Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 10:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Неотворен запасен
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 3:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Миналата събота Емо прави опит за Мисти Флип, при което му се върза крилото. 100 метра над земята хвърля запасен, но той не се отваря.
За щастие крилото създаваше някакво съпротивление и Емо гушна високите борове до лифта без поражения по себе си и крилото си.

След оглед на контейнера се оказа, че не се е отворил защото едното от ластичетата затварящо капаците бе пъхнато в другото.
Аз съм виновен и това че прескатах непознат за мене запасен, прибързано и в импровизирани условия, не ме извинява, че застраших нечии живот.

Важно е летящите със запасни на GIN, да внимават, когато прескатават своите запасни, защото вътрешните им контейнери имат по две ластичета за затваряне на капаците за разлика от стандартните системи с един основен ластик.
След инцидента други пилоти също пробваха да скатаят импровизирано контейнера, но не успяха, докато не разучиха инструкциите от страницата на производителя.
Някои споделиха, че когато са попаднали на този вид контейнери също са се чудили как да го затворят и просто са отрязали едното от ластичетата и са продължили по стандартния начин.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: One G
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 4:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Proverete si para6utite! I bez tova ne stava za letene :-(

Tova e instrukciata za One G:

http://www.gingliders.com/downloads/man ... neg_en.pdf

Veseli Praznici na vsi4ki letia6ti!

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 5:06 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Запасните парашути на AVA Sport се пристягат с три ластичета (говоря за по-новият модел контейнери). Инструкция за скатаване и поставяне в контейнер на парашути на AVA Sport може да изтеглите от тук:
http://www.avasportcentral.com/eng/Hand ... .08.02.zip


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 6:24 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Ванчо, като стана въпрос за различиятя между парашутите, преди време купих един Charly Doble cap, който струва ми се си прескатавал. вече два пъти съм го прескатавал но не съм сигурен дали не ми се губи някоя подробност, поради малко по особения дизайн на парашута, освен това и контеинера има допълнителен капак, който се затваря с две ластичета.
Ще се радвам ако споделиш някоя подробност с мен.
А и не само ти, ако някои друг знае нещо по въпроса плийззз.

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 6:54 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Честита Коледа на всички!

Ето една снимка на контейнера в състоянието в което беше свален от дървото: http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pos=-3441

От случката могат да се направят следните изводи:

1. Скатаването на запасен парашут е МНОГО СЕРИОЗНО действие което абсолютно винаги трябва да се извършва много внимателно, на спокойствие и с налични всички необходими помощни средства!

2. Скатаването на запасния парашут трябва да се прави по начина по който е замислен от производителя и според инструкцията която същия този производител е написал!

3. Хубаво е всеки да си направи копия на оригиналната инструкция за скатаване и да си я държи някъде (евентуално в найлоново пликче) в сбруята за да може винаги да се направи справка с нея при скатаване.

4. Силно препоръчвам всеки да си направи едно пробно отваряне на запасен парашут закачен на бънджи въже - скока за парапланеристи е с отстъпка и изобщо не е скъп, а дава много полезен опит и е абсолютно реална тестова обстановка без никакъв риск!

Весели празници на всички и много километри през Новата Година!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 7:20 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Точно защото работата е много отговорна мисля че DVD го е написал много категорично и ясно -

Цитат:
Скатаването на запасния парашут трябва да се прави по начина по който е замислен от производителя и според инструкцията която същия този производител е написал!


При случайте в който не могат да се намерят оригиналните инструкций за съответният модел може да се ползва схемата за стандартен еднокупулен модел, поместена в Paragliding.org . Най-добре е винаги когато решите да прескатавате запасен да се консултирате с човек който да ви покаже как става и е наясно с въпроса и има достатъчен опит в тази дейност.

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 7:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Идеята за тестването с бънджи е много добра, вече е правено от Аспаруховия мост. НО ако наистина има мераклий аз ви предлагам да събереме група от поне 5 човека и да пробваме тази работа на Клисурските мостове, някой НЕделник след нова година, хем ще го съчетаем с малко СОПОТ. Скокове на клисура организира един мои приятел от Пловдив, така че ще переговаряме за отстъпки, бартери и други начини за плащане.
:wink:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 8:44 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
by THE KITE:
…и най-важното - нашите парашути са с доживотна гаранция.

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: df
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 8:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
…и най-важното - нашите парашути са с доживотна гаранция.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pusnal si go predi men napravo si qm ta6..... od qd :) ihaihaihaihihaih Emo e ot stara koza qre xvarli toi zapasen tova liqto kato na 6ega i eto pak a dvatrinaise godini e nqmal xvarlen zapasen ... da ni e jiv i zdrav toq ot gore si znae rabota ....

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2007 10:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Летях над Емо , мисти флипа не видях , но видях Емо окраватен да се
негативи . През цялото време тръскаше неотварящия се запасен ,
който си висеше полу изваден , с контейнерче на края ( необходим
ли е изтеглящ парашут за контейнера или не ? ) .... и тъй до бора .
Докато губех височина над въпросния бор , обявих по станцията
" бедстващ пилот ..... местонахождение .... и т н т " , но никакъв отговор,
После видях , че съм 0,25 Mhz в страни ( винаги проверявай и
пробвай обявената за старта честота ) . Накрая прелетях достатъчно
ниско и с Емо се чухме на "шуменската честота).
Туй е . Привардувайте се .

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 29, 2007 1:52 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес ми я изпрати Наско-Пилота

Изображение

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 29, 2007 10:58 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Да е жив и здрав адаша... представям си какви неща са му минали през главата (за него... за собственика на екипировката :D ... за човека, който го е прескатавал :lol: ) след като запасниа е увиснал опакован от пристегнатия контейнер.

Здраве на всички и дай боже всеки му такъв късмет .... хахаха :D с такъв късмет не ти трябва запасен :D

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 29, 2007 4:48 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Тестването с бънджи аз лично съм го правил два пъти вече и действително е много полезно! На втората сесия от 7 души два парашута не се отвориха по следните причини:

първия човек скочи с главата напред и хвърли парашута зад себе си и просто траекториите на човека и парашута съвпаднаха напълно докато не се разтегна въжето докрай... тогава вече парашута се отвори

втория човек си мислеше че ръчката трябва да си остане в ръката му и така си я държа до долу и съответно изобщо не се стигна до отваряне на вътрешния контейнер...

от тази сесийка скокове стигнахме до извода че има смисъл от изтеглящо парашутче (каквито произвеждат в АВА Спорт) и изобщо че има смисъл от такива скокове защото хората се прощават с разни техни страхове и заблуди които могат да им костват живота в по-сериозна ситуация!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 29, 2007 11:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Браво на вас!
Веднъж да послушате Шуменци!
Става въпрос за тестването на парашути с бънджи скок! :wink:

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 29, 2007 11:27 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 9:40 pm
Мнения: 68
Качих снимките на контейнера в "екипировка" заедно с 1-2 други. Снимах контейнера веднага щом падна на земята, нищо не е нагласено. Аз лично не бях виждал контейнер с два ластика. Пробвахме на място да отгатнем как точно са затваря, но не мисля че успяхме.
Важното че всичко беше наред. На Коледа стават чудеса.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов