Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Май 23, 2024 5:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Парашутиране с мокро крило
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 19, 2006 3:37 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
В началото на август DHV публикува информация за сериозен инцидент в Швейцария. При летене в дъжд, пилот летящ с крило клас DHV 1-2 изпада в парашутиране. Нормалния метод за излизане с натягане на А колани или използването на спид система не помага и тя решава да кацне в този режим. Но на около 2 метра над земята парапланерът влиза в пълен срив (вероятно от натягане на управленията).

Ето какво казват от DHV по случая:
"Известно е, че някои крила имат тенденция да влизат в парашутиране, когато са мокри. Също така се знае, че повечето модели и класове парапланери произведени от фирмите имат различно поведение при намокряне. Някои летят без никакви проблеми (по доклади на крос-кънтри пилоти, попаднали в дъжд), при други е увеличена тенденцията от парашутиране, даже и при леко ръмене....
...Добре е пилотите да знаят за тези опастности. Ако пилот попадне в дъжд е важно да напусне колкото се може по-бързо района. През това време не трябва да се допуска правенето на Уши или дозирано използване на управленията (необходимо е да се лети с по-малък ъгъл на атака). Желателно е да се използва и спид система."

Повече по темата - http://www.dhv.de/typo/index.php?id=715 ... _news=1371

Източник - http://www.ojovolador.com/eng/read/flyi ... /index.htm

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 7:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Най-добре е да се уточни за кои крила точно става въпрос. За кои марки и кои модели.
Така казано: "Летял с DHV 1-2 и крилото му парашутирало, като се намокри", на мен нищо не ми говори. :? :?
С моето крило, което е DHV 2 Gin - ZOOM съм летял няколко пъти в дъжд и то такъв, че от атакуващият ми ръб течеше, като от стреха на къща. Крилото ми не само, че не парашутираше ами даже се набирах нагоре и направих много хубави полети. Само че, като кацнех все едно, че бях плувал с дрехите в басеин. И бельото ми беше мокро. :lol:
Виж в дъжд не съм излитал. Дъждът обикновенно ме е хващал в полет. :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 11:26 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
ВладиЧ написа:
Най-добре е да се уточни за кои крила точно става въпрос. За кои марки и кои модели.
Така казано: "Летял с DHV 1-2 и крилото му парашутирало, като се намокри", на мен нищо не ми говори. :? :?
С моето крило, което е DHV 2 Gin - ZOOM съм летял няколко пъти в дъжд и то такъв, че от атакуващият ми ръб течеше, като от стреха на къща. Крилото ми не само, че не парашутираше ами даже се набирах нагоре и направих много хубави полети. Само че, като кацнех все едно, че бях плувал с дрехите в басеин. И бельото ми беше мокро. :lol:
Виж в дъжд не съм излитал. Дъждът обикновенно ме е хващал в полет. :lol:


Еми, ВладиЧ когато в DHV теста се включи "поведение при летене в дъжд" тогава можем да почнем да пишем кои крила имат такива проблеми. То, иначе в разследването на швейцарците си пише с какво крило е станал инцидентът.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов