Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 12:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: :-)
МнениеПубликувано на: Сря Дек 06, 2006 9:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 9:45 pm
Мнения: 63
Местоположение: Pleven - sega Sofia
Инстукцията "Не вярвай на инструктора на 100%" мисля че за екстремни спортове - Е НЕ ПРИЛОЖИМА! :-) Бил съм инструктор по парашутизъм и не съм съгласен с това! Няма безгрешни хора, но грешките на инструкторите се заплащат с кръв, грубо казано, но е така! Обучаемите на 100% се уповават на нашата преценка!!!!!Нека не го забравяме това!!!!!!!

_________________
Да сме винаги там, където става за летене!:-)
Ваньо Василев
UP-Trango


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 06, 2006 11:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 4:23 pm
Мнения: 101
Местоположение: гр.Лом
Относно ръката искам да кажа,че е добре да се прави масаж над областта на счупването за да се ускори лимфотока ,което от своя страна ще намали отока и от там по малко ще се дразнят притиснатите нерви в ръката.След като по малко се дразнят нервите ще извършваш по голям обем от движения което ще предпазва ръката до някъде от сраствания на вътрешните тъкани.
Като свалиш гипса в мястото на калоса внимавай с масажа /отначало само финно поглаждане той все още ще е мек/.И ако питаш мене комбинирай активните с пасивни движения.И си ходи редовно при доктора за да бъде всичко ОК ,че всяка травма си има особенности.
Не се притеснявай и не се отказвай от летенето на всеки се случва.Аз есента се блъснах в черния Пасат на кметицата и после 15 дена куцук куцук.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 07, 2006 1:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
И аз свалях гипса няколко пъти, когато бях счупил една кост на дланта, но после пак го качвах и "официално" ми го свали доктора на 33-тия ден.:) Но не съм летял с гипса. С тази ръка не можех да дърпам управлението. Пецана и той беше с гипсирана китка и май направи някакви полети с гипса, но най-добре той да каже. Но след като му свалиха гипса, поне един месец носеше стягащ ластик на китката и се оплакваше, че силата в тази ръка му е доста отслабнала.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 07, 2006 1:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
:lol: Бойче, оправяй се бързо и не мисли за гипса. Мисли си за хубави неща.

а вие, момчета, спрете да й разправяте за счупени кокалаци :wink: , че то здрав да си ще те заболи.
Пращайте на Бойка цветя и усмивки, и ще се оправи по-бързо :wink:

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Чет Дек 07, 2006 1:30 pm 
bravo be DA4I nie s Pa4o bob da qdem sna6iq SPAM ti ima 120 mneniq i tri poleta na kras aide neka sa 4etri c c c c c,......


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 07, 2006 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
дотук имам 4 варианта на това кога да сваля гипса, какво да правя преди, по време и след това, вкл. и дали да летя междувременно или не :mrgreen: :mrgreen:
Сериозно, 10х на всички :) :) Засега мисля да го сваля на третата седмица (официално трябва да го нося 30 дни), и да раздвижвам полека след това (физиотерапия и всички екстри). Имах планове за борд през зимата, но май ще е по-добре да пропусна :?: :? :?:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 07, 2006 2:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
boika написа:
... Имах планове за борд през зимата, но май ще е по-добре да пропусна :?: :? :?:


Еее, споко! Борд се кара и март месец, а ти дотогава ще си забравила за счупването и ще си готова за всякакви подвизи. :wink:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 07, 2006 2:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Този април гипсирах другата китка (беше "само" навехната :mrgreen: ) на борд. Допреди 2 месеца още усещах травмата.
Казваш, че и март се кара, но не ми се рискува да пропусна и пролетта за летене :?
Ще видим де. Засега кротко :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: :-)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 12, 2006 2:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
vanio написа:
Инстукцията "Не вярвай на инструктора на 100%" мисля че за екстремни спортове - Е НЕ ПРИЛОЖИМА! :-) Бил съм инструктор по парашутизъм и не съм съгласен с това! Няма безгрешни хора, но грешките на инструкторите се заплащат с кръв, грубо казано, но е така! Обучаемите на 100% се уповават на нашата преценка!!!!!Нека не го забравяме това!!!!!!!


Ваньо, не ме разбирай погрешно, но ние се стремим да създаваме самостоятелно мислещи пилоти, а не радио управляеми модели.

Пример: отивам на учебния баир с ученик и го пускам да прави първите си полети. Кога той трябва да дръпне управленията за приземяване? Когато аз му кажа по радиото или когато е на 1-2 метра над земята според инструкциите? Да ама от върха на учебния хълм аз невинаги мога да точно да преценя височината му и не винаги разполагаме с втори инструктор на приземяването. Така ако не "уцеля" момента на командата ученика ще се приземи твърдо. Забелязал съм че учениците много бързо се научават да преценяват тези 1-2 метра над земята, когато трябва да дръпнат управленията и имат много по-малко твърди приземявания, отколкото когато сляпо чакат моите команди.
Ако се напъна ще посоча още много такива примери.
Успехите и безопасността в парапланеризма изцяло зависят от способността на пилота да взема правилно решения. Ако по време на учебния му процес му е набивано в главата да се доверява 100% на инструктора, то в бъдеща критична ситуация той ще е склонен да чака за команда от инструктора вместо да мисли и действа сам.
Препоръката "Слушай инструктора, но не му се доверявай на 100%" има предвид "Следвай логиката, но винаги бъди нащрек"

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :-)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 12, 2006 7:19 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 9:45 pm
Мнения: 63
Местоположение: Pleven - sega Sofia
Прав си Ники!:-) Трябва да са мислещи и да вярват в собствените си сили!:-)Позасилих нещата! :oops:

_________________
Да сме винаги там, където става за летене!:-)
Ваньо Василев
UP-Trango


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :-)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 12, 2006 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 9:45 pm
Мнения: 63
Местоположение: Pleven - sega Sofia
Правил съм същата грешка, за щастие нямаше последствия, освен свалянето на крилото от едно малко дърво!:-) Просто когато някой обучава някой, трябва да е максимално съсредототчен!:-)

_________________
Да сме винаги там, където става за летене!:-)
Ваньо Василев
UP-Trango


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 12, 2006 8:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Дръж си гипса, колкото преценят лекарите и се въздържай от екстремални натоварвания, поне 100дни след свалянето(включително и сноуборд). Повечето от нас са си чупили по нещо и до момента лекарите са изградили в мен схващането, че имат идея, какво правят :wink: .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 12, 2006 9:37 pm 
Скорощно оздравяване Бойке.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: не знам
МнениеПубликувано на: Сря Дек 13, 2006 11:05 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
дали някой ти каза, но може за китките да си купиш едни протектори, които принципно ги ползват скейтърите. аз си купих такива от rucanor, след като през 2004-та си бях контузил ръката доста зле. Помагат ако се опреш на кацане на китка, която е слаба.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 13, 2006 2:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Абсолютно съм съгласна за съсредоточаването. Със съвета да не вярваш 100% на инструктора си също ;). Разбира се, че трябва да осмисляш действията, които предприемаш във всеки един момент. Има го моментът обаче (особено в началото на обучението), че ученикът няма реална преценка за ситуацията, доколкото няма натрупано познание, и в нееднозначна ситуация е естествено да разчита на преценката на учителя си повече отколкото на собствената. През лятото на втория ден от обучението ми имах ситуация, в която взех собствено решение, противно на това, което Фози ми беше подал, и резултатът беше кацане в ореха :lol: В този смисъл, логично е когато при 9 от 10 ситуации инструкторът излиза прав, да му гласуваш доверие и в десетата ситуация. Така или иначе грешката беше техническа и проблем на концентрацията, без това да я омаловажава, но не бях забравена горе във въздуха или нещо по-лошо, което се е случвало с други. С това мисля, че изчерпваме анализа на ситуацията. :roll: :)
Митак, YahooooO, благодаря :D А това за протекторите е много добра идея, мислех си за нещо подсилващо, ще проверя в Руканора. 10х Petar :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов