Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Фатален инцидент край Пловдив с мотопарапланер
МнениеПубликувано на: Съб Ное 11, 2023 8:50 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 9:34 pm
Мнения: 2
Местоположение: Варна, Стара Загора
Име: Драгомир Стефанов
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article ... 3IY0fyxjHM

Отделно от статията, която определено не е експертна, ще цитирам с негово съгласие коментарите на известния дългогодишен и с много опит мотопарапланерист Венелин Стайков:

"По всички данни и по спомени за въпросния ден, мисля че долу на летателната площадка е имало добри условия за летене и никакви признаци за силен вятър във височина...но точно така е било.

Имало е срез във височина, в тоя ден имаше силен южен вятър, а предстоеше световно по целно кацане в Сопот и аз се пошегувах, че се е раздухало като за световно...

Нямало е облаци или ако е имало там, Тодор не е забелязал бързото им движение.

Попаднал е в турбулентната зона на триене на двата пласта - относително неподвижен приземен слой и силния южен вятър във височина.

Не знам какво е било крилото му, но предполагам старо, стар модел и доста износено.

При лош късмет след колапс или челен тък крилото може да се "върже" и няма оправяне...спасението е само запасен парашут...но е нямал и достатъчно височина.

Аз съм късметлия...3 пъти съм кацал при започнал шквал на земята...и съм оцелял...а веднъж попаднах при височина 250-300 метра на срез и челни тъкове...колапси...падах около 200м. и точно на 10м. над дърветата успях да напълня крилото, да го възстановя да лети и с газ да избягам от кофти мястото. А съм бил все с хубави модерни крила, здрави, нови. Това има значение за възстановяването след колапс. Тодор завалията...все беше с ограничен бюджет. Помагах му с това, онова...за парамотора."


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов