Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 10:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: март
МнениеПубликувано на: Пон Мар 31, 2008 9:53 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 6:18 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Име: Григор Керезов
След уикендното летене на Враца,днес решихме да изпратим месеца както подобава.Аз ,Иво и Теди се качихме на Витоша.Към 12 и нещо започна да вали слаб сняг и излетяхме аз и Иво.Теди не можахме да я навием.Пуснахме посока яз.Искър.Аз кацнах до едно язовирче до Ихтиман,след принудително слизане, заради опастност от измръзване на лявата ръка,и скъсан ляв бедрен колан на АVA Racer-а ми.А Иво кацна в с.Мало Конаре след Пазарджик.Най-силното ми качване беше +7,база 2500,макс скорост 60 км/ч.

Хиляди благодарности на Теди,че ни събра от магистралата.

_________________
"""""""""""""""""""""""""""
One Life One Chance


Последна промяна GRI на Вто Апр 01, 2008 2:05 pm, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: март
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 8:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
GRI написа:

принудително слизане, заради
скъсан ляв бедрен колан на АVA Racer-а ми.

за чудене как ще се скъса тоя колан, тая лента от която са направени би издържала ,статично ,поне 500кг , :roll:
а за да се протрие трябва поне от месеци да се е търкала редовно в нещо с остри ръбове,като дъската на седалката например :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: март
МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2008 12:38 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
BONCHO написа:
GRI написа:

принудително слизане, заради
скъсан ляв бедрен колан на АVA Racer-а ми.

за чудене как ще се скъса тоя колан, тая лента от която са направени би издържала ,статично ,поне 500кг , :roll:
а за да се протрие трябва поне от месеци да се е търкала редовно в нещо с остри ръбове,като дъската на седалката например :roll:

Снощи Гриша ми прати това
:roll:
Изображение

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: всеки може да скъса ремък....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2008 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
абе хора....преглеждайте си понякога екипировката....с която летите....
едва ли тоя колан се е скъсал изведнъж....както си е бил здрав.....
претривал се е ...полет след полет....по малко.....а е лесно достъпен за оглед....

аз съм виждал и Мерцедес да скъса ремък....ама това не прави фирмата производител скапана....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ds
МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2008 10:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
OK Veneline no sravnenito ti absulutno neumesno nai malkoto za6toto sam apuslutno sigoren kak Gri e manipoliral s tazi podvesna poznavam GO i eii tai
mom4eto VISI ne samo na paraplanerstki kolani a sa6to teka i na vajeta bilo to po pe6teri ili skali ili teka ikarva6to si xliqba tai 4e ti paramotrjio i4 i ne raspravai da si proveriqva edi kakvo si ne6to mnogo stanaxa za edin mesec vreme c c c ne gavra sport si pravat podvesni no qvno ne6to lo6i dni za tiq c c c eb...... ma...... kara6tina c c c

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: изкривих си очите....
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 6:31 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Все пак се опитах да разкодирам какво си написал....
не разбрах 100%....ама аз сигурно не разбирам (вече) български....

Бил съм модератор...и администратор във форуми....и ако бях такъв тук....щях да банна(забраня,изключа) пишещите на неразбираем език....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: gdf
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 7:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
значи Венелине разбрал си сичко но това което те дразни е латиница ане нещо друго и ти както и други няма за какво друго да се хванете срещу вечно тормозещо форoма хварчило ексхх агресиооо ще бамна защо не ме кефиш браво хитлере браво и това ми било миролюбив човек в с с с с има идя за теб копиш текста в АБВ.бг има кирлизатор много лесно се исползва пробвай a predniq posting ot men kiriliziran izglejda teka :
ОК Венелине но сравненито ти абсулутно неумесно най малкото защото сам апуслутно сигорен как Гри е маниполирал с тази подвесна познавам ГО и еии таи
момчето ВИСИ не само на парапланерстки колани а също тека и на въжета било то по пещери или скали или тека икърващо си хлияба тъй че ти парамотржио ич и не разправай да си провериява еди какво си нещо много станаха за един месец време с с с не гавра спорт си прават подвесни но явно нещо лоши дни за тия с с с еб...... ма...... каращина с с с
P.S Veneline izvinqvai ako sam te nagrubil ili obidil

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Al Quaida
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 9:33 pm 
Moje i da e teroristi4en akt ? Ne viarvam Ava sami da si pretriat kolana, ami ako AlQuida e navliazla ve4e v BG - i opipva terena! :shock: :shock: :evil: :evil:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: skasan kolan
МнениеПубликувано на: Съб Апр 05, 2008 8:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Tozi kolan na snimkata mi se vijda skasan ot protrivane v neshto tvardo metalno.
Az na vremeto sam testval kolani na opan na specialna mashina v edna laboratoria za testvane na materiali i sam vijdal kak se kasa kolan ot opavane i pretovarvane.Natovarvaneto stigashe do kam 500 kg. Parvo zonata na skasvane pobeliava leko i posle nishkite se raztiagat i se kasat. Na tazi snimka ne vijdam pobeliavane i iztaniavane. Po-skoro se e trilo v metalna chast i v edin moment e sdalo ...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 05, 2008 10:09 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
Няма вечни неща, колана се трие в дъската. Затова пък в авиацията нещата се проверяват. Преди всеки полет, след всеки полет, веднъж седмично, месечно, след определен брой часове и т.н. Тази случка е добър повод да се погледне какво има под дъската.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Pozdrav za hvarchiloto
МнениеПубликувано на: Нед Апр 06, 2008 10:42 pm 
http://www.clip4e.com/play_boris_dali_s ... .htm&rel=1

Istinata e vinagi po-silna ot cenzurata!!!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: победа над узурпатором экспрессом
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2008 7:43 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:36 pm
Мнения: 2
Местоположение: Plovdiv, Brescia
Наташ, это в идеале с возрастом народ как-бы разумнее В жизни же встречаются случаи, когда к тем же 30 годам человек может схватить хороший маразм или у него крыша поедет на почве какой-нибудь жес


Последна промяна thermicman на Съб Дек 26, 2009 1:54 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: sa
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2008 9:15 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
thermicman nito sam se pokazval nito e imalo prostutiii prosto sam iskazal mnenie kolkoto i nekompetentno i da e a da li tekova ?? :roll: :roll: kakto ida e da tril se e nesamneno se e stril toi nemoje ei tai si da se skasa no tam kadeto se e tril qvno e bilo nevidimo mqsto ta da ne se zabeleji toest vsi4ki podvesni qvno se triqt po sa6tiq na4in togava za6to ne kasat si4ki >>

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: март
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2008 9:30 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Красьо написа:
BONCHO написа:
GRI написа:

принудително слизане, заради
скъсан ляв бедрен колан на АVA Racer-а ми.

за чудене как ще се скъса тоя колан, тая лента от която са направени би издържала ,статично ,поне 500кг , :roll:
а за да се протрие трябва поне от месеци да се е търкала редовно в нещо с остри ръбове,като дъската на седалката например :roll:

Снощи Гриша ми прати това
:roll:
Изображение

На снимката добре се вижда че колана е протрит точно на мястото където преминава през дъската. Ако някой си е направил труда да разгледа по подробно частите и начина на закрепване на това върху което седи (става въпрос за сбруй AVA Sport) , то би видял че седалката е направена от стъклопласт. Там от където минават бедрените колани има отвори който са обезопасени с пласмасова втулка през която минават коланите. При силен удар, усукване или друго механично въздействие върху седалката, пласмасовата втулка може да излезе от мястото си и колана започва да се трие в стъклопласта. Казвам го от собствен опит и редовни прегледи на сбруята. Предполагам че този колан на снимката се е трил в стъклопласта повече от 6 месеца за да се скъса. Просто липса на контрол върху екипировката.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: в гостях у сказки
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2008 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:36 pm
Мнения: 2
Местоположение: Plovdiv, Brescia
Японский мини кризис, связанный с ожирением Вы можете усомниться в моих словах. – Как же! Японцам легко сохранять стройность. Они вообще не толстеют – у них это в генах! По моему, нельзя только г


Последна промяна thermicman на Съб Дек 26, 2009 2:01 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов