Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 12:24 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Инцидент с Compeo
МнениеПубликувано на: Пон Дек 04, 2006 11:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Явно не беше инцидент станалото в Неделя, 03.12.2006 на Сопот, когато на маса пилоти ни се провали летенето заради "Инцидента с компеото"...

... И явно не беше инцидент счупената ръка при кацане на непознатата за мен госпожица (сори ако е госпожа)...

Защо никой нищо не пише?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 04, 2006 11:32 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
За какво въобще става въпрос?!

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 8:42 am 
Може би защото никой освен теб не знае нищо?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 8:47 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Откровено казано нямах никакво желание да описвам инцидента, защото за мен беше много неприятен.

Прочетете другия пост и вие ми кажете точно какво бихте си помислили и направили вместо мен. Аз си глътнах граматиката.

Нарушено беше най-елементарно, общоприето в цял свят правило. Разпънатото крило е знак за помощ. Веднага щом кацнеш трябва да го събереш.

Инцидента беше предоставка за още инциденти, за разкарване на хора и хабене на ресурси.

Вероятно на Милен (ако е той) не му е било до крилото, обаче това си беше най-малкото ГОЛЯМА ИЗДЪНКА.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 8:56 am 
Съжалявам,но не намирам връзката между момичето ,което е закачило края на крилото си в дървото и се е завъртяло и вероятно е счупило ръката си(в близост до поляната за кацане ) и Миле,разпънато крило в знак на авария, разкарване и средства?
Пропускаш ли нещо Селенски?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 8:56 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Да Милен беше, който се стрелна след уреда си с граунд хеликоптер :lol: Мястото беше свръх екстремно за кацане и той кацна между няколко храста, като крилото му, съответно се закачи на някои от тях (беше невъзможно бързото му згъване). Аз също бих отишъл първо за уреда, докато все още имам идея къде е паднал.
Да не говориме, че всеки човек със здраво зрение прелитащ отгоре можеше да види празната збруя и съответно Милен с жълтия му гащеризон подскачащ между храсти и дървета в търсене на уреда. След като си намери уреда, той излетя от където беше кацнал и се извози до поляната.

P.S. Като кацнете на старта за малко (примерно да пуснете една вода) згъвате ли си крилото ако старта е пуст ???

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 9:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Айде, почна се.

Когато кацнах с бинокъл се виждаше, че милен е чак горе до скалите. Докато въртях над крилото в целия район не се виждаше жива душа, плюс това през цялото време гледах дали ще се размърда.

Крилото беше разпънато цялото. И да е било закачено, мятането на сбруята отгоре и събиране малко от малко едва ли щяха да са проблем (най-малкото ако не искаш да ти го отвее вятъра, знаеш ли няма ли да духне...).

За здравото зрение - вярно е че съм си кьорав, ама от 300 метра не вярвам и ти да видиш човек. Още повече като си убеден че е станал инцидент.

Като кацнеш на старта, на старта всички крила са разпънати. На кънда мънда на източния ръб рядко има разпънати крила.

Като си зарежеш единствената термика, за да отидеш да го "спасяваш" и да се окаже, че няма проблем, no comment.

Затова е този форум и затова тези неща трябва да се пишат. Грешката е на Милен. Не е грешка, че всички останали са се втурнали да помагат.

Виж, грешка е, че всички бяхме на различна радио честота, че долу като са разбрали не са се обадили горе на старта.

No hard feelings към Милен, но лъжливото овчарче е лоша основа за реагиране на бъдещи, реални ситуации.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 9:41 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Важното е,че не бе инцидент и аз,като повечето пилоти умишленно свалих височина за да видя какво точно става там и след няколко опита да проведа раззговор сьс збурията вече бях назахода за кацане,не че сам сляп или кьорав, но от горе наистина не се виждаше. Както и да е няки пилоти бяха бесни,но общо бзето си беше свадбарско летене така,че не винете колегата,че сте се удавили заради него :wink: Моите извинения ако сьм убидил някго но си е така :D :shock: 8)

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 9:58 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Просто моята гледна точка, защото бях свидетел на всичко в детайли. Прав си за честотата :!: Щеше да е по-лесно ако те беше чул, някой който е в час със ситуацията.

Здраве !

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 10:31 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Това което чухме по радиостанцията на старта беше обаждането на Селенски, че най-вероятно Жоро от Асеновград е паднал и вече поне 10 мин не мърда. Нямаше никакви други обаждания и пояснения. Апо излетя и отиде да каца на поляната над скалите. Аз излетях със същото намерение 7-8 мин след него, и когато започнах да правя кръгове над мястото, където той беше кацнал, за да сваля височината, Апо ми извика от гората, от долу, че "всичко е о-кей" и аз си продължих полета. Чак след това (10-15мин) прелетях над мястото, където беше оранжевото ЮП и видях, че някой се опитва да откача крилото от храстите.
А чак после, като кацнах пък разбрах, че това изобщо не е бил Жоро, че не падано, и че работата била съвсем друга и така....
Както се казва във вица " То не било лека кола, ами мотоциклет, и не си го бил купил, ами му го откраднали...."
И всичко това , защото 20 парапланеристи на едно и също място за летене ползват поне 5 различни честоти за връзка!?!?!?

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 10:38 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Мама му стара, първо бях написал един пост по въпроса, но после го изтрих, защото реших, че не ми влиза в работата. Като гледам обаче "дискусията", направо тръпки ме побиват!

Какви хора сме бе? Наистина ли за нищо не ставаме? Наистина ли никакви правила не можем да спазваме и толкова ли не сгряваме, че спазването на тези павила е в наш интерес?

Тук е нарушено основно правило в тоя спорт: разпънато крило в гората е знак за инцидент. Точка! Какво има да се коментира, че Милен бил подскачал наоколо? Какво има да се "пояснява", че "бързото сгъване било невъзможно", когато това крило стоя разпънато с часове! Емо, толкова ли не сгряваш, че следващият път можеш ти да се изсипеш из чукарите, а останалите просто да си кажат, че си слязъл да пикаеш ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 11:45 am 
ne prosto Milen kacna da vzema ureda koito be6e ispusnal .. a pak milata Boika si s4upi rakata na kacane slu4va se i na nai dobirite da i pojelaem skoro6no ozdraviqvane ..


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Аз самия
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 3:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
също видях крилото на милен, отворено върху храстите и първото което си помислих беше, че е инцидент. Той не отговаряше на станцията, а обикновено като го повикаш, се обажда. Тези две неща ме накараха да си мисля нещо лошо. И аз видях празната сбруя, но това НЕ ме успокои. Докато не видиш (чуеш) човека, не знаеш как е той. Повиках Гущера, който му се обадил по телефона и каза по станцията, че всичко е наред.
Милен е допуснал грешка в тези два детайла, вероятно изнервен от падането на уреда, който си е маса пари.
Накрая милен направи трета грешка за деня - изнервен от всичко, излетя и тръгна да каца на поляната с уинговъри, като от последния излезе ниско и се удари в земята (кацна твърдо). Видимо му нямаше нищо, но удара си беше гаден и мене пак ме сви под лъжичката. Това е резюмето на мойта гледна точка.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 10:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Владич, аз виках по станцията на умряло поне 5 минути, та mayday виках, та се чудех как по телефона да звънна без да го изпусна... :(. Вероятно сте чули само края, защото аз си изключих станцията чак когато кацнах (по-точно си я откачих от каската и вече не съм чул, бях с доста опънати нерви). Жалко, че АПО е кацнал заради недостатъчната информация. Разцветката на това UP е същата като на Жоро. Затова в другия си постинг обяснявах колко се изнервих от мисълта, че е Жоро и че не мърда.

Естествено, че слава богу че не "кола, а мотоциклет и че не бил купен, ами откраднат" ;-), ама...

Ще пусна отделна тема за радиочестотата. Имам какво да кажа.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 11:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
...умрелите - Бог да прости, живите кой да свести?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов