Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Инциденти по време на НШ 2019
МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2019 2:54 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Крайно време е да спрете с тъпотиите си мисля аз от всичко това страда само спорта. Форумът е един вид трибуна с някаква публика и това доста изкривява човешките отношения. Всеки го избива на селска чест.. и себе си ще сложа в това число. Кой крив, кой прав нищо хубаво не следва от това, казвам Ви го от личен опит. Направете някакво усилие и не си дръжте на ината!

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инциденти по време на НШ 2019
МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2019 3:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Skyhiker написа:
ognian написа:
Skyhiker написа:
Както и да е, направих си изводите и в бъдеще нещата ще стоят по различен начин.


Ама ще има ли бъдеще.... ?
И

Извинявай, допуснал съм грешка.
Тъй като ти и няколко от себеподобните ти не дойдохте, а и едва ли ще дойдете на старта .


Виж, Петьо,
Допуснал си грешка. И продължаваш да грешиш. Извинен си, обаче.
Дойдох ти на старта, но не си спомняш. Качих се с един от регламентираните джипове и си платих. Не летях, защото бях опериран 3-4 седмици преди това. Поздравих те за старта.
Не,... не дойдоха няколко..... няколко десетки не дойдоха.

И.... приемай съвети от хората, не се дръж арогантно.
А... бъдещето на Остроган зависи само от теб.

и... крайно време е да махнеш този цитат в подписа си....
половината от четящите се дразнят.


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -9 
 
 Заглавие: Re: Инциденти по време на НШ 2019
МнениеПубликувано на: Чет Юли 25, 2019 3:59 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Заради тези публични заяждания спрях да го чета форума. На времето имаше интересни теми и дискусии. Не съм въобще запознат с причините за конфликта, нито познавам хората в него. И чесно казано не ме интересуват. Рубриката е “Инциденти” и е сериозна. Моля ви спрете с глупости и заяждания. Моля администраторите да се намесят и преместят всичко, което не е по същество, в нов раздел “Заяждания”!!!

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инциденти по време на НШ 2019
МнениеПубликувано на: Вто Юли 30, 2019 1:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Привет на всички,

До колкото ми я ясно застраховките, които включват парапланеризъм не са валидни, ако си на състезание. Има отделни застраховки за състезание, които са от порядъка на 80 - 100 евра и са валидни за 7 до 10 дни.

Не им е работа на организаторите да търсят застраховател. Застрахователни агенти бол. Ти може да не си съгласен с условията и покритията. Това, от което има смисъл е, да не може да се запишеш, ако не представиш валидна полица.

Хубаво е и организаторите да ангажират спасители да дежурят на старта, както беше една година на Конгур феста. Това не включва разбира се разходи по спасяване.

Мое мнение е че, застраховакта е отговорност на пилота!

Дано съм бил от полза,
Митко


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инциденти по време на НШ 2019
МнениеПубликувано на: Вто Юли 30, 2019 9:02 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Темата със застраховките малко се измести.
Съгласен съм с това, че организатора е длъжен да се увери, че участниците притежават валидна застраховка.
В конкретния случай това беше така, и пострадалият пилот от Япония ще бъде обезщетен от неговата застрахователна компания и всичките му разходи ще бъдат заплатени.
Аз имах предвид застраховката за планинско спасяване, която е желателно всеки от нас да има, защото тарифите са солени.
Едо един примерен ценоразпис http://hoteldobrinishte.com/ценоразпис-на-планинска-спасителна-служба___3___33
Не коментирам дали застраховката е валидна по време на организирано мероприятие, защото по принцип никъде в закона няма изискване организаторът да застрахова участниците.
Организатораът обаче има други задължения свързани с охраната на мероприятието които задължения са разписани в ЗАКОН ЗА ОПАЗВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД ПРИ ПРОВЕЖДАНЕТО НА СПОРТНИ МЕРОПРИЯТИЯ.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -4 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов