на срещата е конвергентно, но долините не са. Силен долинен вятър, подсилен с анабатичен склонов вятър по северните склонове на Рила означава вятъра да идва от към върха от север (от ляво) на старта и да прави турбуленция и низходящи.
И тук идва вашата роля - вместо да седите отстрани като кибици, трябва да летите това място неколкократно и да потвърдите, отречете или откриете нови неща за този старт. Парапланеризма и България имат нужда от вас и вашите крила :) Всяко окичено на дърво крило е повод то да бъде отсечено :mrgreen: Така, старта става по-голям и по-безопасен за следващите :idea:
........
Освен старта до Паничище, с Петьо огледахме един потенциален старт над Самораново, където силен фьонов вятър е изпочупил гората и предстои чистене на дървестната маса. Не го летяхме, заради натръшканите дървета, но се усещаше надежден катабатичен вятър и като се разчисти площадката която препоръчахме на Петьо мисля че ще получи добър старт. Пътя е чер, но е защитен от гората и ще може да се ползва регулярно ако има някой офроуд ентусиаст, както бай Дончо от Саръяр.
...
Друг старт, който пробвахме е Беь Бунар или Жълт Кладенец, който е едно от ребрата отиващи към Калин. Има чер път и пътека и е повече за hike n fly ентусиасти. Гледа на З и е достатъчно термичен. Проблема в тази част на Рила е че долината на Струма канализира ветровете да духат или на север или на юг. Този ъгъл на планината попада в това обтичане и вятъра там се компресира, което прави термиките по-трудни за хващане. Все пак и най-смотания старт си има своя звезден час, та с повече проби ще му се намерят най-подходящите условия и за този.
...
Любимият ми старт от това двудневно проучване е старта на Робовица над град Рила. Той също е едно от ребрата, които се свързват и включват към мощния рид към язовир Калин, но за разлика от Беж Бунар, тук Ю вятър се разделя на две - част от него навлиза в долината на Рилсия манастир, а част обтича планината и отива към Дупница. Разцепването на потока създава достатъчно широка зона на заприщване, която се подсилва от дневния анабатичен склонов вятър и създава голяма зона на поддръжка пред старта. Когато го пробвахме духаше умерен Ю вятър по струма и пред старта имаше изобилие от склонов ефект и термики. По интересното бе когато пуснахме към Дупница. След нея хванах нещо като вълна - отчетливо си играех с падащия Ю вятър от планината, отгоре ми имаше не много висок лещовиден облак, а отдолу по едно време почнаха да ми цъфтят кумулуси. Спомних си за височинния рекорд на Венко с парамотора, когато излита от Сапарева Баня и бива издухан на север. Към 3500 му свършва тягата на мотора, но при издухването си назад минава през вълната зад Рила (вероятно усилена от Витоша) и набързо набира още 2000 м до 5500 (каца без проблем в Софийското поле).
Миналата неделя ако си спомняте времето бе смотано - Коняво бе в облаци, Витоша и Рила цебясаха, Кумулусите над Верила и Самоковското поле почти стигаха земята, но тази част на Рила си даде съвсем адекватно летене, което си е чисто преимущество като не става другаде. Като си намеря кабела ще пусна трака от полета. Опитах се да кацна до летището на Сапарева Баня, където ми бе колата, но там ме срещна един шквал та трябваше да бягам от него. Преди това имах възможност да пусна над магистралата към Перник, но едва ли щях да го подмина, защото и там цебяса.
Въпреки че до старта се стига по чер път (Петьо работи по въпроса да има редовна джип услуга), този старт бих го качвал и пеш, защото е естествена врата към Калин и Мальовица (препоръчвам да се пробва Робовица-Мальовишкия дял-на юг към Рибни езера-Предела и връщане по западните склонове на Рила или пускане към Пирин). Старта е част от вероятно най-дългите и високи голи склонове в БГ, та на това ако не му викаш преимущество здраве му кажи.
Ако ми се отвори прозорец за летене в района ще пусна тук едно съобщение. Колкото повече толкова повече.
...
Още веднъж благодаря на Петьо за ентусиазма! Използвай го целенасочено, че с годините ставаме по-пестеливи да правим това или онова.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Пон Юни 18, 2018 9:21 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Вчера пака тествахме старта с Ясен Христов. Качихме се към обяд, но ЦБто в района се изваля мощно и замина на запад. Старта за кратко беше в базата, но като се разчиисти, започна да дава леко чело. Въпреки, че долината не беше добре нагята и още беше мокро, решихме да направим по един шус.
Ето го видеото от моята камера https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... AtpyvaTYZa

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Сря Ное 29, 2023 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 28, 2023 11:51 am
Мнения: 2
Име: Стилиян Благоев
Привет,

Темата е малко стара, но все пак се радвам, че има толкова много информация. Надявам се, че все още се лети на това място, въпреки липсата на постове през последните пет години.
За Нова Година ще съм в един от хотелите на Паничище със семейството си и голяма група приятели. В групата няма други пилоти, но пък със сигурност ще има кой да ме прибере от долу, ако разбира се става за летене.
Някой дали е летял там напоследък? Как стоят нещата, ако ски влека работи и има скиори?
Благодаря предварително. Всякаква допълнителна информация и компания за летене би ми била от полза.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов