Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: 03.12.2006 Сопот - счупена ръка
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 8:49 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Малко след като събрах в същия тоя приятен 3.12, пилот с червено крило подходи към кацалото по стандартния и напълно правилен начин, на правилната височина, без никакви проблеми. Пилота идваше под ъгъл откъм гората, някъде малко преди детската площадка започна да си прави четвъртия последен завой наляво, който щеше да го изкара точно където трябва, перфектно.

По някаква за мен неясна причина обаче, пилота недовъртя завоя и изведнъж пусна направо, директно към дърветата зад чешмата.

Беше очевидно, че ще видим придървяване.

Края на крилото се закачи в зеленото борче, в резултат на което пилота беше завъртян наляво и се удари в земята, не особено силно, падайки на една страна. Веднага след това се изправи и решихме, че беше просто кофти падане. После видяхме, че на метър от пилота има червено колче в земята и изтръпнахме . Оказа се, че пилота е пилотка (каква е думата за жена пилот ??) и за съжаление си е счупила ръката, вероятно се е подпряла на нея при страничното падане.

Добре ще е да чуем какво я е стреснало в последния момент, че да прекрати завоя, който я извеждаше идеално за кацане. Вероятно факта, че идваше малко в единия край на поляната, а там се бяхме насъбрали да сгъваме. Защо обаче реши, че дърветата и чешмата са по-добрия избор, не разбрах. Всичко щеше да се размине без проблеми, ако не беше малшанса с ръката ((.

Много жалко, но успокоението е, че поне стана посред зима, когато почти не се лети. Ще се оправи точно като стане пак за летене !

Пожелавам бързо възстановяване и качествен лекар да го намести правилно. Дано това не е причина за отказване от летенето! Никакво отказване!!! Беше си малшанс падането, със същия успех можеше да падне и от тротоара. А за завоя - и по-големи грешки стават.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 9:27 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Според мене грешкатабеше последното изрьчкване на дясно, аз лично си го обеснявам, че е искала да заобиколи борчето,но не сам сигурен нека тя или Фози споделят истината. :?:

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 12:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Здравейте, аз съм пилотката :D
Наистина грешката беше в последния завой. Той трябваше да е наляво, накъдето се бях приготвила да завивам, но в последния момент получих други инструкции.
Давам възможност на Фози да обясни ситуацията преди мен.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 1:25 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
И СЕГА,КОЛКО ВРЕМЕ В ПИРОГОВСКИЯ ГИПС :roll:

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 1:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
докторите казват 1 месец, но чувам, че било добре да го махна малко по-рано - възстановяването било по-бързо...:?:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 1:40 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
boika написа:
докторите казват 1 месец, но чувам, че било добре да го махна малко по-рано - възстановяването било по-бързо...:?:

Има си Доктори - парапланеристи, те да се изкажат... :wink: :lol:

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 2:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
АЗ СИ БЯХ СЧУПИЛ КИТКАТА И СИ МАХНАХ ГИПСА НА 23я ТИ ДЕН, ЗАЩОТО МИ ПРЕЧЕШЕ В ТЕРМИКИТЕ А ТРЯБВАШЕ ДА ГО НОСЯ 30 ДНИ МИНИМУМ :D

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 2:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Е, значи може да се лети и с гипс :lol:, но аз така или иначе изпускам остатъка от сезона си мисля.
А за колко време ти се възстанови ръката?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: SPOKO
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 2:45 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 4:30 pm
Мнения: 43
Местоположение: ST.Zagora
Относно гипса Боби,не се притеснявай,че пропускаш сезона.Аз тази година си счупих китката по много смешен начин,даже не вярвах ,че съм я счупил.Стана качвайки се на Сопот при едно подхлъзване точно 3 дни преди състезанието на skynomad. Заболя ме малко,но бях на старта и излетях със счупената ръка (тогава си мислех ,че е само навехната). :P После се оказа друго ,но най -важното е ,колкото са преценили лекарите - слушай ги! Аз спазвах стриктно всичко което ми пяха препоръчали, раздвижвания, масажи и др. и след 2 месеца отново бях във въздуха напълно възтановен.Та сега идват празници,не се притеснявай за летенето.Аз много съжалявах като стана така ,защото инцидента стана точно на 1-вия ден от взетата ми отпуска с цел - летене!!!
Айде спирам ,чао !!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 3:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Възстановяването зависи от няколко фактора:

1. Възрастта на "счупения". Колкото си по-млад, толкова по-бързо зарастваш и обратно ... дъртите пиргиши като мен и Владич например, трябва да си пазим повече кокаляците .... :wink:

2. Типа на счупването. Тук наистина Доктора трябва да си каже мнението, но дори и той, без да види снимка на счупеното трудно може да каже ...

3. Старай се да махнеш гипса възможно най-бързо (в рамките на разумното). Ако го махнеш преди срока, даден от лекарите, след това си пази ръката няколко седмици! Кофти при счупванията е, че обездвижването води до атрофия на мускулите и колкото по-дълго държиш гипса, толкова по-дълго ще възстановяваш движенията си след свалянето му. При мене болките и неудобството при раздвиждането бяха дори по неприятни от самото счупване и носенето на гипса.

Във всички случаи си изкарала "късмет", че се счупи в тоя сезон. Поне ще имаш по-малко изкушения да летиш :wink: ...

Даже не си и помисляй да летиш с гипса, макар че историята познава и такива случаи. :lol:
Бързо оздравяване! :wink:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 4:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Причината за инцидента е Фози, които се е объркал при последния завой на Бойка. Фози е стажант инструктор в Скайномад и поради неопитност е подал грешна команда. В началото на нас също ни беше трудно да мислим "огледално" т.е. да гледаш към ученика и да му казваш негово ляво вместо твое. Затова казвам на учениците "Слушайте инструктора, но не му се доверявайте на 100%"
Съжаляваме за инцидента, но нека не обвиняваме излишно Фози, защото има желание, ум и талант.
Безгрешен е само този който не работи.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 4:11 pm 
idiota Fozi v sa6tiqt den be6e pretrupan ot rabota tandemni poleti pro4ie vsiqkvi drugi ot sorta ...nekolkokratno be pomolil za pomo6t koqto mu e bila otkazana poradi subektivni pri4ini ,.,.. ne go za6tivam ne go ubvinqvam Boi4eto mi e kato ... tq da kaje kak ... neiniq incident go opredeliqm po sa6tiqt na4in kato tozi pri koito Spe6eva kacna v edno dere ,,,mm..si4ko e OK a tova deto go kaza Niki za 100% si e teka ./../ vseki moje da zbarka dori i nai dobriq, .. .. .. zdrave na vsi4ki a za Boika tq e majko momi4e skoro pak 6te ree s pticite,,,,,....


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: :)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 4:26 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Xvar4ilotooo написа:
idiota Fozi v sa6tiqt den be6e pretrupan ot rabota tandemni poleti pro4ie vsiqkvi drugi ot sorta ...nekolkokratno be pomolil za pomo6t koqto mu e bila otkazana poradi subektivni pri4ini ,.,.. ne go za6tivam ne go ubvinqvam Boi4eto mi e kato ... tq da kaje kak ... neiniq incident go opredeliqm po sa6tiqt na4in kato tozi pri koito Spe6eva kacna v edno dere ,,,mm..si4ko e OK a tova deto go kaza Niki za 100% si e teka ./../ vseki moje da zbarka dori i nai dobriq, .. .. .. zdrave na vsi4ki a za Boika tq e majko momi4e skoro pak 6te ree s pticite,,,,,....


е не пропусна да не ме споменеш начи :evil:
пожелавам на Боби бързо оздравяване и умната после ... факт е че става дума за разминаване на косъм ... :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2006 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
АЗ СИ СЧУПИХ КИТКАТА НА 11 АПРИЛ В ГЪРЦИЯ,НО НЕ ПРИ ЛЕТЕНЕ. И ИЗОБЩО НЕ САМ СПИРАЛ ЛЕТЕНЕТО ВЪПРЕКИ,ЧЕ БЯХ ГИПСИРАН ДО ЛАКАТА, САМО СИ БЯХ РАЗШИРИЛ ДУПКАТА НА ПАЛЕЦА ЗА ДА МОГА ДА ХВАЩАМ УПРАВЛЕНИЕТО. НЕ БЕШЕ МНОГО КОМФОРТНО,НО СИ ЛЕТЯХ БЕЗ НИКАКВИ ЯДОВЕ, ДАЖЕ ДОКОЛКОТО НЕ МИ ИЗНЕВЕРЯВА ПАМЕТТА СЕ БЯХ ИЗВАДИЛ НА 2300 НАДМОРСКА ТУК В ШУМЕН. :D

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 06, 2006 2:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Браво на теб, обаче аз си нямам вяра да летя с гипса (все още) :mrgreen: :D
Благодаря за пожеланията! Дано няма още много изкушения :?
Д.Селенски, радвам се на това, че се интересуваш какво, защо и как. Повече такива хора и всички ще са по-спокойни, особено тези, които сега се учат.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов