Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 7:35 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Пресцентър - Областна дирекция "Полиция" Пловдив
МнениеПубликувано на: Чет Юли 19, 2007 10:08 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Министерство на вътрешните работи

Пресцентър - Областна дирекция "Полиция" Пловдив

НЕЩАСТЕН СЛУЧАЙ
Парапланерист пострада вчера край Сопот.
Около 15.30 часа на междинната станция на лифта за хижа „Незабравка” при опит за излитане с парапланер е паднал чешкият гражданин З.Л./ 29 г./. Мъжът е настанен в болница в Пловдив с открита фрактура, вътрешнокоремна травма и със съмнения за счупен таз. Няма опасност за живота му.

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 19, 2007 10:44 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 2:21 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
някой има ли повече информация? как се е случило това?
много инциденти започнаха да стават нещо...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 2:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Не ми се иска да звуча саркастично, ноооо свиквайте, по зле ще става.
Докато се толерира безконтролното обучение (или по -точно отсъствието на такова), както и пълния хаос (всеки, който си купи крило да прави каквото си иска), инцидентите неминуемо ще растат.
Аз вече веднъж питах в друга тема, докога ще толерирате това? Получих основно злостни нападки. И сега не очаквам нещо по различно.
Надявам се, че поне с всеки инцидент лека полека, на все повече хора ще започне да им "просветва":idea: .
И може би жертвата на загиналите и инвалидизираните няма да е напразна.
Късмет!

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: да ама,
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 3:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
звучиш точно саркастично. Последните два инцидента са с хора, които се предполага (а чичо Петко със сигурност), че са приключили обучението си отдавна и вероятно има други обективни причини за паданията. Ние отбелязахме, че летенето е спорт на хора които взимат самостоятелни решения, макар и да не се толерира самообучение, а по състезания не се допускат хора без лиценз от съответен клуб, член БНАК. Но никой няма да се прави на джандар по хълмовете, поне засега. Ти ако си ощетен, никой не те спира да търсиш правата си, но да седиш като врачка по форумите и да злорадстваш - "аз казах ли ви" - няма да стане, модератора пак ще те заключи, както стана преди, когато им омръзна от оплаквания. Нищо лично.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 4:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Голяма част инцидентите през последно време не са свързани с неправилно обучение, а главно с малшанс или с подценяване на условията за летене.
През уикенда летяхме в Шумен. В събота привечер излезе шуменския бриз. Във въздуха беше мазно и пореяхме по половин-един час. Накрая поддръжката отслабна. Вальо от Шумен излетя, но започна яко да стърже по склона. Не след дълго се насочи към кацалката...Като кацнахме научих, че е в болницата с вероятност за травма на гръбнака. 20-тина метра над кацалото изведнъж влязъл в негативна и на земята. Нищо не може да се направи. Просто трябва да се внимава повече.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 4:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
petar g
1.Не съм писал "висял" по форумите от как ми заключиха темата, именно, за да избегна упреци като твоите. А и вече свикнах както на нападките, така и на заплахите. Не ме плашат. Нека ми трият мненията, да ги заключват да правят каквото каквото си искат.
2. Не злорадствам, а се опитвам да внеса моята лепта в това такива инциденти да само по причина на "форс мажор".
3. Последните 2 инцидента може и да са с "опитни" пилоти, само където пропускаш инцидента с 16 годишния "УЧИТЕЛ" от Шумен http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?t=1482, който потроши другарчето си. Сигурен съм, че са покрити и други инциденти, както беше с мен и моя колега по съдба миналата година.
4. Аз действията съм ги предприел и с въпросните господа вече се занимават няколко институции. Смея да твърдя, че макар и бавно всичко се движи в правилната посока. Когато нещата преминат във финална фаза ще пусна един постинг, за да може всеки, който има желание да си търси правата да знае какъв е пътя. Е, естествено ако някой "обективен" модератор не го изтрие.
5. И последно. Имам една молба към всички парапланеристи:
Правете си каквото си искате, само моля ви не го правете за сметка на живота и здравето на хората, които са ви се доверили.
Пожелавам на всички да сте живи и здрави. (пожеланието Е искрено и НЕ е саркастично, както и предишния ми постинг)

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: А на
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 4:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
мене просто ми се струва, че просто си натрупал много негативна енергия от това, че си имал малшанс с това падане и пребиване. Излей я някъде и се заеми с нещо смислено. Никой не те заплашва, ти заплашваш с "институции" - ако под институция разбираш ГВА, те вече получиха червен картон от EASA и аз не мисля, че имат компетенция да управляват нещо различно от авиомузея в Крумово.
бъди здрав

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 5:55 pm 
Много е неприятно за всички летящи, когато инцидентите се увеличават, особено пак и с фатален край. Разбира се, че някои трябва да разследва, за да има поне поука за другите летящи. Иначе летенето в БГ ще си остане като рискова дейност извън законите и правилата. А те се правят, за да защитават хората и обществото, както вероятно знаете. Та кой сега ще разследва и ще огласи причините? Или всичко ще е само от уста на уста и няколко емоционално заредени постинги в сайтове? Аз чух днес, че пилотите са излитали на северен (грабен) вятър. Единият е нямал и спасителен парашут? Това за опитност ли говори, ако така се носи мълвата?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2007 10:17 am 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 4:16 am
Мнения: 108
Местоположение: Melbourne
Тъжно е когато си замине един от нас!
Нямах щастието да се познавам с Петко, но от това че толкова много хора го обичат и с болка в сърцата се прощават с него разбирам колко голяма е загубата за нашето летящо братство.
Прекланям глава пред светлата му памет!
За нас живите остава урока от тази нелепа смърт, нека някой от инструкторите от Скайномад анализира случая и направи необходимите изводи за причините довели до инцидента, поуката от случилото се с Петко може да спаси живота и здравето на други пилоти.
Моля колеги, въздържайте се от емоционални нападки един към друг това не помага на никого. Случаят е достатъчно сериозен, нека се отнесем към него обективно и без спекулации, нека се публикуват фактите и наблюденията на очевидци и след това да се дискутира, така както се е правило преди в този форум а също и в чуждестранните парапланеристки форуми. По този начин да почетем паметта на Петко с уважение и отговорност един към друг.

_________________
FACE YOUR FEARS, FLY YOUR DREAMS!
Илин Илинов - Gin "Carerra"; Niviuk Peak 5
Gin Genie light; Skywalk Range Air


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2007 3:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
В какво точно се изразява "Затягането на контрола"? И какви точно "строги мерки" ще се вземат?

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2007 3:48 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 28, 2006 3:55 pm
Мнения: 30
Местоположение: Кнежа / Габрово
Ами сигурно летяща полиция , тахографи по збруите и дрегери по стартовете. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2007 4:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
абе аз си мислех тия дни .,. че сега ще почнат едни тинтири минтири... и ето ... как ще затегнат контрола бе ... тия хора нямат представа от това какво представлява спорта.. има неща, които могат да се направят ... но точно тия от окръжна прокуратура си нямат понятие за тях.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2007 5:51 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
Всеки с по 2 парашута,въздушна възглавница,мигачи по сбруите.....а отдолу вентилатори,че да няма пилоти близко до земята :)

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2007 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 10:35 am
Мнения: 20
Местоположение: София
Поклон пред паметта на Петко Петков и моите искрени съболезнования на близките и приятелите му.
Макар да не го познавам чувствам всеки който обича летенето като приятел.

Това, което е написал Seal го мисля и аз - от всеки инцидент който се е случил може да се извади поука за всички, които нямат толкова опит в летенето.

Колкото до органите на реда, които искали да се вземат мерки - не е зле да има такива мерки, ама нека първо да си свършат работата по българските пътища, където е истинската касапница и да се оправят с корупцията - след това да се бъркат в нещо което не разбират.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов