Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 1:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Застраховка - невъзможна! Хайде да си помогнем сами!
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 10:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:45 pm
Мнения: 47
Здравейте,
напоседък обикалям застрахователи и се опитвам да си направя застраховка за цялата година. До момента най-добрата оферта е 300лв/год. като си застрахован за 10 000лв. Това е за събитие с летален изход - иначе ти изплащат някаква част от парите при счупване или не знам си кво.... На много места не им е ясно дори за какво става въпрос и отказват директно, трети пък предлагат разни истории с заобиколки които също не ми харесват.
Както и да е... Идеята ми е - ние не сме малко хора и можем да се погрижим за себе си. Предлагам ви това, защото на всеки от нас може да се случи, не дай си боже... травма която те лишава от възможност да работиш при което си поставен в кофти положение. Защо вместо да ни обират застрахователи, които нямат никаква идея, че да летиш е по безопасно от това да караш кола и ни слагат в графата където попадат и пилотите на изстребители - високорискови.
Ако например всеки даде по 50лв и някой отговорен човек ги събере и ги пазим ако нещо подобно се случи... например 100 човека даваме по 50лв - и ако на някой от тях се случи нещо получава цялата сума или част от парите и не се притеснява когато не може да ходи на работа! Схемата не съм я измислил, но мисля че не е нещо невъзможно и с ваша помощ може да се направи. А примерно, ако на никой нищо не се случи... което силно вярвам, че ще е така - накрая всеки може да си получи парите обратно или например - може да направим ел Гранде Банкет с парите... или например може сумата да се натрупва за следващата година - вариантите са хиляди. Пишете ми какво мислите. Ако се подкрепяме ще сме силни :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:45 pm
Мнения: 47
Може сами да си направим аритметика колко често се случват инциденти и да направим схемата. Ако както при този застраховател всеки даде по 300лв и сме 100 човека сумата става 30 000 и това няма да е при смъртен случай - а при счупване например.
Никой друг освен нас не знае колко често стават инциденти и колкото и да обяснявам на застрахователя - това няма значение. Колкото до това дали някой би злоупотребил - мисля че можем да преодолеем това. Първо всички сме летящи и сме приятели, второ - един медицински документ би свършил работа, както и потвърждение от някой приятел летящ!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 11:14 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Ми момчета аз предлагам да направим като за начало нещо като "Фонд Инцидент" да се открие сметка в някоя банка и да се опълномощи комисия които да бърка в нея (ще я изберем тук във форума)Правим си прости правела за изплащане на обезщетение и това е. А застрахователите като видят това сами ще ни потърсят.

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Последна промяна jilata на Сря Фев 04, 2009 5:00 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка - невъзможна! Хайде да си помогнем сами!
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 11:29 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
todorbb написа:
Защо вместо да ни обират застрахователи, които нямат никаква идея, че да летиш е по безопасно от това да караш кола и ни слагат в графата където попадат и пилотите на изстребители - високорискови.

Да летиш е със сигурност по-опасно от колкото да караш кола. Очевидно е, а и може да се докаже статистически.

Е не знам ти как караш кола... :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 11:29 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
Не е невъзможна застраховката, просто не е нужно да споменаваш на застрахователя че си парапланерист.
Дори да стане инцидент пак не е нужно, да го споменаваш.


ПС: Естествено че ще ти е 300лв застраховката като те отнесът към рискова група.
За целта трябва така да се представиш, че да те зачислят към нерискоите групи хора и ще ти е пъти по евтина за същото обещетение.
И друго стане ли инцидент, да знаеш че ще ти поскъпне застраховката.


Последна промяна Тихомир на Сря Фев 04, 2009 11:33 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 11:33 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Те са хиени бе ще надушат че инцидента е станал след прибиваване във въздуха и ще ти изкарът един малък абзац от договора които не си прочел внимателно и ще издухаш супата

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 11:34 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
Не вярвам, ако си добър, нищо няма да надушат.
ПС: Правил съм си застраховки като излизам в чужбина.
Ултра евтини са. Просто не трябва да се дъниш с излишни приказки.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 11:51 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
И все пак би ли казал колко плащаш ???


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Insurance
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 3:00 pm 
Napravete kato v belite strani - organisiraite se v asoziazia ili federazia, niakoi tam da pregovaria sas zastrahovatelite ot imeto na vsi4ki vav PG organisaziata i da vi napraviat obshta zastrahovka. Tia se plashta ot vseki 4len na organisaziata - pri men stava avtomati4no s plashtaneto na godishnia licens. I izbiram za kade da vaji - za Sweden samo, za Skandinavia ili za zelia sviat. Izbral sam zial sviat, koiato e nai skapa - no s licensa struva kam 220 leva obshto. I zaedno s 4 broia dobre isdavano spisanie-buletin.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка - невъзможна! Хайде да си помогнем сами!
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 3:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:45 pm
Мнения: 47
Angel_Sim написа:
todorbb написа:
Защо вместо да ни обират застрахователи, които нямат никаква идея, че да летиш е по безопасно от това да караш кола и ни слагат в графата където попадат и пилотите на изстребители - високорискови.

Да летиш е със сигурност по-опасно от колкото да караш кола. Очевидно е, а и може да се докаже статистически.

Е не знам ти как караш кола... :)


Ne sam saglasen tuk...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 4:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:45 pm
Мнения: 47
jilata написа:
Ми момчета аз предлагам да направим като за начало нещо като "Фонд Инцидент" да се открие сметка в някоя банка и да се опълномощи комисия които да бърка в нея (ще я изберем тук във форума)Правим си прости правела за изплащане на обезщетение и това е. А застрахователите като видят това сами ще ни потърсят.


И аз това искам да стане - ама явно няма желаещи


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: въпрос
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
застрахователната дейност не подлежи ли на лицензиране,регистриране и пр.... :roll:
може ли да се упражнява от група хора...които просто са намислили да го правят.... :?
идеята е добра...но.....трябва щатен човек....
давам пример.: В нашата фирма преди години предложих да си основем Взаимоспомогателна каса....това стана и много хора бяха доволни.....всички даваха от заплата по 10 лв,някой(най-нуждаещия се) теглеше заем....имаше малка лихвичка(не като в банките)
но...за да се движи правилно тая работа един грамотен човек счетоводител се занимаваше доста часове на месец с това.... :idea:
Послепис:От доста години думите Застраховка,застраховател се компрометираха(поне за мен) и хората изгубиха доверие към тази институция....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 6:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Тихомир написа:
Не е невъзможна застраховката, просто не е нужно да споменаваш на застрахователя че си парапланерист.
Дори да стане инцидент пак не е нужно, да го споменаваш.


Хей момчета, внимавайте си тия съвети. Застрахователите не ядат репички. Като стане инцидент, всичко се движи по документи - лекарски епикризи, протоколи и т.н. Застрахователите много внимават за всяка запетая и с лупа търсят начин да не ти платят за нарушаване на клаузи по застраховката. Така че, ти че можеш да се застраховаш без да казваш че си парапланерист, можеш, ама като стане инцидент вероятността да ти платят на куково лято повече от голяма ... :roll:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 6:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
хахахаха :lol:
Наско е 1000% прав!!!
Как си ги предстаяш нещата Тихомире ...
Падаш (недай си боже) някъде и със съмнения за компресирани прешлени и счупен крайник :D , "приятелите" ти те измъкват от сбруята (много е подходящо в такива случаи) и те завличат до най-близкия асфалтов път, от където викате бърза помощ и обчснявате че те е ударила кола, на която не си видял номера :lol: :lol: :lol:

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов