Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 9:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Твърдо кацане - ох боли !!!
МнениеПубликувано на: Пон Авг 21, 2006 5:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Преди 5 дни кацнах малко по "Динамично" и сега се уча да ходя без патерици, за щастие нямам нищо потрошено, само дето краката ми са като бухти и тук таме някое ребро напомня за съществуването си.

И така относно инцидента, имам някои неясноти и бих искал да го споделя с вас за да ми се изяснят нещата в главата.
Първо да ви кажа, че преди 2 седмици на същото място и от съшия старт направих едно много приятно и спокоино реене, самоче тогава летях с V-MAXса.

Въпросният старт е на Черноморец, близо до Варна, то старт е силно казано, защото мястото представлява една малка обрасла полянка на височина около 20м. над плажа, но миналия път с помоща на едно ято чайки успях да се набера на 150м. над склона. За това реших да го почистя малко от храстите и да си го ползвам, понеже е близо до Варна, и може да се ходи с градския транспорт, пък и може да се лети при 3м И;ЮИ;ЮЗ.

И така, след като го поокастрих малко, реших да литна, беше към 4 часа след обяд, времето беше спокоино, вятъра беше изток с лек южен конпонент и леки вариаций м/у 2 и 4 мс.
Този път бях с онова лилавото крило, дето летях с него на Сопот (уж е Аеролоджик, ама маи си е НЛО някъкво ), излетях малко трудно, тъй като вятъра не беше много силен, пък там място за тичане няма, когато крилото ти се напълни просто скачаш. Тъй като тръгнах малко на криво за да се центрирам, излетях с леки кренове, не можах да се хвана на склона и тъй като бях срещу вятъра (ЮИ) си кацнах съвсем леко на плажа.

Реших да направя втори опит, и се качих отново по баира. Този път крилото не се напълни много добре и след като се обърнах,се наложи да направя няколко крачки на ляво към по ниската му част, за да се центрирам, и така излетях по вятъра, естествено започнах да пропадам и реших да направя завой на 180 и да кацна срещу вятъра. Завоя трябваше да е на дясно, тъй като склона ми бе от ляво, но кокадо натенах дясното управлание, крилото почти не реагира, при все че бях пренесъл и тевеста в посоката на завоя, имам чувството че склона ме засмука към себеси, тъй като височината му растеше по посоката ми на движение, пък и всичко ставаше доста бързо, все пак излетях само от 20м.

За щастие под мен беше плажа, но за нещастие се бях засилил към едни паднали скали, бях на 2-3 м над земята и се опитах да срина крилото, но то само забави малко скороста си, и на мен не ми оставаше друго освен да изпуна крака като за придървяване, и да посрешна скалата пред мен. Е последва един зблъсак, после болка после 2-3 мин. виждах само ярка светлина, и разните му там екстри.
И така, в общи линий това е инцидента, само искам да отбележа че на Сопот ми се наложи да правя 2-3 пъти челен старт, и при тегленето на крилото, дори и когато то вече беше почти над главата ми почти не усещах напрежение върху управленията, и за това по време на старта правех по няколко припомпвания за да се убедя че крилото има достатъчно налягане.

Също така крилото няколко пъти ме изпреварваше при старт, и аз не можех да го спра с управленията почти натегнати до гъза ми.
На мене ми се струва че май са ми малко по дълги от колкото трябва.

Ми това е хора, сега даите малко акъли, че не ми се каца пак така, да знаете че боли мамка му!!!

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 21, 2006 5:51 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Братче, това крило е 1992-3 год производство. Води се компетишън с качество 6,5 !!!! Извинявай, ама с какъв ъкъл летиш на него? Най-вероятно плата му е издухан и крилото няма налягане, а вероятно и вървите му са с различна дължина.
Не ми се сърди, но най-вероятно това крило става единствено за навес.

Имаше запитвания от летатели по чужди форуми, колко е живота на едно крило, ако много се пази и малко се лети на него. Отговора на един специалист беше, че ако изобщо не летиш, на чисто ново крило, скатаеш го много добре и го съхраняваш на подходящо място, то след 10 години можеш да го изхвърлиш, като негодно!!!!

И още нещо. Аз съм летял малко на Перше. Модел от 96-та год. DHV 2. Въпреки че го претоварвах с 5-7кг над горна граница и крилото летеше с доста висока скорост направо, в завоите влизаше мудно и бавно като тандем.

Надявам се да съм ти бил полезен с този постинг.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Последна промяна ВладиЧ на Пон Авг 21, 2006 8:13 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 21, 2006 6:40 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Братче, мерси за полезните съвети, на ясно съм че крилото е на баба ми от абитурентсиия бал, и за това гледах да го летя в по спокойни условия, технически крилото е в добро състояние, вярно че лети като дъска малко, ама то горе проблеми няма, лошото идва с приближаването на земята :lol: .
Та като оставим на страна, крилото и моята глупост че летя с него, за тез неща си ги знам, интересуват ме останалите грешки довели до инцидента, имам в предвит техника на пилотиране, особености на терена и други там подобни.

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 8:02 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 10:20 pm
Мнения: 129
Местоположение: Варна
Име: Красимир Костадинчев
Грешката ти е , че на този старт се лети само когато вятъра е ИСТОК до лек СЕВЕРОИСТОК поне 4-5 м/с. Навсеки друг вятър си в грешка.

_________________
Красимир Костадинчев


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 8:18 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Благодаря ти Краси, ще го имам в предвид :wink:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Кофти старт,старо крило,крив вятър-прекалено много предпоставки за инцидент :idea:

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 10:03 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Пачо, пропуснал си още една предпоставка............Управляващото у-во. нещо не е съвсем наред :roll: :wink:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 3:56 pm 
Айде не се депресирай- всеки прави грешки.Важното е да си вземаш поука от тях ,та и от грешките на другите.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 4:44 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Каква депресия бе братче, само да се науча пак да тичам и на баира, иначе ще ми трябва повечко насрещен ветрец.
Пък и нали знаеш тази сентенция:
"Учи се от грешките на другите, защото няма да живееш достатъчно дълго за да ги повториш всичките" :wink:
Тъи че хора учете се на воля от моите глупости......

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 6:41 pm 
...ми сигурно я знам 8)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: за инцидента
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 28, 2006 8:55 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 5:18 pm
Мнения: 85
Пегасче ,обади ми се на тел 601 933 във Варна или на мобилен 0888518368 когато можеш.Това което си направил с разчистването на старта на Черноморец е похвално .Там височината от която се стартира е около 15 м - не повече по моя преценка.Аз лично съм летял там два- три пъти - хубаво е но трябва да излетиш много прецизно иначе бързо слизаш на плажа и после мъкнеш като замаян.На челен старт ли излиташ или на гръбен. Ти провери ли си после вървите за някоя "билка" събрана от лявата страна.Другия вариант е просто някакъв порив да е дошъл и да те е "притиснал" но тогава трябваше да имаш и някаква поддръжка или просто се е изгубила всякаква поддръжка заради отслабнал вятър и тогава "слизаш"много бързо в която и посока да си тръгнал. И аз имам едно старо крило с което не летя в момента - "Freex- Frantik "- ако искаш
може да го опиташ и ако ти харесва да ти го подаря...но от новото крило-по - добре няма. А за подкрилното устройство - то си е ясно -много летене и гледане на другите ....
Иначе много боли...:)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов