Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 11:06 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Фалстарт на Невша
МнениеПубликувано на: Пет Авг 25, 2023 1:41 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Във вторник направих фалстарт на Невша, който завърши с падане в източния му край и в резултат съм със счупена ладиева кост на китката.

Условията при, които това се случи бяха следните: основният вятър северен, в порядък от успореден до 30 градуса на старта, силата около 2-4 м, Раздухваше от време на време по-силно с преминаването на термика, имаше и челни пориви.

Направих няколко опита, които преустановявах – крилото се изстрелва, има налягане в началото, когато тръгнеш към края на старта, налягането изчезва, крилото се ориентира на север. След 30на мин на жегата, вече чаках с нетърпение добър момент. Имаше челен (СИИ) порив, вдигнах крилото и се обърнах, крилото ме вдигна на около половин метър, имах контрол, беше с налягане и реших, че това Е шанса за пълен напред. В същото време, отново се е раздухало от север, защото лявата половина се изпразни, дясната вместо да бъде над главата ми се наклони странично, дърпайки ме настрани, без да има добра подемна сила. И така с две решителни крачки, хайде в дупката.

Отчитам следните свои грешки (имаше доста очевидци, к могат да добавят или ме коригират).
Не съобразих, че вече се напрягама, от това че не излитам, потя се в жегата, ставам припрян. Беше очевидно, че не е ок да се метна по този идиотски начин, но не можах да бъда рационален в конкретния момент. Като цяло Невша (и Мадара) е старт, който ме напряга и хем имам желанието да приключа по-бързо с излитането, хем често се туткам повече от нужното.
Не обърнах внимание, че двете добри излитания преди мен (и като цяло следващите), бяха леко на север, просто когато порива не е супер крив; опитвах се да излитам в доста по-различна посока на основния вятър, разчитайки на минаваща термика.

Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    +18 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов