Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 3:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: haha :)
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 4:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
petar g написа:
ти да не си бил горд притежател на една от тези Woody Valley, произведени в Монтана? Те се опитаха да правят сбруи за WV, не постигнаха качество и италианците не им ги платиха, след което около 100 броя монтански WV плъзнаха "на примоция". та те са си аваспорт, немой да се варате, както викат братята сърби :lol:


Не съм защитник на АВА спорт, нито пък последовател на почти религиозната секта "изберете българското" :wink: , обаче:

1. Както ни е добре известно, Woody Valley не са идиоти и преди да си поръчат сбруите в АВАспорт със сигурност най-внимателно са преглеждали качествата техните сбруи до най-голямата подробност. Не зная за историята с "монтанските WV на примоция", но самият факт, че не друг, а Woody Valley са си поръчвали сбруи в Монтана може само да говори добре за Монтана :wink:

2. На всички ни също така е известно, че много от "фирмените" сбруи изобщо не са произвеждани от съответната фирма. Това е просто защото материалите, оборудването, техниката и уменията за производство на сбруи нямат нищо общо с материалите, оборудването, техниката и уменията при производство на парапланери. Не съм съвсем сигурен как стоят нещата примерно при Gin или UP, но изобщо няма да се учудя ако Gin Seok (на когото съм голям фен) си шие сбруите я в SupAir, я във WV. В същност, доколкото ми е известно, световните производители на сбруи са точно тези: SupAir; Woody Valley и AVA Sport. И те неслучайно не произвеждат крила ...

Както вече казах, виждал съм перфектни фирмени сбруи Airwave, произведени в Монтана, а в момента летя с една Skywalk Cult, произведена ... познайте къде ... (имате право на три опита) :wink:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 6:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Веднага да Ви осветля, че сбруите на Джин са правени съвместно с Вуди Валей. Така е отбелязано в сайта на Джин, в раздела им за сбруите, точно за Джение 2-3 и 4 :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 12:28 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Woody Valley правят сбруи освен за GIN и за Icaro и за други фирми.
Сбруите и раниците на Aва-Спорт са направени определено от по износоустойчиви материали от тези на Gin.
Както написа Любо-Марвела, слагането на карабинери на Аваспортските сбруи си е изпитание на нерви и... пръсти. Имам една нова тандемна бенгелска сбруя и трябваше да и сложа карабинери. Коланът е 2 пъти по-дебел от нормалните сбруи и ми се взе здравето в тази мазохистка задача. Накрая реших проблема... като и сложих алпийски карабинери :D

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: eh Nasko :)
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 12:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
разсмиваш ме. Та викаш Woody Valley били избрали Аваспорт? И това говорело добре за монтанската дизайнерска и конструкторска школа? А факта, че се отказаха от работа с тях и предупредиха дилърите си за възможен дъмпинг на фалшиви (неотговарящи на критериите за комфорт) сбруи с лого Woody Valley с произход Монтана? това за какво ти говори? Ти четеш думите ми като дявола евангелието, само за да има какво да дращиш.
Говорил съм лично със Симоне Калдана миналата година и знам доста детайли за цялата сага. Няма да навлизам в детайли, само ще кажа какво каза той "Щастлив съм че успяхме да се отървем от тях (Аваспорт) в началото, а не се стигна до задълбочаване на отношенията ни." Именно, защото както казваш ти, Woody Valley не са идиоти.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 12:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Виж, Пешо, не се занимавам с приказки от типа "тоя казал, че оня рекъл". Просто опитвам да разсъждавам логично.

Та, разсъждавайки логично, не мога да приема, че АВА Спорт са се захванали да шият сбруи за въпросния Симоне Калдана без същият този Калдана да им ги е поръчал. А за да им ги поръча, въпросният Калдана, като професионалист, би трябвало преди това да е видял най-подробно какво могат и как го могат тия от Монтана. Нали и двамата се съгласихме, синьор Калдана не е идиот! :lol:

Това ми е идеята. Ако намираш пропуск в логиката ми, поправи ме ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: dobreее
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 1:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
сега си представи - поръчваш си сбруя и казваш - такива размери, материали и прочее. Даваш чертеж, казваш и обясняваш. Контрагента ти казва "да,да", кима в подходящите паузи и въобще дава вид да разбира човешка реч. След което разбираш, че той си е правил нещата както иска, не е взел под внимание това което си му казал и пак е направил нещо, която прилича на нормална сбруя, ама не съвсем. Тогава ти, като НЕидиот, му казваш - абе аланкоолу, нали се разбрахме, какво си направил, и той ти казва че всъщност не разбираш, не вдяваш и дори си малко тъп. Тогава ти му казваш да си ходи на село, не му плащаш сбруите и пращаш мейл на всички, с който им казваш да се пазят от ментета.
Така ясен ли съм, или имаш нужда от още пояснения?

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 2:01 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Абе Алакоолу (тук се облизвам и плюя в стил "професор" Вучков) :lol:

Ясно бе. Аз изобщо не говоря за тази, втора част от повествованието :wink:

Ето цялата история с лесни за усвояване стъпки:
1. Лицето Калдана е професионалист - бизнесмен и спец по сбруите (разбирач, демек).
2. Същото лице вижда сбруя на АВА Спорт, оглежда я най-внимателно с окото на разбирач и си вика, "абе тия могат да свършат работа" ...
3. Лицето Калдана поръчва бруите ...

(всичко, случващо се дотук, говори само добре за АВА Спорт и за това говоря аз)

4. Нещо в производството се обърква (нито аз, нито ти знаем какво точно)
5. Лицето Калдана НЕ приема сбруите и НЕ плаща ...

(за това пък говориш ти, и това вече не говори добре за Монтана)

Аз нито за миг не съм твърдял, че всичко, произведено в Монтана е перфектно и няма никакви недостатъци. Както вероятно си забелязал в предните ми постинги, аз също имам дребни проблеми с моята Skywalk made in Montana :wink:

Между другото, по повод последния постинг на Красьо, точно в тая сбруя (Skywalk made in Montana) проблемът със закачването на карабинерите е решен перфектно, защото коланите са доста по-тесни и слагането на карабинерите е песен. По-тесните колани обаче определено имат лош ефект върху саморазхлабването, защото и площта за "законтряне" е по-малка ... :roll:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: браво
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 2:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
номер едно си, почти като професор Вучков

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 3:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Невероятна тема. Тук можеш да научиш за сбруите много повече отколкото където и да е. Ако можете започнете от началото на производството на тия мебели. В Шумен имаме една, произведена в БГ от Емил Николов (Балона) ако не се лъжа. Той е шил и доста други работи за спорта. Започнете с малко повече история. За нас начинаещите ще е от полза. Предварително благодаря. :o

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 4:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Х А Р И написа:
... В Шумен имаме една, произведена в БГ от Емил Николов (Балона) ако не се лъжа. Той е шил и доста други работи за спорта. Започнете с малко повече история. За нас начинаещите ще е от полза. Предварително благодаря. :o


Не, неееее, Хари, недей! Пожали ни, моля те .... :lol:
В тая тема само дискусия за Балона липсва ... :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 4:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Доколкото съм чувал за Шумен ... вие сте живия музей на парапланеризма :-) (без лоши чувства)

По темата ... имам Skywalk Cult прототип... и може да е много удобна .. но не се запазва дълга в това положение ... познайте защо ... при това имам си чохълчета на катарамите ... :-)

Тази седмица летях с Адванс Импрес ... много добра сбруя. Много съм доволен.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 5:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Здравейте всички. С Ани и Ангел се познавам от 10 години.
Сбруите на AVA Sport продавам от 8 години и нека не звучи нескромно , но може би съм най големия им дилър за България. По тази причина не исках да пиша в тази тема ,но не издържах.
В нито един от световните парапланериски форуми , които следя постоянно не съм прочел лоша дума за AVA Sport ,а точно обратното. Годишно AVA Продават около 4000 сбруи от които около
100 в България / по малко от 2.5 %/ . И за това в Български форум се намериха плювачо разбирачи на по три бири, 5 часа във въздуха и замятящи по 2-3 часа по стартовете да ги съдят
строго/ дано не съм засегнал някого/. Да плюенето в България по някой , който е почнал от нулата и вече е в челната тройка на световната сцена е нацоинален спорт / жалко че не е олимпииска дисциплина ,че да сме първи поне там/.
Относно фактологията изнесена в темата WV съвсем не са това за което някой се мъчи да ги представи. продават около 1000 сбруи
годишно ,които дори не шият в собствена фабрика.
2006 година на изложението в Гармиш Партенкирхен бяхме щанд срещу щанд. За 3 дена с Tолик се разгони фамилията
от тичане покрай стенда/ перманентно висяха по 10-12 сбруи/ на AVA , като 2/3 бяха пълни с клиенти. На стенда на WV висяха две
а хората там пиеха кафе и се чудеха какво става при нас.
За три дена се продадоха всички 10 самурая и бяха поръчани още 58, отделно спринтери и др. Тъй ,че колеги наистина вслушайте се в думите на Ангел, обиколете свят тук там , изложения нещо , туй онуй. Вижте фабриките на другите , после и
фабриката на AVA и след това да поговрим.
Пеше, на тебе искам да ти кажа по отнощение на проблема между AVA и WV , застани отстрани като истински журналист,
вземи мнението и на двете сртрани обективно и безпристрастно
и тогава прави анализи.
И още при положение че имаше два инцидента снеконтролирано отваряне/ изпадане/ на запасния от WV X-Rated, което за мен е изключително опасна ситуация във въздуха , защо никой не
поде темата , можеби защото не са Българи.......

Айде пак извинявайте ако съм засегнал някой , но този форум се
чете и от хора начинаещи пилоти и те не трябва да бъдат въвеждани в заблуждение от топпилотите :D :D :D

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 5:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
И още нещо
WV са мноооого , много малки като пазарен дял в сравнение с фирми като Independence, Skywalk, Charly ,Hi Adventure които от години
шият сбруите си в AVA Sport. Нали се сещате при този
факт колко смешна изглежда тезата за лошия Ангел и
добрите онеправдани WV.
Да не отварям темата за италианците , че отскоро съм в отношения с италианска фирма и меко казано съм разочарован.

Айде со здарве и успешни полети.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ds
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 6:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
абе разхлабла ли се нерасхлабвали се еии спамари ами връзвайте си ги бе спльоскалници достачна опашка им е пусната сетете се колко запасни са измяткани с збри на гавра спорт а >>>? сумати никoй не изпаднал и вярвам че няма да изпадне падал сам си покрай купола няколко пъти жестоко и все със абрии на АВА запасен на дърво,... мъка е как се окопчават пак ако си обиснал имено на бедрените тъй че ... айде не спамете ,, Аааа
P.С Пасторче моите дълбоки оважения към теб но как моя да дадеш на Еленко тандем ,,, човек не бъди от всички тях как моя точно ти Цецо направо не повиярвах на очите си незнам колко хора са ти се обадили сигорно бая аз не съм го направил от оважение към теб и за да не те занимавам с глупости но постъпка от твоя страна като тази те прави почти като... няма значение ... Поне дайте съберете се там вещите и му го вземете с обещание да му го върнете след две -три години живот и здраве с с cc ... ей пак спами мене мани мани ..

ei daite po rakiq 4e Cb-ta idvat iaiihahiaih

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: re
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 7:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
И аз не исках да се намесвам, но ...
малко нещата започват да ми кривеят. Навсякъде има проблеми; който иска и чете ще прочете много интересни неща- като почнеш от Апко (всички знаем защо) и стигнеш до Адванс ако щете. Въпроса обаче се изкривява и пречупва под странен ъгъл- дайте сега да се оплачем яко от екипировката, пък и щото те нали са наши хора и тн... пък се знае че ще има отзив от "лошия" производител и ще стане една голяма мешаница от простотиии и мерене на ... сбруите. Моля не се излагайте. НАВСЯКЪДЕ ИМА ПРОБЛЕМИ С ВСИЧКО, но хората говорят и има диалог и се стига до някакво решение. А за сега виждам яко нападение и осиране на пейзажа. Всеки се развива и хората и компаниите. Изглежда на повечето тука им се иска да им се удовлетворват желанията (кой не иска), но нека защото има в БГ някой който прави доста положителни неща да не злоупотребяваме с него и да му се качваме на главата. Пазара е свободен-който не му е удобно може да си вземе това което му е.

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов